Sekite naujienas

Finansai

Investicijų specialisto nuomonė: Centrinio banko skaitmeninė valiuta (CBDC) žada platų pritaikymą

Paskelbta

-

Centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) koncepcija pastaraisiais metais sulaukė didelio dėmesio. Daugelis svarsto, kad CBDC gali tapti plačiai naudojama viešąja valiuta. Nors su CBDC įgyvendinimu susiję iššūkiai ir rizika, yra įtikinamų priežasčių manyti, kad CBDC iš tiesų gali pakeisti mūsų sandorių sudarymo ir vertės laikymo būdus, sako Maksimas Manturovas, „Freedom Finance Europe“ investicijų tyrimų vadovas.

Vienas iš pagrindinių CBDC privalumų yra jiems būdingas patikimumas, efektyvumas ir patogumas. Skirtingai nuo tradicinių valiutų, CBDC gali pasiūlyti sklandžius mokėjimus realiuoju laiku, sumažindami operacijų mokesčius ir sutaupydami vertingų išteklių įmonėms ir vartotojams. Be to, CBDC gali padidinti skaidrumą ir skatinti visuomenės pasitikėjimą finansų sistema. Galimybė sekti ir tikrinti operacijas viešajame registre gali padėti kovoti su sukčiavimu ir neteisėta veikla, sukuriant saugesnę finansinę aplinką.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

CBDC taip pat turi galią demokratizuoti finansines paslaugas didindamos jų prieinamumą. Daugelyje pasaulio šalių asmenys, neturintys banko sąskaitų, susiduria su didelėmis kliūtimis dalyvauti oficialioje finansų sistemoje. CBDC gali užpildyti šią spragą, teikdama finansines paslaugas asmenims, neturintiems bankų sąskaitų. Pasitelkę CBDC, asmenys gali gauti prieigą prie mokėjimo sistemų, santaupų ir kitų finansinių priemonių, taip sustiprindami ekonominę įtrauktį ir skatindami platesnę gerovę.

Tačiau norint, kad CBDC taptų plačiai naudojamomis viešosiomis valiutomis, reikia atsižvelgti ir į keletą esminių veiksnių.

Pirma, svarbiausia yra prieinamumas ir patogumas. Plačiajai visuomenei CBDC turi būti patogios naudoti su intuityviomis skaitmeninėmis piniginėmis ir sklandžiai integruotos į esamas mokėjimo sistemas. Be to, patikima ir saugi infrastruktūra yra labai svarbi norint užtikrinti saugų ir veiksmingą CBDC naudojimą.

Antra, priėmimas ir sąveika yra esminiai veiksniai skatinant priimtinumą. Prekybininkai ir įmonės turi būti skatinamos priimti CBDC kaip mokėjimo formą. Tai galima pasiekti sumažinus sandorio išlaidas arba trumpesnį atsiskaitymo laiką. Sąveika su esamais mokėjimo tinklais taip pat yra labai svarbi siekiant užtikrinti sklandžią CBDC integraciją į platesnę finansų ekosistemą.

Trečia, centriniai bankai turi atidžiai valdyti CBDC įvedimą, kad atitiktų savo pinigų politikos tikslus ir apsaugotų finansinį stabilumą. Norint apsaugoti naudotojų informaciją ir kartu užtikrinti finansų sistemos vientisumą, būtina nustatyti tinkamą privatumo ir saugumo pusiausvyrą.
Be to, būtina aiški reguliavimo sistema, siekiant išspręsti tokias problemas, kaip kova su pinigų plovimu (AML) ir „pažink savo klientą“ (KYC) reikalavimai, vartotojų apsauga ir kibernetinis saugumas. Reguliavimas turėtų skatinti naujoves ir kartu apsaugoti vartotojų interesus.

Galiausiai, nereikėtų pamiršti CBDC galimybių palengvinti veiksmingus ir ekonomiškus tarpvalstybinius sandorius. Jei CBDC gali supaprastinti tarptautinius sandorius, palyginti su tradiciniais metodais, tai gali sudaryti sąlygas visuotiniam priėmimui ir naudojimui.

Nors CBDC žada daug, būtina pripažinti susijusią riziką. Kibernetinio saugumo grėsmės yra didelis iššūkis, nes CBDC yra pažeidžiami skaitmeninių atakų. Be to, viešasis CBDC sandorių registras kelia susirūpinimą dėl konfidencialumo. Šių pavojų šalinimas yra gyvybiškai svarbus siekiant užtikrinti platų CBDC pripažinimą ir naudojimą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad tinkamai įgyvendinus CBDC gali pakeisti mūsų sandorių sudarymo ir vertės laikymo būdus. Dėl efektyvumo, patogumo ir skaidrumo privalumų CBDC yra patraukli alternatyva tradicinėms valiutoms. Tačiau labai svarbu atidžiai sukurti ekonominę ir reguliavimo aplinką bei visuomenės pasitikėjimą ir pritarimą, kad CBDC būtų plačiai pritaikyti. Tinkamai įvertinus ir sumažinus riziką, CBDC gali pakeisti atsiskaitymo už prekes ir paslaugas būdus ir atverti naujas finansinės įtraukties ir ekonomikos augimo galimybes.

Maksimas Manturovas, „Freedom Finance Europe“ investicijų tyrimų vadovas

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |