Paskelbta
11 mėnesių prieš-
By
LukasŠiuolaikinė rinka suteikia mums galimybę rinktis iš daugybės investicinių priemonių. Tarp jų – įvairių šalių valiutos, žaliavų ir kitų prekių ateities sandoriai, investicinių fondų vienetai, vertybiniai popieriai ir kt. Išvardytą turtą gali vienyti bendros savybės. Pavyzdžiui, tam tikrų bendrovių akcijos turi skirtingą kapitalizacijos laipsnį.
Pagrindinės investavimo į biržos prekes strategijos idėjos yra šios:
Žaliavos gali diversifikuoti investicinį portfelį ir apsaugoti jį nuo infliacijos procesų;
Lažintis dėl siauro rinkos segmento arba vienos biržos prekių pozicijos paprastai yra neefektyvu;
Žaliavų vertę investicijoms lemia geopolitiniai veiksniai, taip pat pasiūlos ir paklausos įtaka;
Biržos prekių turtą, pavyzdžiui, fizinius aukso luitus, investuotojas gali turėti tiesiogiai arba prekiautojas gali naudoti vertybinius popierius, investicinius fondus, ETF ar ateities sandorius prekybai.
Investavimo į žaliavas ypatumai
Žmonės pradėjo prekiauti žaliavomis prieš tūkstančius metų, kai dar niekas nežinojo apie vertybinius popierius. Tokia prekyba buvo nepaprastai svarbi ir vienijo skirtingų kultūrų ir religijų žmones. Nuo to laiko prekių rinka nuėjo ilgą kelią – nuo kupranugarių karavanų su šilku ir prieskoniais iki šiuolaikinių vertybinių popierių biržų, kuriose prekiautojai po viso gyvenimo prekybos gali nė neprisiliesti prie pirkimo ir pardavimo objekto.
Šiandien biržos prekių rinka suteikia galimybę naudotis biržos ir investicinių fondų paslaugomis, tiesiogiai įsigyti bendrovių vertybinių popierių arba biržos prekių turto.
Prekių privalumai ir trūkumai
Pagrindinis investavimo į biržos prekes privalumas yra jų apsauga nuo infliacinių procesų. Kai infliacija auga kartu su kainomis, žaliavų turto paklausa taip pat didėja. Toks investavimas leidžia atsikratyti dolerio diktato, nes žaliavų kaina didėja tik tada, kai JAV nacionalinė valiuta krinta.
Be apsaugos nuo diversifikavimo, investicinės žaliavos leidžia padaryti pinigines investicijas pelningesnes. Pasaulinė žaliavų paklausa visada yra didžiausia. Jai neturi didelės įtakos pagrindinių palūkanų normų, valiutų kursų ir kitų ekonominių veiksnių pokyčiai. Todėl į žaliavas orientuotų įmonių vertybiniai popieriai pasižymi didesniu investiciniu pelningumu.
Prekyba biržos prekių ateities sandoriais yra susijusi su spekuliacine rizika. Ateities sandoriuose naudojamas vienas indeksas arba pagrindinė biržos prekių pozicija. Šio veiksnio poveikis ateities sandorio rezultatams lemia teigiamą arba neigiamą skirtumo pobūdį. Pati savaime dėl savo spekuliacinio pobūdžio prekyba ateities sandoriais yra susijusi su finansinių nuostolių, nesusijusių su pasirinkta preke, rizika.
Investavimo į naftą ypatumai
Kas daro įtaką tokios prekės kaip nafta kainos formavimuisi? Ši vertinga iškastinė medžiaga, išgauta iš žemės gelmių, naudojama benzinui, parafinui, dyzelinui, mašinų alyvai, asfaltui, sintetiniam pluoštui, plastikui ir net vaistams bei kosmetikai gaminti.
Naftos kaina labiausiai priklauso nuo pasiūlos ir paklausos. Jei žaliavos paklausa didėja, o jos gavyba mažėja, ši prekė brangsta. Ir, priešingai, jei yra perteklinė gamyba, o paklausa mažėja, žaliava pigs.
Naftos kainai didelę įtaką daro vartotojų ir pramonės paklausa tokiose pirmaujančiose besivystančiose šalyse kaip Indija ir Kinija. Geopolitinis nestabilumas ir kariniai konfliktai naftą išgaunančiuose regionuose taip pat gali dalyvauti formuojant juodojo aukso kainą.
Investavimo į naftą taisyklės
Investavimas į šią žaliavą turi savų ypatumų. Nusipirkti barelį naftos nėra taip paprasta, kaip nusipirkti bulvių maišą. Tarp investavimo galimybių, suteikiančių galimybę patekti į šią rinką, yra tokia paprasta ir veiksminga priemonė kaip ateities sandoris. Tačiau ateities sandoriai yra rizikingi, be to, jiems sudaryti reikia apyvartinių lėšų ir investavimo patirties.
Energetikos sektoriuje tiesiogiai investuojama į naftos bendrovių vertybinius popierius. Todėl šiame sektoriuje veikiančių ETF arba investicinių fondų akcijų pirkimas taip pat gali būti saugus ir pelningas.
Auksas kaip investicinė prekė
Šiandien aukso rinka yra auganti ir dinamiška rinka. Be investicinės paklausos, auksas plačiai naudojamas bankų operacijoms ir juvelyriniams dirbiniams gaminti. Šis taurusis metalas visada saugojo santaupas ir kapitalą nuo nuvertėjimo ir kitos rizikos. Tarp geltonojo metalo ir JAV dolerio egzistuoja atvirkštinis ryšys. Kai JAV nacionalinės valiutos kursas mažėja, auksas brangsta.
Analogiškai kaip ir naftos rinkoje, aukso kaina formuojasi veikiama pasiūlos ir paklausos dėsnio. Be to, tauriojo metalo kainai įtakos gali turėti centrinių bankų, kurie dideliais kiekiais perka arba parduoda šį turtą, manipuliacijos.
Aukso investicinės savybės
Jei naftos tiesiogiai ir asmeniškai turėti beveik neįmanoma, tokią prekę kaip auksas galima įsigyti aukso monetų ar luitų pavidalu ir laikyti namuose seife arba banko saugykloje. Pasirinkus pastarąjį variantą, teks patirti papildomų išlaidų.
Investuotojai gali atlikti biržos operacijas su aukso ateities sandoriais. Šiuo atveju reikės tam tikro pradinio kapitalo. Investicinės operacijos su aukso ateities sandoriais yra susijusios su finansine rizika. Jei kainos dinamika teigiama, prekiautojas lieka “pliuse”, o jei kainos dinamika neigiama, prekiautojas patiria nuostolių.
Auksu paremti ETF fondai suteikia galimybę patiems sekti brangiųjų metalų rinkos rezultatus, tačiau fiziškai neturint šios žaliavos ir nelaikant jos savo rankose.
Investavimas į kitus metalus
Spalvotieji metalai, kurie yra paklausūs statybose ir pramonėje, pavyzdžiui, varis, cinkas, aliuminis ir t. t., gali būti investicinės žaliavos. Jų kaina palyginti nedidelė, gamtinės atsargos didelės. Aktyvi gamybos plėtra Indijoje, Kinijoje ir kitose šalyse prisideda prie nuolatinio pasaulinės šių išteklių paklausos didėjimo ir jų kainų kilimo dinamikos.
Investicijos į netauriųjų metalų turtą
Norint gauti nemažą pelną investuojant pinigus į žaliavas iš netauriųjų metalų, dėl jų nedidelės vertės reikia turėti nemažą šio turto kiekį, kurį reikės kažkur saugoti. Todėl daug paprasčiau investuoti į bendrovių, kurios kasa ir gamina spalvotuosius arba juoduosius metalus, vertybinius popierius.
Investicijos į ETF fondus, dirbančius su netauriaisiais metalais, arba jų gamintojų akcijas padės vienu metu aprėpti visą šios veiklos srities rinką.
Sėkmė ar Patirtis? Ko Reikia Norint Tapti Sėkmingu Pokerio Žaidėju?
Tvarus investavimas: ESG investavimas, tvarumas
Investavimas į naftą: Ar verta dabar investuoti?
Investavimas užsienyje: Kur investuoti Europoje?
Bitcoin investavimas: Ar verta investuoti į Bitcoin?
Kur investuoti pinigus 2023 -2024 metais? Akcijos, NT, bitcoin, auksas….
Kur investuoti 5000 eurų? Patarimai 2024 metams
Knygos apie treidinimą (Knygos apie Forex): 30 knygų investuotojams
Prekyba valiutomis: Kaip viskas vyksta ir kaip uždirbti?
Povilas Emilis Čėsna, „Green Genius“ Didmeninės prekybos skyriaus vadovas Baltijos ir Šiaurės šalyse reikšmingai auga investicijos į žaliosios energijos projektus,...
Būsto įsigijimas su paskola, ypač pirmą kartą tai darantiems žmonėms, gali pasirodyti sudėtingas procesas. „Citadele“ banko atstovas atkreipia dėmesį, kad...
Sukurta:Damian Izdebski
Rugsėjo 12 d. užtikrintai vartus pakėlė „Nordspace“ verslo boksai Klaipėdoje. Vėjo gatvėje naujai įsikūręs verslo parkas nuo šiol kviečia Vakarų...
Verslo plėtra užsienio šalyse – daugelio verslininkų strateginis tikslas, apie kurį prasminga galvoti jau nuo pirmųjų veiklos gyvavimo metų. Vis...
Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas Dmitrijus Borisenka...
Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...
Įvairūs dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...
Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...
Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...