Sekite naujienas

Investavimas

Kas yra investavimas paprastais žodžiais? Periodinis investavimas, taupymas ir investicijos

Paskelbta

-

Kas yra investicijos

Investicija – tai ilgalaikė piniginė investicija, kuria siekiama padidinti investuotojo pajamas arba išlaikyti biudžetą. Dabar asmuo, kuris užsiima investicijomis, vadinamas investuotoju. Jis įsigyja turtą siekdamas gauti pelno. Investuotojas gali būti juridinis arba fizinis asmuo.

Investicijos gali tapti ne tik pelno šaltiniu, bet ir nuostolių priežastimi. Kiekviena investicija turi savo riziką.

Investicijų tipai

Investicijos – tai ne tik vertybiniai popieriai. Tai gali būti bet kokie juridinio ar privataus asmens įnašai į pinigines lėšas, vertingas prekes ir turtines teises.

Investicijos klasifikuojamos pagal investavimo objektus:

Tikrasis

Tokioms investicijoms priskiriama: nematerialiojo turto, pavyzdžiui, autorių teisių, patentų, nuosavybės teisių, paruošto verslo pirkimas ir kt.

Finansinės

Investicijos, kuriomis siekiama įsigyti vertybinių popierių: akcijų, obligacijų ir kt.

Spekuliacinis

Tokių investicijų ypatybė – įsigyto turto pardavimas už didesnę nei pradinė kaina. Spekuliacinių investicijų objektas gali būti vertybiniai popieriai, brangiųjų medžiagų produktai arba valiuta.

Rizikos

Investavimas į mažas besivystančias įmones. Rizikingos investicijos susijusios su didele rizika, tačiau potencialiai gali atnešti didelę grąžą.

Portfelį

Tai kelių įsigytų aktyvų, sudarančių diferencijuotą portfelį, visuma. Tokios investicijos sumažina kapitalo sumažėjimo riziką

Intelektinis

Investicijos į mokslinį ar kūrybinį produktą. Intelektinės investicijos gali būti skirtos investuoti į mokslinius projektus, tam tikros pramonės šakos specialistų veiklą ir kt.

Investicijos taip pat skirstomos pagal investavimo laikotarpį:

Trumpalaikės – iki vienerių metų;
Vidutinės trukmės – nuo 1 iki 3 metų;
Ilgalaikės – daugiau kaip 3 metai.

Pasyvioms investicijoms būdinga investuoti į dideles įmones, kurių finansinė padėtis pastebimai stabili. Toks investavimo būdas reiškia mažą riziką ir nedideles reguliarias pajamas dividendų forma;

Specialistai taip pat skirsto investicijas pagal rizikos laipsnį. Yra du pagrindiniai investavimo stiliai:

Pasyvios investicijos

Tokios investicijos paprastai yra ilgalaikės. Investuotojas investuoja pinigus į įmonės akcijas ar obligacijas ir tam tikrą laiką jų neparduoda.

Agresyvus investavimas

Šis investavimo stilius apima investavimą į rizikingas finansines priemones. Norint sėkmingai investuoti agresyviai, būtina gerai išmanyti akcijų rinką ir būti pasirengusiam galimam investicijų nuostoliui. Pavyzdžiui, rizikos kapitalo investicijos į mažas įmones yra agresyvios.

Kur investuoti

Ekonomikos rinkoje yra daugybė investavimo galimybių. Jos skiriasi sąlygomis ir rizikos lygiu. Išvardykime pagrindines investavimo priemones:

Akcijos

Vertybiniai popieriai, kuriais išreiškiama nuosavybės teisė į bendrovės akciją.

Akcijų vertė kyla, kai organizacija klesti, ir krenta, kai jos finansinė padėtis nestabili. Jei įmonė bankrutuoja, investuotojai arba negauna nieko, arba bando atgauti savo pinigus per teismą.

Obligacijos

Vertybiniai popieriai, kuriuos išleidžia vyriausybinės organizacijos arba didelės bendrovės, norėdamos pasiskolinti pinigų iš investuotojų;

Taurieji metalai

Pavyzdžiui, auksas, sidabras ir platina.

Savitarpio investiciniai fondai

Investicija į fondą, kuriame profesionalai valdo investuotojų indėlius ir perka palankiausias akcijas.

Valiuta

Investavimas į stabilią valiutą

Išvestinės finansinės priemonės

Ateities sandoriai, pasirinkimo sandoriai, apsikeitimo sandoriai ir kt.

Nuo ko pradėti

Mokydamiesi investuoti galite rinktis įvairius kelius. Tačiau kelionės pradžia visada vyksta pagal tam tikrą scenarijų:

1. Pasirinkite tikslą

Prieš pradėdami investuoti, turite nustatyti savo galutinį tikslą. Nuo to priklausys jūsų investavimo stilius, finansinės priemonės ir biudžetas;

2. Planuokite išlaidas

Prieš investuodami į turtą, įvertinkite savo finansinę padėtį. Nustatykite, kiek galite prarasti, jei investicija nepavyks. Niekada neinvestuokite pinigų, kurių jums reikia pagrindiniams poreikiams tenkinti.

3. Ištirkite rinką

Atidžiai peržiūrėkite visas investavimo galimybes, atkreipdami dėmesį į laiką, išlaidas ir išmokų dažnumą.

4. Atidarykite maklerio sąskaitą

Investavimas prasideda nuo maklerio sąskaitos atidarymo. Fiziniai asmenys negali savarankiškai pirkti ir parduoti turto vertybinių popierių biržoje. Makleriai yra tarpininkai tarp biržos ir investuotojo, jie taip pat teikia profesionalaus jūsų kapitalo valdytojo paslaugas.

Kartu su specialistu pasirenkate investavimo strategiją. Jūs išreiškiate savo pageidavimus, o tolesnis turto valdymas perduodamas brokeriui.

5. Išnagrinėkite internetinius mainus

Jei nesate pasirengę pirkti investicijų biržoje, galite pradėti nuo internetinių investavimo paslaugų. Konsultantai gali padėti pradėti pirmuosius investavimo žingsnius.

Į ką atsižvelgti

Prieš pradėdami investuoti, turite išanalizuoti visus galimus pokyčius. Apskaičiuokite pelningumą, išstudijuokite informaciją apie mokesčius ir galimą riziką.

Pelningumas

Norėdami įvertinti investicijų sėkmę, investuotojai skaičiuoja investicijų grąžą (ROI).

Rizika

Jei investicija yra susijusi su didele rizika, galima investicijų grąža bus didesnė. Saugios investicijos užtikrina nedidelę, bet stabilią grąžą.

Priimdami sprendimą investuoti į turtą, investuotojai turėtų įvertinti savo polinkį rizikuoti. Turite patys nustatyti, kokiu tempu norite daryti investicinius šuolius.

Mokesčiai

Investicijų pelnas apmokestinamas. Jei investuojate vertybinių popierių biržoje padedami brokerio, jis išskaičiuos mokestį ir sumokės jį valstybei už jus.

Investuotojo portfelis

Investicijų portfelis – visos investicijos, kurias investuotojas išleido turtui. Analitikai rekomenduoja visas lėšas investuoti ne į vienos bendrovės akcijas, o tolygiai paskirstyti jas tarp skirtingų investicinių priemonių, sukurti diversifikuotą portfelį. Tai padės sumažinti riziką ir padidinti pelną.

Į portfelį rekomenduojama įtraukti visų rūšių investicijas: obligacijas, akcijas, nekilnojamąjį turtą, indėlius ir kitas. Tai padės sumažinti išlaidas nuosmukio ir sąstingio laikotarpiais. Šiuo atveju pelningiausia ir rizikingiausia portfelio dalis bus akcijos, o obligacijos – stabili apsauginė dalis.

Patarimai pradedantiesiems investuotojams

Pradedantieji investuotojai daro tas pačias klaidas, kurios lemia kapitalo nuostolius ankstyvuosiuose investavimo etapuose. Klaidos yra šios:

Neapibrėžti tikslai ir terminai

Investicines priemones rinkitės tik atsižvelgdami į savo tikslus ir galimybes. Priešingu atveju kyla rizika pasirinkti netinkamą kryptį.

Sumažinti riziką

Pradiniame etape geriau nesusigundyti rizikingais pasiūlymais, net jei juos pataria ekonomikos ekspertai. Niekas negali garantuoti stabilaus pelno. Todėl pirmiausia savarankiškai išstudijuokite vertybinių popierių rinką ir jos ypatumus.

Atkreipkite dėmesį į investicinius fondus

Įsigydami savitarpio fondų akcijų, sumažinsite riziką, kuri gali būti susijusi su biržos struktūros neišmanymu. Tai kainuos mažiau ir galėsite sudaryti investicinį portfelį.

Diversifikuokite savo turtą

Iš pradžių, kol išmoksite analizuoti rinką, stenkitės turėti tik ketvirtadalį rizikingo turto.

Nepanikuokite

Pakilimai ir nuosmukiai yra natūralūs ekonomikos rinkos ciklai. Neparduokite akcijų vos kritus pirmai kainai. Palaukite, kol padėtis vėl taps stabili.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos6 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas7 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai8 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai8 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |