Sekite naujienas

Kelionės

Karaliaus Ričardo Liūtaširdžio pėdsakais: Europos kryptis, kurioje dar nesate buvę!

Paskelbta

-

Ar kada nors susimąstėte, kiek daug paslaptingų ir įdomių kraštų galima atrasti Senajame žemyne? Juk gyvenimas yra per trumpas kasmet keliauti vis ten pat. Viename tokių paslaptingų kraštų susipina kadaise galingų klasikinių miestų likučiai, pušimis kvepiantys miškai, senovę menantys akmeniniai pakrantės kaimeliai, kurių gyventojai šviesias dienos valandas praleidžia namų verandose. Dažnai sakoma, jog būtent ši salos dalis vis dar puoselėja tikrąjį gyvenimo būdą: daugelis jį vadina „tokiu, koks anksčiau ir buvo Viduržemio jūros regionas“. Šiaurės Kipras – tai tarsi unikali kelionė laiku.

„Šiaurės Kipre gausu nesibaigiančių auksinių paplūdimių, gražių uostamiesčių ir kalnų, ant kurių viršūnių stūkso kryžiuočių pilys. Be to, jame yra ir paskutinė padalinta pasaulio sostinė Nikosija, kuri taip pat nepaprastai graži ir autentiška“, – pasakoja „Itaka“ kelionių ekspertė Daiva Strumskienė.

Jūra ar kalnai? O gal viskas kartu?

Įdomi šios Kipro dalies subtilybė tai, jog išskirtinio grožio paplūdimiai čia driekiasi netoli nuotykiais viliojančių kalnų, taip išspręsdami amžinąją dilemą, ką rinktis. Beveik visi šio regiono paplūdimiai yra pažymėti mėlynąja vėliava, kuri suteikiama gražiausioms ir švariausioms mūsų planetos pakrantėms. Vaizdingose įlankoje ir tarp uolėtų iškyšulių yra daug smėlio paplūdimių, lengva rasti ir laukinių, žmogaus rankų nepaliestų vietų.

Šiaurinės pasakų pilys


Nors amžiai Kipro pilis pavertė romantiškais griuvėsiais, jos, kaip ir daugelis gražiausių salos vietų, pasakoja apie spalvotą Kipro istoriją. Šventojo Ilariono pilies įtvirtinimai išsidėstę taip, tarsi drakono žvynai dengtų kalnų stuburą, o į juos įsiterpia sargybos bokštai, gotikiniai karališkieji apartamentai ir kareivinės, kuriose kadaise miegojo Bizantijos kariai. „Beje, sklandė gandai, jog ši pilis originaliai įkvėpė Disnėjaus „Miegančiosios gražuolės“ pilies eskizą“, – prisimena D. Strumskienė.

O štai Bufavento (išvertus iš italų kalbos reiškia „apsauga nuo vėjų“) pilies dantyti bokštų likučiai kyšo virš vešlaus pušynais apaugusio keteros skardžio. „Akmeniniais laipteliais pasiekę viršutinį bokštą, stovėsite ten, kur kadaise stovėjo karalius Ričardas Liūtaširdis, apžiūrinėdamas šią žemę“, – pasakoja „Itaka“ atstovė.

Kultūrų sintezė


Rytinėje Kipro pakrantėje įsikūręs Famagustos miestas – puikus kultūros sintezės pavyzdys. Miesto akmeniniai įtvirtinimai slepia gatvelių ir istorinių pastatų labirintą. Čia pro atviras koplyčių duris skraido paukščiai, barmenai pilsto turkišką kavą tamplierių pastatytoje bažnyčioje, o turistai gurkšnoja gėrimus pastate, kuris kadaise tarnavo kaip osmanų pirtis. Miesto širdyje stovi didinga XIV a. Šventojo Nikolajaus katedra, Osmanų imperijos valdymo laikais pastatas tapo mečete, o ant gotikinio fasado buvo pritvirtinti liekni minaretai. Tai – stilių ir religijų sintezė, tinkamas Kipro daugiasluoksnės kultūros ir salos istorijos simbolis.

Meilė gyvūnams


Vienas Kipro fenomenų – meilė gyvūnams. O ypatingai – asiliukams ir katėms. Šiaurės Kipro regione prijaukintus asilų protėvius paliko graikiškai kalbėję ūkininkai, kurie vėliau pasitraukė į pietus. Dabar asiliukai laisvai vaikštinėja salos paplūdimiuose ir žole padabintose kalvose bei tampa maloniu reginiu salos lankytojams.

Miestuose taip pat gausu laukinių murklių, nes kates kipriečiai myli ir dosniai šeria. Jos Kipro istorijoje užima svarbią vietą kaip krašto gelbėtojos: pasakojama, kad prieš daug daug metų jos išgelbėjo salą ir gyventojus nuo piktų gyvačių.

Virtuvės įdomybės


Šiaurės Kipro virtuvė yra nuostabi Viduržemio jūros regiono skonių sintezė, paveikta turkų, graikų ir Artimųjų Rytų kulinarinių tradicijų. Unikalus kipriečių valgymo būdas – vadinamasis meze, kai ant stalo kraunami įvairūs užkandžiai ir patiekalai. Paprastai meze sudaro įvairūs delikatesai, tarp kurių veikiausiai bus alyvuogių, šviežios duonos, ant grotelių kepto halumio sūrio, įvairiausių padažų, salotų ir aromatingų patiekalų su žolelėmis bei prieskoniais. Kiekvienas restoranas ar namų šeimininkai turi savo meze, kuriuo didžiuojasi.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |