Sekite naujienas

Sveikata

Spirulina nauda ir 7 priežastys, kodėl verta išbandyti

Paskelbta

-

Ar teko kada girdėti apie supermaistą? O gal dažnai juo praturtinate savo mitybą? Lietuvoje šis terminas atsirado ne taip jau ir seniai, kai pradėjo populiarėti ekologiški ir natūralūs gaminiai. Greta kosmetikos, eterinių aliejų atkeliavo ir mūsų šaliai nematytos uogos, sėklos bei kiti maisto produktai, Jie pasižymi dideliu kiekiu vertingųjų medžiagų, todėl vadinami supermaistu.

Reklama

Vienas iš lyderių – melsvadumlis spirulina (Arthrospira platesnis). Šis mikrodumblis patraukė mokslininkų dėmesį, o po atliktų tyrimų NASA jį priskyrė prie aukštos kokybės alternatyvių maisto šaltinių, tinkamų ilgų kelionių metu kosmoso platybėse.

BIYOMA® prekės ženklo įkūrėjas, biohakeris, sveikos gyvensenos ekspertas Andrejus Petruša pasakoja, kokia yra apie spirulina nauda ir išvardina esmines priežastis, kodėl ją verta įtraukti į savo mitybą.

Kokia forma spiruliną naudingiausia vartoti? Juk tai mikrodumblis

Kaip ir kiekvienas augalas, spirulina vartojama įvairiai. Dažniausiai rinkoje galima rasti miltelių pavidalo, kapsules ir tabletes. Milteliai dedami į maisto gaminius – kokteilius, jogurtą, kepinius ir pan. Deja, vartojant tokiais būdais, sunkiai apskaičiuosite, kokį kiekį maistingųjų medžiagų gavote. Net jei į stiklinę kokteilio bersite rekomenduojamą kiekį, dalis spirulinos gali pasilikti ant stiklinės sienelių.

Kapsulėse sudėtas tinkamas kiekis vertingojo melsvadumblio, tačiau jos gaminamos dažniausiai iš virškinimo trakte tirpios želatinos – ne visiems žmonėms priimtinos, nes kai kurie ją sunkiai virškina.

Tabletės bene patogiausias variantas. Ant jų pakuotės nurodomas rekomenduojamas suvartoti kiekis per dieną, todėl gausite reikiamą kiekį maistingųjų medžiagų. Bet… Tabletė tabletei nelygi. BIYOMA® komanda, kurdama spirulina tabletes, kėlė aukštus reikalavimus kokybei, todėl atsisakėme bet kokių nenatūralių priedų, sojos, glitimo, laktozės ar termiško apdorojimo. Tad renkantis melsvadublių tabletes rekomenduoju atsižvelgti į jų sudėtį ir apvalkalą, ar nebus padengtos organizmui nenaudingais priedais.

Gal galite išvardinti labiausiai vertinamas spirulina savybes?

Norėčiau išskirti septynias priežastis, kodėl spirulina tapo itin vertinamu supermaistu ar mitybos papildu.

Pirma. Tai puikus baltymų šaltinis, nes spirulinoje yra aštuoniolika amino rūgščių, kurių reikia mūsų organizmui. Įprastai, norint kasdien gauti šių vertingų medžiagų, rekomenduojama valgyti liesą mėsą, žuvį, kiaušinius, tačiau vis auga vegetarų bei veganų gretos. Jie atsisako vartoti gyvulinį maistą. Tai iš kur jiems gauti baltymų? Tad spirulina – vienas iš geriausių šaltinių. Kodėl svarbūs baltymai? Jie dažnai vadinami „statybine medžiaga“ ir dalyvauja ląstelių atsinaujinimo procese. Iš baltymo gaminasi amino rūgštys, kurios taip pat dalyvauja ląstelių keitime.

Antra. Spirulinai melsvą atspalvį suteikia pigmentas fikocianinas. Tai geras antioksidantas, dalyvaujantis ląstelių apsaugoje ir palaikantis nervų bei imuninę sistemas. Pasak mokslininkų, oksidaciniai procesai pažeidžia ląsteles ir net DNR, todėl susidaro sąlygos uždegiminiams bei senėjimo procesams.

Trečia. Vitamino B šaltinis. Melsvadumblyje yra vitaminų B1, B2, B3, reikalingų žmogaus nervinei sistemai. Esant B grupės vitaminų stygiui gali pasireikšti emocinis dirglumas, slogi nuotaika, galvos skausmai, odos problemos ir pan.

Ketvirta. Spirulinoje yra ir omega-3 bei omega-6 riebalų rūgščių, kurios rekomenduojamos širdies ir kraujotakos veiklai palaikyti.  

Penkta. Čia rasime vario, geležies, kalio, magnio, mangano ir kitų reikalingų mineralų bei maistinių medžiagų. Apie jų naudą ir svarbą turbūt žino kiekvienas suaugęs žmogus.

Šešta. Pasak įvairių mokslininkų atliekamų tyrimų duomenų, spirulina naudinga kovoje prieš cholesterolį ir gali palaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje.

Septinta. Pastebimas spirulinos poveikis ištvermei ir energingumui, todėl vis daugiau sportininkų atranda šio supermaisto naudą bei vertę.

Žinoma, nuo spirulinos tablečių sotūs nebūsite, todėl, kaip ir visada, rekomenduoju subalansuotą mitybą ir sveiką gyvenseną. 

Skaitykite

Naujienos

Ekspertai

Ekspertai23 val prieš

Už pažinčių programėlių „princų“ slepiasi nusikaltėliai: kaip nepakliūti į sukčių pinkles?

„Tinder“, „Bumble“, „Hinge“, „Badoo“ ir panašios pažinčių programėlės neatsiejamos nuo šiuolaikinio pasaulio. „Mano draugė ištekėjo radusi puikų vaikiną tinderyje“, „Bumblėje...

Ekspertai1 d. prieš

Lietuvos paštas primena: kalėdinių siuntų pakavimo patarimai, kuriuos būtina žinoti

Kalėdos – stebuklų ir dovanų metas, per kurį Lietuvoje ir į užsienį siunčiamų siuntų kiekiai išauga iki 50 proc. Tačiau,...

Ekspertai1 d. prieš

Kalėdinėms dovanoms – elektronika? Į ką atkreipti dėmesį, kad ji vėliau netaptų našta

Iki Kalėdų likus visai nedaug laiko skubama pirkti dovanas artimiesiems. Kartais šalia kalėdinės eglutės atsiduria ir buitį gerinantys elektroniniai įrenginiai....

Ekspertai2 d. prieš

„Google“ atskleidė, kas labiausiai rūpi lietuviams: tarp dažniausių paieškų – ir klausimai apie elektros kainas

Kompanijai „Google“ pristačius kasmetinę „Year in Search“ apžvalgą, paaiškėjo, ko internete šiemet dažniausiai ieškojo Lietuvos gyventojai. O tarp labiausiai jiems...

Ekspertai3 d. prieš

Kalėdinis bumas prasidėjo: ekspertas atkleidė, kada vėliausiai galite išsiųsti siuntą, kad ji adresatą pasiektų iki švenčių

Kalėdinė karštinė įgauna pagreitį – vis daugiau žmonių dovanų artimiesiems ieško tiek prekybos centruose, tiek internetinėse parduotuvėse, todėl siuntų pristatymo...

Visos teisės saugomos.© 2015-2024 | Kopijuoti draudžiama |