Sekite naujienas

Verslas

Elektros tiekėjo pasirinkimas: 4 svarbūs dalykai, kurių daugelis nežino

Paskelbta

-

Visuomenėje vis dar vyrauja įsitikinimas, jog elektros tiekėjo keitimas – sudėtingas ir daug „popierizmo“ reikalaujantis procesas. Bendrovės „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas teigia, jog toks gyventojų požiūris dažnai trukdo jiems priimti finansiškai palankius sprendimus. Ekspertas dalijasi keletu mažai žinomų būdų, kurie gali padėti sutaupyti.

Reklama

Palyginti tiekėjų planus – kaip niekad paprasta

M. Kavaliauskas pastebi, jog didelė dalis vartotojų nežino apie prieš keletą metų pristatytą Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankį – elektros energijos kainų palyginimo skaičiuoklę. Ji leidžia dar labiau supaprastinti ir pagreitinti naujo elektros tiekėjo pasirinkimo procesą.

„Šis įrankis leidžia išvengti painiavos renkantis tiekėją ir savomis jėgomis bandant palyginti skirtingų tiekėjų siūlomus planus. Skaičiuoklėje galima pamatyti preliminarias tiekėjų siūlomas kainas pagal jūsų suvartojamą elektros energijos kiekį. O šiuo metu „Elektrum Lietuva“ siūlo pačias geriausias kainas”, – dalijasi M. Kavaliauskas.

Vartotojas, išsirinkęs jam labiausiai tinkantį planą, iš skaičiuoklės gali būti nukreipiamas tiesiai į konkretaus elektros tiekėjo tinklalapį, kuriame gali su tiekėju sudaryti sutartį, rinktis papildomas naudas ir nuolaidas.

Keisti planą galima nesulaukus sutarties termino pabaigos

Dažnai gyventojai galvoja, kad sutarties su elektros tiekėju jokiais būdais negalima nutraukti, jei jos galiojimo terminas nepasibaigęs. Tai, anot M. Kavaliausko, nėra tiesa.

„Elektros tiekėją ir sutartį keisti galima bet kada. Be to, dabartinės rinkos taisyklės draudžia tiekėjams taikyti tiekėjo keitimo, sutarties nutraukimo ar kitus mokesčius“, – rekomenduoja jis.

Ekspertas pabrėžia, kad taip pat svarbu suprasti, jog norint sudaryti naują sutartį nebūtina fiziškai vykti į tiekėjo klientų aptarnavimo padalinį. Sutarties sudarymo būdų yra įvairių – telefonu, elektroniniu paštu ar tiekėjo savitarnoje.

„Vienas paprasčiausių būdų sudaryti sutartį su „Elektrum Lietuva“ – pasinaudoti savitarnos paslauga. Atsidarę „Elektrum Lietuva“ interneto svetainę ir pasirinkę jums tinkamą planą, savitarnos lange per kelias minutes galite pakeisti elektros tiekėją. Likusiomis smulkmenomis jau pasirūpins mūsų sistema bei komanda”, – teigia jis.

Galimybė pasinaudoti papildomomis nuolaidomis

Tiek naujai prisijungusiems, tiek esamiems vartotojams „Elektrum Lietuva“ teikia išskirtinius pasiūlymus, kuriais pasinaudoti paprasta, tačiau šią galimybę išnaudoja tikrai ne kiekvienas. Pasak M. Kavaliausko, tai ne tik padeda sumažinti išlaidas, bet ir skatina rekomenduoti patikimą tiekėją kitiems.

„Naujiems klientams „Elektrum Lietuva“ dažnai taiko įvairias akcijas, suteikia specialius kodus. Tokiu būdu savo klientams sukuriame galimybę pasinaudoti nuolaidų sistema, skatinančia taupyti ir investuoti į keliones ar kitus išsvajotus pirkinius, o ne į elektros sąskaitas“, – pasakoja M. Kavaliauskas.

„Elektrum Lietuva“ – ne tik tiekėjas, bet ir gamintojas

Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ privalumas – bendrovė ne tik tiekia elektros energiją klientams, tačiau ją ir gamina.

Bendrovė priklauso didžiausiai Baltijos šalyse elektros gamintojai, Latvijos energetikos grupei „Latvenergo“. Grupė aktyviai investuoja atsinaujinančios energetikos projektus.

M. Kavaliauskas pastebi, kad tie rinkos žaidėjai, kurie veikia kaip tarpininkai – t.y. kitų gamintojų elektros energiją parduoda galutiniams vartotojams – turi mažesnę kontrolę kainų atžvilgiu. „Elektrum Lietuva“, kuri Baltijos šalyse veikia ir kaip tiekėjas, ir kaip gamintojas, savo rankose laiko nenutraukiamą elektros tiekimo grandinę. Dėl šios priežasties „Elektrum Lietuva“ gali užtikrinti klientų lūkesčius atitinkančias paslaugas ir jų kainas.

Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2024 | Kopijuoti draudžiama |