Sekite naujienas

Mokslas ir IT

Kalbos mokymasis – veikiau įdomus nei sudėtingas

Paskelbta

-

Neretai manoma, kad kalbos mokymasis – tai nuobodumas, sunkumas ir dar daug visko negatyvaus. Kodėl taip manoma? Tikriausiai todėl, kad pasirinkti netinkami metodai.

Klausimai

Kodėl vieni žmonės vadinami poliglotais, o kitiems nesiseka perprasti svetimų kalbų subtilybių? Ar norint išmokti reikia kokio specialaus talento? O gal viską lemia įsitikinimai? Daugybė minčių, daugybė prielaidų. O kurios iš jų atspindi tiesą?

Žmonės, kurie moka ne vieną kalbą, tikriausiai atsakytų, kad kalbos mokymasis yra įdomus. O jei paklaustume, ar tai sudėtinga? Koks atsakymas nuskambėtų tuomet? Ar visgi būtų patvirtinta, kad išmokti yra sudėtinga ir minėti poliglotai yra tiesiog vunderkindai?

kalbos mokymasisNoras

Žinoma, norint išmokti reikia noro. Kitaip vargu ar pasiseks nors sakinį kita kalba suregzti. Kalbos mokymuisi reikia būtent noro. Niekas nesako, kad kinų ar japonų kalbą išmoktumėte per savaitę. Niekas nesako, kad tai labai lengva. Bet kartu tai nereiškia, kad šnekame apie misiją, kuri yra neįmanoma.

Būtinybė

Yra ir kitas požiūrio taškas. Koks? Ogi toks, kad užsienio kalbos mokymasis yra būtinas. Dažniausiai toks požiūris gajus turint omeny anglų kalbą. Nes ji ypač populiari ir praverčianti tiek dirbant, tiek keliaujant. Jos mokomasi ir mokykloje.

Mokomasi mokykloje, tačiau ne visada išmokstama taip, kad pavyktų normaliai susišnekėti. Kodėl? Galima teigti, kad nemažai įtakos tam turi mokymo metodai. Ne visi metodai patys tinkamiausi, ne visi labai efektyvūs. Tad ir motyvacijos ima stigti.

Pradžia

Starto linija gali būti visokia. Kartais kalbos mokymasis vyksta norint pasiruošti egzaminui. Kartais domimasi asmeniniu tobulėjimu ir siekiama prašnekti angliškai, kiniškai ar kaip nors kitaip. Kai kada galvojama apie kelionę į užsienį, bet prieš tai stengiamasi patobulinti įgūdžius. Kai kada užsienio kalba yra svarbi darbo dalis. Visais atvejais reikia nuo ko nors pradėti.

Ir būtent pasirenkami metodai gali nulemti, ar pradžia bus motyvuota, ar kaip tik atrodys, jog užsienio kalba neįkandama.

Veikiau įdomu nei sudėtinga

Kaip aptartą temą apibendrintume? Kalbos mokymasis sukelia įvairių klausimų. Daug kas priklauso nuo noro. Tai sietina ir su būtinybe. Bet svarbiausia, kad mokymasis veikiau įdomus nei sudėtingas. Tai kartu ir paskatinimas atsiversti knygą.

 

 

 

Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos