Sekite naujienas

Lietuvoje

2019 metų MRU veiklos ataskaita: dėmesys studijų kokybei, moksliškumui, tarptautiškumui, „mokymuisi visą gyvenimą“

Paskelbta

-

Patvirtinta Mykolo Romerio universiteto metų ataskaita: 2019 m. pasiekimai pasauliniuose reitinguose, aktyvi mokslinė veikla, didėjantis užsienio studentų skaičius, aktyviai vystyta „mokymosi visą gyvenimą“ koncepcija.

Kovo 31 dieną Mykolo Romerio universiteto (MRU) Taryba vienbalsiai patvirtino rektorės prof. Ingos Žalėnienės pristatytą 2019 metų MRU veiklos ataskaitą. Rektorė pradėjo savo kadenciją praėjusių metų kovą, kai ji tapo pirmąja moterimi Lietuvoje, inauguruota valstybinio universiteto rektore.

Reklama:

Mykolo Romerio universitetas išlieka didžiausiu Lietuvoje profiliniu socialinių mokslų universitetu, kurio ryškiausi komponentai yra teisė, visuomenės saugumas ir viešasis valdy­mas, o taip pat stiprūs  edukologijos, ekonomikos, humanitarinių mokslų, socialinio darbo, komuni­kacijos, politikos, psichologijos, vadybos mokslų branduoliai.

Studijų turinio aktualizavimas ruošiant ateities iššūkiams pasiruošusius profesionalus ir tarptautiškumas – išliko universiteto studijų strategijos prioritetu. 2019 m. vykdytos 29 studijų programos I studijų pakopoje, 51 studijų programa – II studijų pakopoje, vykdyta 1 profesinių studijų programa. 2019 metais MRU pradėjo įgyvendinti LLM studijas, pasiūlydamas 3 naujas teisės krypties II pakopos studijų programas: Mediacija LLM, Sveikatos teisė LLM, Teisė ir technologijos. MRU išlieka lyderis tarp didžiųjų Lietuvos universitetų  – pagal studijų programų pasiūlą anglų kalba. 2019 m. universitetas  įgyvendino 17 studijų programų anglų kalba: 7 jungtines, 1 dviejų diplomų bei 9 nacionalines, dėstomas anglų kalba.

Pasauliniame „QS World University Rankings by Subject” dalykiniame universitetų teisės (Law) kryp­ties reitinge MRU pirmą kartą pateko į geriausių pasaulio universitetų 300-tuką. Iš visų Lietuvos aukštųjų mokyklų teisės kryptyje 2019 m. įvertintas vienintelis Mykolo Romerio universitetas – pasauliniame rei­tinge užimta 251–300 vieta.

2019 metais MRU mokslininkai aktyviai dalyvavo nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose (virš 50 įgyvendinamų projektų), užsakomuosiuose tyrimuose, aktyviai įsiliejo į tarptautinius profesinius tinklus, mokslo žurnalų redakcines kolegijas, nacionalinių ir tarptautinių mokslo programų ekspertų ratą, svariai prisidėjo prie aktualių Europos ir Lietuvos visuomenės problemų sprendimo, socialinių inovacijų kūrimo.

2019 metais toliau stabiliai didėjo bendras MRU mokslo publikacijų skaičius. „Clarivate Analytics Web of Science duomenų bazėje didėjo 15 proc., „Scopus“ duomenų bazėje – 12 proc.

MRU mokslininkų ir tyrėjų citavimo rodikliai kasmet tolygiai auga. 2017–2019 m. „Clari­vate Analytics Web of Science duomenų bazėje esančių mokslo publikacijų citavimas augo 17,64 proc. „Scopus“ duomenų bazėje esančių mokslo publikacijų citavimas didėjo 25,5 proc.

Studijų kokybės užtikrinimas, tarptautiškumas ir socialinė misija – tarp strateginių veiklos prioritetų

Studijų raida universitete siejama su ilgalaikiais Lietuvos visuomenės ir darbo rinkos po­reikiais. Siekiama studijas orientuoti į studento asmeninę sėkmę ir pilietiškumo ugdymą, susieti jas su technologine pažanga ir tarptautinio judumo galimybėmis, aukščiausio lygio tarptautinių dėstytojų integravimu, bendromis studijomis su įvairių šalių studentais.

Studentų ir klausytojų skaičius universitete išlieka stabilus. 2019 metais per bendrąjį priėmimą priimta 26 proc. daugiau studentų, gavusių valstybės finan­suojamą studijų vietą, lyginant su 2018 metais. Taip pat palyginus su 2018 metais augo stojančiųjų į universitetą užsienio valstybių piliečių skaičius – net 93 proc. bakalauro studijose ir 22 proc. magistrantūros studijose.

Universitetas aktyviai vysto „mokymosi visą gyvenimą“ koncepciją. Siūlomos įvairaus pobūdžio ir trukmės mokymosi (studijų) veiklos skirtingoms besimokančiųjų grupėms, teikiamos kvalifikacijos kėlimo ir mokymų paslaugos, užsakomieji tyri­mai, ekspertinės konsultacijos ir išvados, užsienio kalbų mokymai. Praėjusiais metais išduota beveik 1000 sertifikatų pabaigusiems šiuos mokymus.  Universitetas bendradarbiauja su įvairiomis Lietuvos ir užsienio viešojo ir privataus sektoriaus institucijomis, tobulina mokymų ir užsakomųjų tyrimų  platformą „Mokymų LAB“.

Būdama socialiai atsakinga ir tvari aukštojo universitetinio mokslo institucija –  MRU siekia siūlyti lanksčias studijų for­mas ekonominės, geografinės atskirties grupėms, dirbantiems bei vyresnio amžiaus asme­nims. Universitetas sudaro galimybes pripažinti darbinėje veikloje įgytas neformaliąsias kompeten­cijas ir taip sutrumpinti studijų procesą, taip pat didinti studijų patrauklumą, tiek galimybes studijuoti – jau turintiems aukštąją išsilavinimą. Siekiama geriau suprasti ir atliepti studentų, turinčių negalią, poreikius, rūpintis jų studijų aplinkos pritai­kymu ar pagerinimu.

MRU įgyvendina „an­tros galimybės“ patekimo į universiteto studijas sistemą įprastinių kriterijų netenkinantiems motyvuotiems jaunuoliams. Aukštojo universitetinio išsilavinimo prieinamumas didinamas 2019 m.  įgy­vendinant edukacinį projektą „4mm. Pasistiebk“ projektą.

Naujienos

Verslo Vikingai

Finansai1 savaitė prieš

Techninių analitikų mokytojas Tomas Dulkys: „Didžiausia investuotojų ir spekuliantų klaida – noras praturtėti, o ne tapti šios srities profesionalu“

Kriptovaliutos, akcijų prekyba rinkoje, spekuliavimas, investavimas – vieniems šios temos atrodo nepažįstamos ir sunkiai perprantamos, o kiti sukaupia tiek žinių,...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

„A Management“ vadovė Aušra Virkietytė: Sužvaigždėjimas renginių organizatoriui – karjeros pabaiga

Renginių organizatoriaus darbas atrodo nesibaigianti šventė. Tad norinčių dirbti šioje srityje turėtų netrūkti. „Iš dalies taip ir yra, – sutinka...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

LAVA SALES kompanijos vadovas Paulius Gumbelevičius: „Komanda – branduolys, padedantis sukurti sėkmingą verslą”

Neseniai įsikūrusios kampanijos LAVA SALES tikslas – pritraukti naujų klientų šaltų skambučių pagalba ir taip padėti verslui augti. Telemarketingo paslaugas...

Startuoliai2 mėnesiai prieš

Saugių sandorių platforma „EscrowPack“ padės internete pirkti ir parduoti nesibaiminant sukčių

Tikrai ne vieną kartą pačiam teko patirti ar iš draugų girdėti apie sukčiavimo atvejus, kuomet perkant prekes iš fizinių asmenų...

Finansai2 mėnesiai prieš

29-erių į pensiją išėjęs Gintaras Pociūnas: „Finansiškai raštingas ir investuojantis žmogus – turtingo mąstymo žmogus“

Taupymas, investavimas, akcijų biržos – terminai, kurių daugelis dar nepažįsta, o gal laiko tolima siekiamybe. Praktinius patarimus geresniam finansų valdymui...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |