Paskelbta
2 mėnesiai prieš-
Kovo 14-15 dienomis Tech-Park Kaunas startuolių bendruomenėje vyksiantis technologijų hakatonas „Tech_Champ“ sujungs dvi itin perspektyvias sritis – medicinos ir skaitmenines inovacijas. Technologijų entuziastai, programuotojai, inžinieriai, dizaineriai ir vizionieriai kviečiami per intensyvias dvi dienas kurti ateities sprendimus ir prisidėti prie realių iššūkių sprendimo. Prie iniciatyvos jungiasi Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, skaitmeninių inovacijų kompanija „NFQ“, biotechnologijų įmonė „Nando“, energetikos paslaugų bendrovė „Ignitis grupė“, kviesdami kartu vystyti dirbtinio intelekto sprendimus pritaikančius įrankius.
Kartu kurs antreprenerystės praktikai ir verslo mentoriai
„Technologijų pasaulyje svarbi ne tik gera idėja, bet ir gebėjimas ją įgyvendinti. Hakatonai suteikia platformą patikrinti savo jėgas: per trumpą laiką dalyviai kuria veikiančius prototipus, gauna grįžtamąją informaciją iš būsimų klientų ir investuotojų bei planuoja tolimesnius vystymo žingsnius, padedančius idėjai tapti sėkmingu produktu rinkoje“, – sako viena iš organizatorių, Tech-Park Kaunas projektų ekspertė Neringa Žebrauskienė.
Hakatono dalyviai bendradarbiaus su talentais iš universitetų, kolegijų bei startuolių ekosistemos ir gaus vertingų patarimų iš patyrusių antreprenerių ir mentorių. Nugalėtojai ne tik laimės prizų fondą, bet ir bus pakviesti dalyvauti daugiau nei trijų mėnesių trukmės Tech-Park Kaunas preakceleratoriaus programoje, kuri gali padėti pradėti savo verslą, kurti įmonę ir tapti konkurencingais startuoliais.
Viena didžiausių renginio stiprybių – aukštos kvalifikacijos mentorių komanda, kuri padės dalyviams kiekviename projekto vystymo etape. Dalyviai gaus įžvalgų apie efektyvų verslo idėjos pristatymą, strateginį vystymą, investicijų pritraukimą, pardavimų planavimą ir kitus sėkmingam startuoliui svarbius aspektus.
Medicinos inovacijų poreikis aktualus sveikatos priežiūros sektoriuje
„Kaunas tampa vienu stipriausių technologinių sprendimų centrų Baltijos šalyse – čia veikia ir susitinka medicinos, IT, inžinerijos, biotechnologijų ir mechatronikos sričių talentai. Auganti startuolių ekosistema, bendradarbiaujanti su stipria akademine bendruomene, atveria naujas galimybes inovacijoms, kurios sprendžia šiandienos iššūkius, poreikį tinkamai taikyti dirbtinio intelekto sprendimus, plėsti paslaugų skaimenizaciją bei, žinoma, stiprinti sveikatos priežiūros sektorių“, – pabrėžia Tech-Park Kaunas vadovas Paulius Nezabitauskas.
Įžvalgomis apie rinkos poreikius dalinsis „LupaSearch“ startuolio bendrakūrėjis Paulius Nagys, sveiką gyvenseną skatinančio startuolio „Walk15“ įkūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė. Renginyje dalyvaus ir startuolio „Pulsetto“ vadovas bei vienas iš kūrėjų Povilas Sabaliauskas. Jo komanda kuria streso valdymo ir miego kokybės gerinimo technologijas, o neseniai įmonė pritraukė 2 mln. eurų investiciją iš rizikos kapitalo fondo „ScaleWolf“.
„Didžiausią poveikį sveikatos technologijų sektoriuje turės dirbtinis intelektas ir duomenų analitika. DI leis individualizuoti medicininius sprendimus, o reguliavimo institucijos turės prisitaikyti prie šios transformacijos“, – pastebi P. Sabaliauskas, renginyje pristatysiantis startuolio vystymo iššūkius.
Jam pritaria ir hakatoną globojantis LSMU profesorius kardiologas Raimondas Kubilius, kuris pabrėžia medicinos technologijų svarbą visame sveikatos priežiūros sektoriuje, ne tik ligų gydymui, bet ir prevencijai. Vienas aktualiausių poreikių – pastangos užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligoms. Nors pacientai, sulaukę 40 metų, įtraukiami į šeimos gydytojų vykdomas prevencijos programas, vis dėlto, medikai pastebi, kad toks įsitraukimas menkas. Be to, trūksta priemonių, padedančių identifikuoti tokių rizikos veiksnių kaip padidėjęs kraujospūdis ar cholesterolis.
„Pavyzdžiui, dirbtinis intelektas ir dėvimieji prietaisai galėtų ne tik stebėti širdies veiklą, bet ir prognozuoti ligų eigą bei padėti pritaikyti individualizuotas intervencijas. Tai turi potencialą ne tik pagerinti pacientų sveikatą, bet ir užkirsti kelią rimtoms komplikacijoms“, – teigia prof. R. Kubilius.
Hakatonuose kelionę pradeda ir apdovanojimus skinančios komandos
Ne vienas sėkmingas startuolis gimė hakatonuose. Vienas jų – „CORA guide“, padedantis verslams sekti teisės aktų pokyčius. „Mūsų idėja hakatono metu transformavosi, ją pritaikėme rinkos poreikiams. Mentoriai suteikė vertingų įžvalgų, bet svarbiausia buvo išmokti įverti gautas įžvalgas, patarimus ir pasitikėti savo sprendimais“, – dalijasi „CORA guide“ įkūrėjas Tautvydas Vaičiūnas.
Po sėkmingo starto hakatone „CORA guide“ dalyvavo Tech-Park Kaunas inkubavimo programoje, kur vystė savo produktą ir gavo ekspertų konsultacijas. Gruodį Kauno startuolių apdovanojimuose investuotojų ir verslo praktikų komisija šį sprendimą įvertinu vienu perspektyviausių.
Renginys nemokamas. Registracija dalyviams atvira iki kovo 11 d.: www.techpark-accelerator.lt
Projektas „Efektyvios inovacinės veiklos sistemos, įgalinančios startuolių kūrimąsi, akceleravimą bei plėtrą sukūrimas bei produkto idėjos vystymo per hakatonus ir inkubavimo paslaugas (SEIV sistema) skatinimas (STARTUOLIS)“ Nr. 02-025-K-0002, finansuojamas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų lėšomis.
Vilniaus šaltibarščių festivalis kviečia į rožines ėjimo varžybas: ar pavyks pasiekti naują rekordą?
Inovacijos tvarumui – kaip „Circular Spaces” įrankiai padeda kūrėjams?
Po technologijų hakatono „Tech_Champ” kviečia žengti toliau – į startuolių preakceleratorių
Nuo individualizuotų ugdymo programų iki ramybės kambarių: ką siūlo geriausi darbdaviai Lietuvoje?
Lietuvos jūrinis potencialas: milijardinės investicijos, nacionalinis saugumas ir konkurencingumas tarptautinėje energetikos rinkoje
Tarptautinis žingsnių iššūkis suvienys šaltibarščių gerbėjus visame pasaulyje
Saugesnio interneto savaitė: ar tikrai žinai, kaip apsaugoti savo duomenis naudojantis e. paslaugomis?
Tech-Park Kaunas „Demo dienoje“ – ukrainiečių moterų sprendimai, kurie padeda empatiškai integruotis
10 startuolių, kuriuos rekomenduojama stebėti šiemet
Transporto ir logistikos paslaugų grupė GBY Group pristato naują prekių ženklo vizualinį identitetą. Pokytis žymi ne tik šiemet minimą 30-ąjį...
Kibernetiniai sukčiai nuolat ieško naujų būdų, kaip išvilioti asmeninius duomenis, o viena iš efektyviausių priemonių nuo to apsisaugoti – dviejų...
Prasidėjus šiltajam sezonui vis daugiau žmonių leidžiasi į trumpas ar ilgesnes išvykas po Lietuvą – nuo poilsio pajūryje iki savaitgalio...
Elektrinius paspirtukus ar dviračius šiandien turi kone kiekviena šeima. Tačiau kartu su jų populiarumu auga ir pavojai – vien per...
Tobulėjant sukčiams, tenka skirti vis daugiau laiko ir pastangų, kad atskirtume kenksmingus laiškus, skambučius ar žinutes nuo realiai egzistuojančių žmonių...
Nors Lietuvos darbo rinkoje šiuo metu dominuoja Y kartos, gimusių 1981–1996 m., darbuotojai, vyresnių kartų – demografinio sprogimo (gimę 1946–1964...