Sekite naujienas

Auto

Liūčių ir krušos daromi nuostoliai automobiliams kasmet siekia šimtus tūkstančių

L

Paskelbta

-

Savaitgalį per daugelį šalies rajonų praslinko lietus su perkūnijomis, o vietomis ir su kruša. Vėjas vartė medžius, smarkios liūtys sėmė gatves, o iš dangaus pažirę ledėkai kapojo daržus, namų stogus ir automobilius. Sinoptikai prognozuoja, jog šį mėnesį dar sulauksime krušų ir liūčių su perkūnija.

Reklama

Gamtos stichijoms mažiausiai atsparūs automobiliai

Lietuvišką vasarą netikėtai nuvilnijančios galingos liūtys – mažai tautiečius stebinantis reiškinys. Vis tik pastaraisiais metais orų permainos tampa itin agresyvios: audros, galingas lietus, kruša temdo ne tik nuotaikas, bet ir gerokai apgadina gyventojų turtą. Kaip apsaugoti savo turtą?

Pasak draudimo bendrovės ERGO Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko, po tokių audrų dėl gamtos stichijų padarytos žalos į bendrovę kreipiasi šimtai gyventojų. Didžiausias skaičius kreipinių – iš vairuotojų.

„Patvinusios gatvės, užpiltos požeminės stovėjimo aikštelės, to pasekmė – stipriai apsemti automobiliai. Po tokių susidūrimų su vandens stichija automobiliams prireikia atlikti džiovinimo, valymo, įvairius elektros instaliacijos remonto darbus“, – bene pagrindines problemas vardija ekspertas.

Anot jo, būna atvejų, kuomet pakilus vandens lygiui, apsemiamos važiuojamosios dalies trinkelės – tuomet važiuodami vairuotojai kliudo automobilio dugną. Kai kurie vairuotojai, vengdami didžiulių balų, bandydami įvairiais būdais apvažiuoti kliūtis, patenka ir į eismo įvykius. Gamtos stichijų žalų rekordai

Žalų skaičiai – įspūdingi

carvertical VIN patikra

R. Bieliausko teigimu, rugpjūtis – būtent tas mėnuo, kuomet jau kelis metus iš eilės fiksuojama daugiausiai stichinių nelaimių suniokotų automobilių, o bendras draudžiamųjų įvykių skaičius per metus vidutiniškai siekia daugiau nei 2000.

ERGO duomenimis, vien per praėjusius metus dėl objektų užkritimų, hidrosmūgių ir stichinių nelaimių kilusiems draudžiamiesiems įvykiams kompensuoti bendrovė išmokėjo daugiau nei 2,3 mln. eurų. Šiemet tokių įvykių fiksuota beveik 500 – žalos siekia 490 tūkst. Audros poveikis saulės elektrinėms

„Net neabejojame, kad tikroji gamtos stichijų padaryta žala yra kur kas didesnė. Į draudimo bendrovę dėl apgadintų automobilių žalų išmokų gali kreiptis tik klientai, turintys ERGO visų rizikų kasko draudimą. Jis atlygina stipraus lietaus, krušos, nuošliaužų ir kitus netikėtus gamtinių stichijų sukeltus, nuo vairuotojo nepriklausančius ir ne jo sukeltų įvykių padarytus nuostolius. Tokio draudimo neturintys klientai į mūsų turimą statistiką nepatenka“, – sako draudimo ekspertas.

Pasak draudimo eksperto, praėjusiais metais dėl gamtos stichijų padarytos žalos automobiliams į draudimo bendrovę kreipėsi beveik 300 klientų, o žalų išmokos siekė daugiau nei 440 tūkst. eurų. Tuo tarpu per pirmus septynis šių metų mėnesius dėl liūčių ir audrų nukentėjo 42 automobiliai – žala siekia 20 tūkst. eurų.

Išvengti didžiulių žalų įmanoma

Pasak R. Bieliausko, išvengti didžiulių žalų įmanoma, reikia tik vadovautis keliomis esminėmis taisyklėmis.

„Automobilius apgadina iš dangaus krintantys krušos ledėkai ar pernelyg didelis kritulių kiekis. Taip pat juos gali apgadinti ir nuo itin didelio vėjo lūžtantys medžiai, jų šakos ar net vėjo į orą pakelti lengvesni objektai. Norėdami apsaugoti savo automobilį nuo gamtos stichijų, rimtai vertinkite sinoptikų pateikiamą informaciją. Prognozuojamų stichijų atveju, palikite transporto priemonę gerai įvertinę vietą, kurioje jis paliekamas – ar aplink nėra medžių bei kitų ją galinčių apgadinti objektų, ar vieta nėra pernelyg žema, kur galėtų kauptis vanduo“, – bene saugiausius būdus vardina ekspertas. Draudikai įspėja

Vis tik, pasak jo, jei jau liūtis užklupo jus kelyje, vertėtų sumažinti greitį, nerizikuoti ir nebandyti apvažiuoti didesnių vandens sankaupų. Net jei šios vietos ir atrodo seklios, visuomet yra tikimybė, kad ten gali būti duobė.

Ekspertas pastebi, kad tokioje situacijoje vis tik vertėtų rasti seklią vietą ir sulaukti lietaus pabaigos. Taip bus išvengta vandens patekimo į variklį ar elektros įrangos gedimų.

„Apsaugai nuo krušos padės automobilio įvarymas į garažą ar po stogu. Jei važiuojant automobiliu jus užklupo kruša – sustokite. Prieš tai apsižvalgykite, ar netoliese nėra pastogės, tai gali būti tiltas, viadukas arba dengta automobilių stovėjimo aikštelė“, – pataria R. Bieliauskas.
Draudimo ekspertas pastebi, jei vis tik nepavyko automobilio apsaugoti nuo draudžiamojo įvykio, pirmiausia būtina užfiksuoti padarytą žalą.
„Telefonu nufotografuokite apgadintą turtą, kuo daugiau bus nuotraukų, tuo paprasčiau bus įvertinti padarytą žalą. Imkitės veiksmų žalai mažinti, prireikus, kvieskite pagalbą. Jei transporto priemonė buvo apsemta, kreipkitės į specialistus, kurie tralu transportuos jūsų automobilį į remonto įmonę, tinkamai išdžiovins ir patikrins, ar nėra atsiradusių gedimų“, – rekomenduoja specialistas.

Draudimo platformos „Man ramu“ įkūrėjas: „Saugumas visų pirma turėtų būti asmeninis reikalas – turėtume patys daugiau dėmesio skirti apsisaugojimui nuo stichijų“

Naujienos

Ekspertai

Ekspertai17 val prieš

Ekspertai pataria: renkantis būstą įvertinkite ir miesto plėtros planus

Svarstant apie naujo būsto įsigijimą, gyventojai dažnai daug dėmesio skiria būsto plotui, kainai ar vaizdui pro langą, tačiau pamiršta vieną...

Ekspertai3 d. prieš

Norintiems slysti „drifto“ trasose P. Petrauskas papasakojo apie lenktynininko kelią: „išėjimą į barą skaičiuodavau padangomis“

Automobilių sporto mėgėjams ir lenktynininkams atėjęs pavasaris žymi naujo sezono pradžią. Norinčių varžytis populiarumo viršūnėje Lietuvoje karaliaujančiame „drifte“ netrūksta, tačiau,...

Ekspertai3 d. prieš

Apklausa: lietuviai labiausiai nerimauja dėl geopolitinės įtampos, latviai ir estai – dėl maisto kainų

„Citadele“ banko inicijuota Baltijos šalių gyventojų apklausa atskleidžia, kad Lietuvoje gyventojai labiausiai nerimauja dėl geopolitinės įtampos (56 proc.) ir augančių...

Ekspertai4 d. prieš

Ekspertas apie sukčių įžūlumą: „Mobiliojo ryšio operatorius to jūsų niekada neprašys“

Telefoniniai sukčiai, prisidengdami institucijomis ar paslaugų tiekėjais, ir toliau vilioja pinigus iš gyventojų. Ekspertas atskleidžia, koks pagrindinis signalas, kad skambina...

Ekspertai1 savaitė prieš

Sukčiai internete kėsinasi ir į vaikus: ekspertas papasakojo, kaip apsisaugoti

Daugelis esame pratę saugoti savo pinigus nuo sukčių internete, tačiau ne kiekvienas susimąstome, kad apsaugos nuo apgavikų reikia ir mūsų...

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |