Sekite naujienas

Investavimas

Pelningiausios kriptovaliutos: 8 geriausiai pasirodžiusios kriptovaliutos 2025 m.

L

Paskelbta

-

Pasiekus 2025 m. vidurį, kriptovaliutų rinkos rodo atsigavimo ženklus po sudėtingo pirmojo ketvirčio, kuris prasidėjo Trumpo pakilimu ir baigėsi muitų sukeltu kritimu. Nors pagrindiniai indeksai tik dabar pradeda rodytis teigiamoje zonoje nuo metų pradžios (YTD), kelios didelės kapitalizacijos tinklai nuo balandžio smarkiai atšoko dėl ilgai lauktų atnaujinimų, institucinių bandomųjų projektų, atnaujintos kūrėjų veiklos ir optimizmo dėl muitų neturinčios – arba bent jau labiau nuspėjamos muitų – ateities.

Reklama

Nors pastaraisiais mėnesiais daugybė mikro kapitalizacijos kriptovaliutų patyrė didžiulius šuolius, šis straipsnis pabrėžia aštuonis pagrindinius projektus, apibendrindamas šviežius kainų duomenis, rinkos kapitalizacijos rodiklius ir pagrindinius veiksnius, šiuo metu skatinančius nuotaikas. Nors daugelis jų vis dar yra nuostolingi, palyginti su metų pradžia, kiti sparčiai atsigauna. Tarp didelės kapitalizacijos tinklų, kurie vis dar turi reikšmingą likvidumą, nė vienas 2025 m. nėra teigiamoje zonoje po sausio–vasario išpardavimo. Tai reiškia, kad „geriausios“ pavadinimai yra tiesiog tie, kurie nuo metų pradžios „mažiausiai nukrito“.

Kriptovaliutų būklė 2025 m. (kol kas)

Po juodosios gulbės išpardavimo sausį ir vasarį, bendra kriptovaliutų turto kapitalizacija sumažėjo 40 %, kol stabilizavosi gegužės 14 d., siekdama apie 3,5 trilijono JAV dolerių. Likvidumas vis dar šiek tiek ribotas, tačiau savaitiniai srautai į išmaniųjų kontraktų žetonus pirmą kartą nuo 2024 m. gruodžio tapo teigiami, vedami augančių apimčių Čikagos prekių biržos naujose Solana ateities sandoriuose ir penkių eterio spot ETF paleidimo Europoje. 2-ojo sluoksnio mastelio keitimas, realaus pasaulio turto (RWA) tokenizacija ir tarpgrandininis suderinamumas toliau dominuoja rizikos kapitalo finansavime ir kūrėjų planuose.

Geriausiai pasirodžiusios didelės kapitalizacijos kriptovaliutos 2025 m. YTD

  1. Ethereum (ETH)

Ethereum apžvalga

Dabartinė kaina: ~2 650 USD
Rinkos kapitalizacija: 305,0 mlrd. USD
Cirkuliuojanti pasiūla: 120,7 mln. ETH
YTD rezultatai: -20,61 %

carvertical VIN patikra

Ethereum ką tik atliko didžiulį „programinės įrangos atnaujinimą“, kuris praplėtė jo užimtą duomenų magistralę, sumažindamas operacijų mokesčius maždaug trečdaliu ir leisdamas prisijungti daugiau validatorių. Kasdieniams vartotojams tai reiškia pigesnius apsikeitimus, greitesnį NFT kūrimą ir aiškų signalą, kad originali išmaniųjų kontraktų grandinė vis dar investuoja į vartotojo patirtį. 10 didžiausių startuolių Lietuvoje pritrauktų investicijų

Užkulisiuose Pectra kietasis šakutės atnaujinimas užbaigė pirmąjį šardingo etapą ir padidino validatorių ribą iki 2 048 ETH, kas turėtų pritraukti naujų institucinių statymų srautų. Ethereum vis dar valdo apie du trečdalius visos DeFi likvidumo, o Europoje neseniai paleisti spot-ETH ETF pradėjo absorbuoti pasiūlą, sustiprindami ETH kaip pagrindinio decentralizuoto finansų, NFT ir įmonių bandomųjų projektų pagrindo vaidmenį.

  1. Solana (SOL)

Solana apžvalga

Dabartinė kaina: 180,92 USD
Rinkos kapitalizacija: 94,3 mlrd. USD
Cirkuliuojanti pasiūla: 600 mln. SOL
YTD rezultatai: -6,31 %

Solana išlieka vieninteliu dešimtuko turtu, turinčiu vienaženklius YTD nuostolius, dėka eilės pralaidumo atnaujinimų. Solana atsikrato eismo kamščių, kurie kartais užšaldydavo tinklą, kai prisijungdavo per daug vartotojų. Įsivaizduokite tai kaip mokamo kelio atnaujinimą ir papildomų juostų pridėjimą: žaidėjai, prekybininkai ir NFT kūrėjai gauna sklandesnę patirtį už mažą kainą.

Versija 1.18 planuojama pagrindinio tinklo beta versijos diegimui 2025 m. gegužės 27 d., sprendžiant ilgalaikes perkrovos problemas. Tuo tarpu Jump Crypto lygiagretaus validatoriaus klientas Firedancer balandį pradėjo ne balsuojantį pagrindinio tinklo bandymą, o visas paleidimas numatytas vėliau šiais metais su 1 mln. USD klaidų premija, skirta saugumui sustiprinti. Šie patobulinimai ir būsimas Solana mobiliųjų įrenginių „Seeker“ paleidimas skatina atsinaujinusį kūrėjų entuziazmą decentralizuotų fizinės infrastruktūros tinklų (DePIN), pakartotinio statymo ir žaidimų sektoriuose.

  1. Cardano (ADA)

Cardano apžvalga

Dabartinė kaina: 0,82 USD
Rinkos kapitalizacija: 29,6 mlrd. USD
Cirkuliuojanti pasiūla: 35,3 mlrd. ADA
YTD rezultatai: -9,98 %

Cardano prideda demokratišką posūkį prie žaliosios blokų grandinės technologijos: artėjantis konstitucinis balsavimas leis kiekvienam ADA turėtojui padėti formuoti protokolo ateitį. Idėja paprasta: jei turi žetoną, turi balsą politikoje, kas ilgalaikiams rėmėjams suteikia didesnį įsitraukimą.

Užkulisiuose Cardano CIP-1694 valdymo pertvarka sutampa su 42 % Plutus išmaniųjų kontraktų skriptų šuoliu ir naujais vietinių stabilių monetų bandymais (USDM, USDA). Šie etapai suteikia Cardano patikimą istoriją kaip ekologišką atsiskaitymo sluoksnį ir rimtą platformą DeFi augimui besivystančiose rinkose.

  1. Avalanche (AVAX)

Avalanche apžvalga

Dabartinė kaina: 26,45 USD
Rinkos kapitalizacija: 11,0 mlrd. USD
Cirkuliuojanti pasiūla: 418 mln. AVAX
YTD rezultatai: -25,90 %

Avalanche leidžia įmonėms kurti savo pritaikytas blokų grandines, vadinamas Subnets, ir šiais metais daugiau nei 100 jų buvo paleista žaidimams, dirbtiniam intelektui ir finansams. Įsivaizduokite franšizės modelį: kiekviena nauja šaka pritraukia naujų lankytojų į pagrindinį prekės ženklo centrą. Investavimas į kriptovaliutas

Techniškai Avalanche konsensusas sukurtas greičiui, o tinklas remiasi realaus pasaulio turto tokenizacija per savo 50 mln. USD Avalanche Vista fondą, bendradarbiaudamas su Mastercard dėl LATAM bandomojo projekto. Nors AVAX vis dar smarkiai nukritęs YTD, Subnet pagreitis ir RWA sandoriai gali paruošti dirvą aštresniam atšokimui, kai rinkos nuotaikos pasikeis.

  1. Polkadot (DOT)

Polkadot apžvalga

Dabartinė kaina: 5,20 USD
Rinkos kapitalizacija: 8,2 mlrd. USD
Cirkuliuojanti pasiūla: 1,58 mlrd. DOT
YTD rezultatai: -21,60 %

Polkadot siekia būti universaliu blokų grandinių maitinimo šaltiniu: prijunk naują projektą, ir jis tiesiog veikia. Ši vizija artėja prie realybės su Polkadot 2.0, kuris žada lengvesnes ir pigesnes vietas būsimiems parachainams.

Polkadot 2.0 „JAM“ viešasis testinis tinklas pristato lanksčias Coretime rinkas, kad komandos mokėtų tik už jiems reikalingą blokų erdvę, o atnaujintas iždas siekia pagreitinti ekosistemos dotacijas. Šie pokyčiai gali vėl sužadinti kūrėjų susidomėjimą ir padėti DOT sumažinti savo veiklos atotrūkį.

  1. Cosmos (ATOM)

Cosmos apžvalga

Dabartinė kaina: 5,25 USD
Rinkos kapitalizacija: 2,05 mlrd. USD
Cirkuliuojanti pasiūla: 391 mln. ATOM
YTD rezultatai: -15,12 %

Cosmos kūrėjai balandį pristatė IBC v2 („Eureka“), sumažindami tarpgrandininių paketų kaštus ir palengvindami Ethereum roll-up jungtis. Atnaujinimas jau įkvėpė Stride Labs paskelbti Stride Swap, pirmąjį IBC gimtąjį DEX, optimizuotą naujam kanalų standartui. Tarpgrandininio statymo pasiūlymai taip pat įgauna pagreitį, signalizuodami, kad skystojo statymo dariniai netrukus gali išsiplėsti už ATOM ribų. Šilumos siurbliai oras oras

    7. Chainlink (LINK)

Chainlink apžvalga

Dabartinė kaina: 17,29 USD
Rinkos kapitalizacija: 11,4 mlrd. USD
Cirkuliuojanti pasiūla: 657 mln. LINK
YTD rezultatai: -13,6 %

Institucinė paklausa saugiam tarpgrandininiam pranešimų siuntimui išlaiko Chainlink dėmesio centre. Sausį Brazilijos centrinis bankas pasirinko Microsoft-Banco Inter-Chainlink konsorciumą antrajam savo DREX CBDC bandomojo projekto etapui, naudojant CCIP prekybos finansų srautams atsiskaityti. Tuo tarpu CCIP įmonių pritaikymas paspartėjo, daugiau nei 15 bankų išbando tokenizuotus fondų pervedimus per Chainlink Smart-NAV standartą po praėjusių metų DTCC bandomojo projekto. Plonoji kapitalizacija

     8. Polygon (POL)

Polygon apžvalga

Dabartinė kaina: 0,26 USD
Rinkos kapitalizacija: 2,71 mlrd. USD
Cirkuliuojanti pasiūla: 10,42 mlrd. POL
YTD rezultatai: -42,4 %

Polygon vienu metu atnaujina savo žetoną ir technologiją, pridėdamas papildomas „greitąsias juostas“, kad Ethereum vartotojai galėtų išvengti perkrovos. Būsimasis POL žetonas sujungs statymus per kelias Polygon grandines, supaprastindamas gyvenimą validatoriams ir delegatoriams.

Po apačia, Polygon nulinio žinojimo roll-up’ai balandį apdorojo rekordinį 14 mln. įrodymų skaičių, o tarpprotokolinė integracija leidžia be tiltų indėlius, sumažindama prisijungimo mokesčius. Nors kaina išlieka šio sąrašo atsilikėliu, šie infrastruktūros atnaujinimai gali paruošti Polygon stipresniam atšokimui, kai rinkos nuotaikos pagerės.

Apibendrinimas

Net po sudėtingos metų pradžios, išmaniųjų kontraktų pagrindiniai projektai toliau vykdo ambicingus planus, kurie gali paruošti dirvą stipresnei antrajai metų pusei. Ethereum Pectra šakutė, Solana našumo atnaujinimai, Cardano valdymo pertvarka ir Avalanche RWA pastangos iliustruoja, kaip drąsūs techniniai statymai gali perorientuoti tinklus kitam rinkos ciklui. Investuotojai turėtų sekti artėjančias kietųjų šakučių datas, įmonių bandomuosius projektus ir reguliavimo etapus, nes šie katalizatoriai dažnai lemia didelius kainų judesius – nepaisant dabartinių YTD nuosmukių. Kriptovaliutų rinkos apžvalga

Turinys priklauso: forbes.com

Komentuokite

Kokia jūsų nuomonė?

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |