Sekite naujienas

Maistas ir receptai

Tokio apversto obuolių pyrago dar nebūsite ragavę: prireiks vos keturių ingredientų (receptas)

L

Paskelbta

-

Nors kiekvienas turi savo mėgstamiausią obuolių pyrago receptą, kartais norisi išbandyti ir naujų bei dar neragautų šio pyrago būdų. Socialiniuose tinkluose prieš kurį laiką išpopuliarėjo išties paprastas ir greitai pagaminamas apverstas obuolių pyragas vos iš keturių ingredientų. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad obuoliai – ne tik skirtingiems desertams tinkantis, bet ir sveikatai ypač naudingas vaisius, kurį patariama įvairiais pavidalais skanauti ir vasarą. Tuo tarpu „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pasakoja, kad skirtingų rūšių bei veislių obuolių prekybos vietose galima įsigyti ištisus metus.

Reklama

Užkandžiams siūlo dažniau rinktis obuolius

Kaip teigia sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė, obuoliai vieni dažniausiai mūsų kraštuose skanaujamų vaisių, kurie vasaros metu gali padėti ne tik numalšinti alkį bei atsigaivinti, bet ir palaikyti pakankamą skysčių balansą.

„Obuoliuose yra 80 proc. vandens ir apie 20 proc. sausųjų medžiagų, tarp kurių: 2–4 gramai skaidulinių medžiagų, 13 gramų angliavandenių, o iš jų 7–8 gramai atitenka fruktozei (vaisių cukrui). Obuoliai taip pat yra vitamino C bei antioksidantų, kurie lėtina organizmo senėjimo procesus, šaltinis. Šiuose vaisiuose yra ir nemažas kalio kiekis, – obuolių nauda sveikatai atskleidžia E. Gavelienė, pabrėždama, kad tinkamiausias metas užkandžiauti šiais vaisiais yra pirma dienos pusė. – Skanauti obuolius tikrai galima nors ir kasdien, o vaikams juos pravartu supjaustyti mažesniais gabalėliais, įdėti į užkandžių dėžutes ar pasiūlyti priešpiečiams.“

Be to, galima eksperimentuoti su skirtingų veislių, spalvų ar rūšių obuoliais ir valgyti juos žalius, keptus, džiovintus, gerti sulčių pavidalu. „Vis dėlto, vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems dantų ar virškinimo problemų, taip pat varginamiems pilvo pūtimo, obuolius patartina valgyti be žievelės. Naudingų medžiagų išliks užtektinai, bet bus išvengiama nepatogumo pilve“, – pataria gydytoja dietologė E. Gavelienė.

Šviežių obuolių galima įsigyti ištisus metus

carvertical VIN patikra

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva sako, kad lietuviškų obuolių, priklausomai nuo derlingumo, galima įsigyti beveik ištisus metus. Tai – vienas populiariausių vaisių, kuriuos pirkėjai renkasi ne tik dėl prieinamos kainos, bet ir dėl galimybės virtuoziškai panaudoti juos maisto gaminime.

„Obuolius galima dėti į salotas, jais skaninti pusryčių košes arba blynelius, kepti kartu su antiena ir vištiena, iš jų gaminti pačius įvairiausius pyragus bei kitus desertus. Pagal savo poreikius ir tai, ką ruošiasi gaminti, pirkėjai gali išbandyti skirtingų rūšių obuolius: nuo saldžių, minkštų, iki sultingų ir traškių arba su rūgštele veislių. Pyragams ir desertams taip pat tiks įvairių veislių obuoliai, o jų skonio išryškinimui patariu pasitelkti ir žiupsnelį cinamono. Šio prieskonio ir obuolių duetas – niekada nenuvils“, – sako O. Suchočeva.

Renkantis obuolius ekspertė pataria neimti tų, kurie turi minkštų dėmių ir ryškių pažeidimų: „Geriau rinktis kietesnius vaisius, su nepažeista odele. Obuolius laikykite kambario temperatūroje, vėsioje ir tamsioje vietoje. Tiesa, šiuos vaisius galima laikyti ir šaldytuve, šviežioms daržovėms bei vaisiams skirtame skyriuje, tačiau tam, kad obuolių skonis ir aromatas geriau atsiskleistų, prieš valgymą patariu obuolius išimti iš šaldytuvo ir palaikyti kambario temperatūroje.“

Norintiems sutaupyti „Rimi“ komercijos operacijų vadovė O. Suchočeva siūlo atkreipti dėmesį ir į akcijas bei asmeninius lojalumo programos pasiūlymus: „Vaisių galima įsigyti pigiau, naudojantis „Mano Rimi“ programa, asmeniniais pasiūlymais, kaupimu nuo išleistos sumos arba papildomomis nuolaidomis. Visus sutaupyti padedančius „Rimi“ pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse.“

Kviečiame gardžiais kepinių aromatais pripildyti namus ir pasigaminti greitai paruošiamą, nebrangų ir gardų apverstą obuolių pyragą.

RECEPTAS

Apverstas obuolių pyragas

Pyragui reikės:

400 g greitai užšaldytos sluoksniuotos tešlos „Rimi“;
2 vnt. obuolių;
8 šaukštelių medaus;
Malto cinamono;
Ledų.

Gaminimo eiga:

1. Ištepkite kepimo popierių arbatiniu šaukšteliu medaus. Uždėkite obuolių skilteles, užtepkite ant jų medų ir pabarstykite cinamonu.
2. Apdenkite obuolių skilteles sluoksniuota tešla ir aptepkite kiaušinio plakiniu.
3. Kepkite orkaitėje 200 °C temperatūroje 20 minučių.
4. Patiekite pyragą su mėgstamo skonio ledais.

Skanaus!

Naujienos

Ekspertai

Ekspertai11 val prieš

Duomenų apsaugos ir technologijų ekspertai kviečia diskutuoti apie dirbtinio intelekto ir privatumo iššūkius

2025 m. birželio 5 d. tarptautinė konferencija „Baltic Privacy and Innovation Summit 2025“ Vilniuje suburs duomenų apsaugos (BDAR) tema besidominčius...

Ekspertai16 val prieš

Kas sutaupo, o kas permoka: beveik pusė lietuvių nesidomi elektros tiekėjų pasiūlymais

Jei tokios frazės kaip „elektros perdavimo dedamoji“ ar „viešuosius interesus atitinkančios paslaugos“ jums skamba kaip užsienio kalba, žinokite, kad esate...

Ekspertai4 d. prieš

Ekspertai pataria: renkantis būstą įvertinkite ir miesto plėtros planus

Svarstant apie naujo būsto įsigijimą, gyventojai dažnai daug dėmesio skiria būsto plotui, kainai ar vaizdui pro langą, tačiau pamiršta vieną...

Ekspertai6 d. prieš

Norintiems slysti „drifto“ trasose P. Petrauskas papasakojo apie lenktynininko kelią: „išėjimą į barą skaičiuodavau padangomis“

Automobilių sporto mėgėjams ir lenktynininkams atėjęs pavasaris žymi naujo sezono pradžią. Norinčių varžytis populiarumo viršūnėje Lietuvoje karaliaujančiame „drifte“ netrūksta, tačiau,...

Ekspertai7 d. prieš

Apklausa: lietuviai labiausiai nerimauja dėl geopolitinės įtampos, latviai ir estai – dėl maisto kainų

„Citadele“ banko inicijuota Baltijos šalių gyventojų apklausa atskleidžia, kad Lietuvoje gyventojai labiausiai nerimauja dėl geopolitinės įtampos (56 proc.) ir augančių...

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |