Paskelbta
6 mėnesiai prieš-
Spalio pradžioje vykusioje jau dešimtojoje technologijų bendrovės „Samsung“ programuotojų konferencijoje (SDC) buvo pristatyta naujausia vartotojo sąsajos versija ir dirbtinio intelekto (DI) pritaikymo galimybės buitinėje technikoje. Vienos jų – funkcija, galinti atpažinti produktus šaldytuvo viduje, algoritmas, gebantis nuspręsti, ar namų grindis reikia valyti šlapiu būdu, technologija, kuri pasiūlys rekomendacijas, išjungti nenaudojamus įrenginius.
DI visiems – ateities vizija
Per SDC konferenciją, „Samsung“ pabrėžė ir toliau siekianti tęsti savo viziją „DI visiems“. Ši strategija siekia įtraukti DI technologijas į įvairius įrenginius, palengvinant kasdienį gyvenimą vartotojams ir užtikrinant duomenų saugumą. Tai reiškia, kad DI bus integruotas į sprendimus, skirtus įvairiems vartotojams: nuo šeimų, kurios nori optimizuoti namų ūkio darbus, iki kūrėjų, tiriančių naujausias technologijas.
„DI visiems“ strategija glaudžiau integruos dirbtinį intelektą mobiliuosiuose įrenginiuose, padidindama vartotojų produktyvumą, kūrybingumą ir palengvindama bendravimą. Tai leis pritaikyti DI galimybes darbo ir asmeniniuose procesuose bei suteikti įrankius, padedančius efektyviau valdyti ir atlikti užduotis.
Naujausios skalbyklės bei kiti buitinės technikos įrenginiai DI naudos energijos taupymui ir valdymo supaprastinimui. Vartotojai galės efektyviau naudoti energiją, sumažinti vandens ir elektros sąskaitas, taip pat prisitaikyti prie jų poreikių ir įpročių.
Tuo metu nauja „Tizen OS“ operacinė sistema išmaniuosius televizorius pavers integruotais namų ekranais, kai „Bixby“ balso asistentas, „SmartThings“ išmaniųjų namų platforma ir „One UI 7“ mobiliųjų įrenginių sąsaja sulauks tarpplatforminių dirbtinio intelekto patobulinimų.
Žvilgsnis į „One UI 7“ ir DI valdoma buitinė technika
Programuotojų konferencijoje buvo atskleista šiek tiek detalių ir apie „One UI 7“. Naujoji vartotojo sąsaja bus dar paprastesnė ir paveikesnė. Nors „One UI 7“ kol kas dar nėra oficialiai pristatyta, bandomoji jos versija kūrėjus turėtų pasiekti iki šių metų pabaigos.
DI iš mobiliųjų įrenginių į namų ruošą perkelia naujoji buitinės technikos linija. „AI Vision Inside“ funkciją turintis šaldytuvas gali atpažinti net 33 rūšių produktus esančius jo viduje, todėl bet kur ir bet kada galite žinoti, kokio maisto turite ir kokio – trūksta.
Naujųjų technologijų dulkių siurblys-robotas su „AI Floor Detect“ DI algoritmais geba atpažinti skirtingų tipų grindis bei pagal tai nuspręsti, ar valyti jas šlapiu būdu. Šias galimybes dar labiau praplėčia DI papildytas „Bixby“ asistentas.
Dar išmanesni televizoriai ir saugesni namai
Televizoriams, monitoriams bei buitinės technikos valdymo ekranams skirta „Tizen“ operacinė sistema taip pat sulaukė DI patobulinimų. „Tizen“ DI paslaugos užtikrins išmanesnę, saugesnę ir labiau individualizuotą patirtį – nuo aido ir triukšmo slopinimo, žiūrint televizorių ar skambinant vaizdo skambučiais, iki vartotojų rašymo stiliaus analizės, palengvinant užsirašinėjimą.
Nuo televizorių taip pat neatsiliks kiti išmaniųjų namų įrenginiai. Juos tarpusavyje integruojanti „SmartThings“ platforma netrukus pasipildys DI paremta „Home Insight“ funkcija. Ji realiu laiku analizuoja išmaniųjų namų rodiklius, istoriją, jų naudojimo įpročius bei pateikia įvairias rekomendacijas, tokias kaip nenaudojamų įrenginių išjungimas tam tikru paros laiku ar metų sezonu.
Galiausiai konferencijoje bendrovė pabrėžė savo įsipareigojimą ir toliau laikytis griežtų saugumo bei privatumo standartų. Naudodama saugumo platformą, kompanija investuoja į saugumo valdymo stiprinimą, siekdama užtikrinti, kad dėl naujausių dirbtinio intelekto patirčių niekada nereikėtų aukoti asmens duomenų privatumo.
2025 m. televizorių modelius su „Tizen“ operacine sistema, šaldytuvus su „AI Family Hub“ ir kitus „AI Home“ namų įrenginius taip pat pasieks slaptarakčio (angl. passkey) sprendimas, kuris leis patogiau bei saugiau prisijungti prie išmaniųjų įrenginių per naršyklę ar nuskenavus QR kodą.
Vokietijoje pristatyta dirbtinio intelekto ateitis: kaip technologijos keičia mūsų kasdienybę?
Kokybiško moters gyvenimo formulė: kaip išlikti sveikai ir energingai kasdien?
Dirbtinis intelektas, elektrifikavimas ir tvarumas buitinėje elektronikoje
Štai kaip „Wi-Fi“ evoliucija per 5 metus radikaliai pakeis jūsų namus
Internetinių programėlių kūrimas be programavimo įgūdžių: „Hostinger Horizons“ DI įrankis dabar prieinamas visiems
„Telia“: DI su klientais jau dirba kaip specialistas, tačiau „nemiegantis kolega“ kainuoja nepigiai
Dirbtinis intelektas ir akcijų rinka: į kokias įmones investuoti dabar, kol nevėlu?
Dirbtinio intelekto specialistų trūkumas: kodėl Lietuvoje ir Europoje sunku rasti DI programuotojų?
Pramonę keičiantys skaitmeniniai dvyniai – nauja galimybė taupyti išteklius
Darbe dauguma mūsų praleidžiame didžiąją dalį dienos laiko, bet kai darbo aplinka – nepatogi ir chaotiška, kyla noras pokyčiams. Būtent...
Artėjant vienai didžiausių metų švenčių, kone visos šeimos stengiasi paruošti įvairesnį stalą ir primarginti kiaušinių. Prekybos tinklo „Rimi“ duomenimis, šiemet...
Nors daugelis gyventojų puikiai žino, kad tapus sukčiavimo auka reikia informuoti savo banką ir policiją, kas dešimtas bandytų susitvarkyti savarankiškai...
Gera derliaus kokybė, kenkėjams ir kitoms negandoms atsparūs pasėliai – kiekvieno ūkininko siekiamybė, kurią stiprina susidomėjimas biostimuliatoriais. Tačiau tinkamas jų...
Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie būtinybę visiškai drausti mobiliuosius telefonus ne tik pamokų, bet ir pertraukų metu. Dažnai tėvai...