Sekite naujienas

Verslas

„Fintech Day“ konferencija: dirbtinis intelektas, tvarus investavimas ir pokyčiai finansų srityje

Paskelbta

-

Dirbtinis intelektas, tvarus investavimas ir neišvengiami pokyčiai finansų srityje – trys temos, kurioms skirta daugiausiai dėmesio šių metų „Fintech Day“ konferencijoje. Trečius metus iš eilės vykstantis didžiausias Baltijos šalyse finansinių technologijų („fintech“) sektoriui skirtas renginys pritraukė rekordiškai daug – beveik 700 – dalyvių iš Lietuvos ir kitų Europos šalių, rašoma „Rockit“ pranešime žiniasklaidai.

„Pokyčiai šiuolaikiniame technologijų pasaulyje – neišvengiami, ir juos didžiąja dalimi skatina dirbtinis intelektas bei požiūris į tvarumą. Tai atsispindi ir Lietuvos „fintech“ ekosistemoje: ji jau įrodė savo vertę, todėl dabar atėjo eilė imtis lyderystės ir kartu kurti dar patrauklesnį šalies įvaizdį tarptautinėse rinkose“, – teigia „Rockit“ vadovė Lina Žemaitytė-Kirkman.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Trečius metus iš eilės vykęs renginys pritraukė dalyvius iš finansinių technologijų ir kitų bendrovių, taip pat viešojo sektoriaus institucijų. Kiekvienas jų turėjo galimybę pamatyti ir išgirsti 50 pranešėjų iš 13-os valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, JAV ir kt.

Be gausybės įdomių pranešimų ir diskusijų, finansinių technologijų startuolius vienijanti ekosistema apdovanojo ir „Fintech herojus“. Jais šiemet paskelbti Lietuvos Respublikos finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė-Markevičienė ir Lietuvos banko Finansų rinkos plėtros vadovas Lukas Jakubonis. Jie buvo apdovanoti už asmeninį indėlį ir pastangas dėl „fintech“ startuolių ekosistemos.

Inovacijos – svarbu, saugumas – dar svarbiau

Konferenciją „Fintech Day“ atidaręs Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pažymėjo, kad finansinės technologijos neabejotinai yra viena iš pagrindinių pasaulio ekonomikos varomųjų jėgų, prie kurios svariai prisideda ir Lietuva.

Prezidentas pabrėžė ir tai, kad finansinių technologijų inovacijos didina produktyvumą, skatina ekonomikos augimą ir inovacijas, prisideda prie darbo vietų kūrimo ir atveria galimybes žaliosioms inovacijoms.

„Finansinių technologijų inovacijos gali duoti tiek teigiamus rezultatus, tiek ir sukelti naujų rizikų. Finansų įstaigų ir nacionalinių reguliavimo institucijų vaidmuo bei pareiga – proaktyviai mažinti riziką, taip pat priimti greitus, aiškia informacija pagrįstus sprendimus. Todėl dabar, kaip niekad anksčiau, svarbu kurti ir stiprinti pasitikėjimą finansinėmis inovacijomis“, – pažymėjo šalies vadovas.

Dėmesys dirbtiniam intelektui ir tvariems finansams


Pasak finansų viceministrės Vaidos Česnulevičiūtės-Markevičienės, dalyvavusios vienoje iš „Fintech Day“ diskusijų, pagrindiniais artimiausių metų Lietuvos „fintech“ sektoriaus tikslais išlieka parama esamų įmonių augimui ir inovatyvių bendrovių pritraukimui, kvalifikuotų talentų fondo sukūrimas ir mažos rizikos aplinkos išlaikymas. Tai, anot jos, numatyta ir Lietuvos „fintech“ plėtros gairėse.

„Lietuva tapo lyderiaujančiu „fintech“ centru, visuotinai pripažįstamu dėl inovatyvios ekosistemos ir jai palankios priežiūros sistemos. Todėl natūraliai pereinama į kitą etapą, kur daugiau dėmesio bus skiriama sektoriaus brandai. Tai numatyta ir Finansų ministerijos kartu su partneriais parengtose Lietuvos „fintech“ plėtros gairėse 2023–2028 metams, sudarant sąlygas tolimesniam kokybiniam sektoriaus augimui, didesnei įmonių brandai ir plėtrai“, – teigia V. Česnulevičiūtė-Markevičienė.

Lietuvos „fintech“ gairėse taip pat kalbama, kad per artimiausią dešimtmetį dirbtinis intelektas ir didieji duomenys bus viena svarbiausių technologijų, formuosiančių konkurencinę finansų sektoriaus aplinką. Todėl ši tema buvo viena svarbiausių „Fintech Day“ konferencijos metu.

Dirbtinio intelekto svarbą įrodo ir tai, kad pirmą kartą Lietuvoje panelinėje diskusijoje apie ateities įžvalgas finansinių technologijų sektoriuje dalyvavo ir dirbtinio intelekto sukurta asmenybė Antonia Socratus. Jos atsakymai taip pat buvo parengti pasitelktus dirbtinį intelektą.

Paklausus, ką ji mano apie šių metų „fintech“ sektoriaus tendencijas, „Why AI“ reikalų vadovė Antonia Socratus teigė: „Žvelgti į 2024-ųjų „fintech“ krištolinį rutulį – tarsi nuspėti kito sezono aukštosios mados tendencijas prieš Paryžiaus madų savaitę: visi spėlioja, bet slapta tikisi, jog neteks apsivilkti to, kas buvo pernai. Šių metų „fintech“ mantra yra paprasta: inovuokite kaip technologijų startuoliai, būkite budrūs kaip naktiniai sargai ir įsiliekite į aplinką kaip chameleonai.“

„Fintech Day“ – trečius metus iš eilės vykstanti didžiausia finansinių technologijų konferencija Baltijos šalių regione, sutraukianti vietos ir tarptautinius ekspertus, sektoriaus lyderius ir vizionierius. Renginyje, kurį organizuoja finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“, pristatomos skaitmeninių finansų naujovės, o dalyviai kviečiami užmegzti ryšius su pagrindiniais suinteresuotaisiais subjektais ir įgyti neįkainojamų įžvalgų apie finansinių technologijų ateitį.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |