Sekite naujienas

Dirbtinis intelektas

Dirbtinis intelektas piešime: kaip technologija keičia kūrybiškumą

R

Paskelbta

-

Dirbtinis intelektas (DI) jau seniai nėra tik technologija, kuri sprendžia praktinius problemas – jis taip pat pradeda keisti ir kūrybinę industriją. Viena iš sričių, kuriose DI pradėjo turėti didelį poveikį, yra piešimas. Nors menas dažniausiai siejamas su žmogaus kūrybiškumu ir emocijomis, DI pradeda vis dažniau dalyvauti šiuose procesuose, siūlydamas naujas galimybes ir įrankius tiek profesionaliems menininkams, tiek mėgėjams.

Reklama

Šiame straipsnyje panagrinėsime, kaip dirbtinis intelektas naudojamas piešimo srityje, kokios technologijos egzistuoja, ir kokias galimybes jis atveria kūrybiškumo pasaulyje.

Dirbtinis intelektas ir piešimo įrankiai

Kuriant meną, DI technologijos tapo naujais ir galingais įrankiais. Populiariausi dirbtinio intelekto pagrindu veikiantys piešimo įrankiai leidžia generuoti piešinius pagal nurodytus parametrus, stilius ir temas. Šie įrankiai ne tik imituoja tradicinį piešimą, bet ir prideda savo unikalų požiūrį, kurį žmogaus ranka galbūt nesugebėtų pasiekti. Nauja era kūrybiškumo ir inovacijų pasaulyje

  1. DALL·E – OpenAI sukurtas DI modelis, kuris geba generuoti nuostabius piešinius pagal paprastus aprašymus. Naudodami šį įrankį, vartotojai gali sukurti piešinius, kuriuose derinami įvairūs stiliai ir elementai, kurių jie net nebūtų galėję sugalvoti. Pavyzdžiui, galite paprašyti sukurti „skruzdėlės, plaukiančios kosmose“, ir DI sugebės sukurti įspūdingą vaizdą pagal šį aprašymą.

  2. DeepArt – ši platforma naudoja dirbtinį intelektą, kad sujungtų jūsų nuotraukas su žymiais menininkų stiliais. Tai puikus įrankis, jei norite pamatyti, kaip jūsų mėgstama nuotrauka atrodytų, pavyzdžiui, kaip Van Gogho tapytas paveikslas.

  3. Artbreeder – ši platforma leidžia vartotojams kurti ir manipuliuoti piešiniais, naudodama DI technologijas. Artbreeder remiasi genetiniu algoritmu, leidžiančiu „sumaišyti“ įvairius kūrinius ir sukurti visiškai naujus vaizdus. Tai įdomus įrankis, kuris jungia kūrybą ir technologijas, kad vartotojai galėtų kurti nuostabius piešinius.

Kūrybinės galimybės ir DI poveikis

Dirbtinis intelektas ne tik kopijuoja žmogaus piešimo gebėjimus, bet ir atveria visiškai naujas galimybes, kurių anksčiau buvo neįmanoma pasiekti. DI siūlo keletą kūrybinių pranašumų:

carvertical VIN patikra
  • Stiliaus eksperimentavimas: DI leidžia lengvai ir greitai išbandyti įvairius piešimo stilius. Norint išbandyti naujas technikas, nebūtina turėti meninių įgūdžių – DI pats pritaiko stilius, pavyzdžiui, impresionizmo ar kubizmo, prie jūsų piešinių.

  • Greitis ir efektyvumas: Nors piešimas rankomis gali užtrukti daug laiko, dirbtinis intelektas gali atlikti užduotį per kelias sekundes ar minutes. Tai ypač naudinga komercinėje grafiko kūrimo ar dizaino srityje.

  • Tobulinimas ir inovacijos: DI gali pasiūlyti naujas kūrybos formas, kurių žmogus galbūt net negalėjo įsivaizduoti. Tai leidžia menininkams kurti naujas koncepcijas ir įžvelgti naujas kūrybos galimybes. „Jaukumo prieskonių“ įkūrėja Aušrinė Steputienė: „Laikantis savo vertybių ir įsitikinimų, galite tapti išskirtiniais“

Ar dirbtinis intelektas gali pakeisti žmogaus kūrybiškumą?

Nors DI atveria daug galimybių, klausimas, ar jis gali pakeisti žmogaus kūrybiškumą, išlieka svarbus. Nors DI gali generuoti įspūdingus piešinius ir kūrinius, jis remiasi turimais duomenimis ir algoritmais, o žmogaus kūrybiškumas dažnai kyla iš emocijų, patirties ir asmeninės interpretacijos. Menas, kuriame atsispindi asmeninės nuotaikos ir unikalūs požiūriai, visada išliks vertingas.

Dirbtinis intelektas puikiai veikia kaip papildomas įrankis, kuris gali padėti menininkams atrasti naujas galimybes ir išplėsti kūrybinį procesą, tačiau jis negali visiškai pakeisti žmogaus kūrybiškumo. Tai papildomas įrankis, leidžiantis menininkams lengviau įgyvendinti savo idėjas ir suteikti joms formą. Dirbtinio intelekto įrankiai lengvai mokslo metų pradžiai

Kokią ateitį žada DI piešimas?

Dirbtinis intelektas piešime yra tik pradžia. Ateityje šios technologijos tobulės, ir mes matysime dar labiau personalizuotus ir pritaikytus piešimo įrankius. Tai gali atverti dar daugiau galimybių kūrybinėse industrijose – nuo meno ir dizaino iki reklamos ir animacijos.

DI taip pat gali padėti žmonėms, neturintiems meninių įgūdžių, išreikšti savo kūrybiškumą ir kurti vizualius kūrinius, kurie gali būti naudingi tiek asmeniniams projektams, tiek komerciniams tikslams.

„Adobe“ akcijoms krentant, bendrovė ieško sprendimų

Skaitykite

Naujienos

Verslas17 val prieš

„Visa“ investavo į finansinių technologijų bendrovę „Mynt“, išplės perpardavėjų partnerystę visoje Europoje

„Visa“, pasaulinė skaitmeninių mokėjimų lyderė, paskelbė apie išplėstą perpardavėjų partnerystę ir investiciją į „Mynt“ – Švedijoje įkurtą „SaaS“ (liet. „sistema...

Verslas21 val prieš

Atsinaujino vienintelė XXXX „Maxima“ parduotuvė Lietuvoje: esminiai pokyčiai asortimente ir naujame erdvių išdėstyme

Sostinėje ketvirtadienio rytą kartu su pirkėjais po keturis mėnesius trukusių atnaujinimo darbų išpakuota plačiausio asortimento lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvė....

Verslas2 d. prieš

Netingintiems dirbti: Kauno įmonė pradeda drąsią darbuotojų paieškos kampaniją

Kaune veikianti elektroninės prekybos bendrovė „Bison Commerce“ pradėjo aktyvią naujų darbuotojų paiešką, pristatydama išskirtinę ir dėmesį patraukiančią reklamos kampaniją. Miesto...

Statyba2 d. prieš

Populiarios, bet nepraktiškos: kokių statybų tendencijų vengti statant svajonių namus?

Nuosavas namas – daugelio žmonių gyvenimo tikslas. Tačiau kylančios statybų kainos ir nuolat besikeičianti rinka verčia susimąstyti, kiek šiandien kainuoja...

Verslas3 d. prieš

Oksana Kostogriz. Kaip pasiruošti sėkmingam ir sklandžiam įmonės pardavimui?

Nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Tiek laiko gali užtrukti sėkmingai paruošti įmonę pardavimui. Kiek ilgai visas šis procesas užtruks...

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |