Paskelbta
6 mėnesiai prieš-
Dirbtinis intelektas yra vis labiau neatsiejamas nuo įvairių verslo procesų ir tampa daugelio šiuolaikinių technologinių sprendimų pagrindu. Mokytis juos kurti ir dirbtinio intelekto pagalba spręsti įvairias verslo bei visuomenės problemas dar mokyklos suole šį rudenį galimybę turės ne mažiau kaip 100 Lietuvos 9-10 klasių moksleivių, kuriems skirta Inovacijų agentūros kartu su partneriais įgyvendinama programa „Drąsiau į verslą su DI“.
Kurs pažangių sprendimų prototipus
Spalį startuojanti programa atrinktų Lietuvos mokyklų devintokams ir dešimtokams suteiks galimybę patiems su ekspertų pagalba kurti dirbtiniu intelektu grįstų sprendimų prototipus ir mokytis juos komercializuoti. Į programą atrinktos mokyklos paskelbtos dar rugsėjį, o visą spalį ir lapkritį moksleiviai dirbs prie savo sprendimų vystymo. Gruodžio 13 d., parodų ir kongresų rūmuose Litexpo vyks moksleivių sukurtų produktų prototipų pristatymo renginys, o geriausių idėjų autoriai bus skatinami jas vystyti toliau.
„Vis didesnei daliai žmonių reikės ne tik išmokti efektyviai panaudoti dirbtinį intelektą, bet ir pasitelkti jį kaip įrankį kuriant pažangius sprendimus ir produktus. Kuo anksčiau jaunimas įgis tam reikiamų įgūdžių ir patirties, tuo sėkmingiau galės išnaudoti atsiveriančias naujas galimybes bei prisidės prie aukštą pridėtinę vertę kuriančių ateities sprendimų ir technologijų verslų plėtojimo“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Skatins moksleivių kūrybiškumą ir verslumą
Inovacijų agentūros Pažangos departamento direktorė Patricija Reut sako, kad programa „Drąsiau į verslą su DI“ suteiks mokiniams bazinių žinių ir įrankių, padėsiančių identifikuoti tam tikras rinkos problemas ir atpažinti iššūkius, kurie gali tapti naujomis verslo galimybėmis. Moksleiviai sužinos, kaip dirbtinis intelektas gali būti panaudojamas verslo procesuose ir patys išbandys skirtingus įrankius spręsdami praktines problemas ir kurdami savo prekės ar paslaugos prototipus.
„Dirbtinis intelektas tampa vienu esminių įrankių kuriant skaitmeninius ateities verslus, todėl labai svarbu, kad dar mokyklos suole moksleiviai pažintų šiuolaikinių technologijų ir verslumo sąlyčio taškus bei gebėtų juos ateityje išnaudoti pažangių sprendimų vystymui ir komercializavimui. Šiuo požiūriu programa neabejotinai atitinka į ateities kompetencijas orientuoto ugdymo ir verslumo skatinimo poreikius“, – sako P. Reut.
Dirbtinio intelekto pagalba spręs realias problemas
Anot ugdymo sistemos „Vedliai“ įkūrėjos Monikos Katkutės-Gelžinės, programos dalyviai mokysis pasitelkdami pasiūlytus duomenų rinkinius treniruoti dirbtinio intelekto algoritmą ir programuoti tam tikrą problemą spręsti padedantį sprendimą. Moksleiviai galės patys pasirinkti juos dominančią sritį, kurios iššūkius sieks spręsti dirbtinio intelekto pagalba – pavyzdžiui, kurti pažangų diagnostikos įrankį sveikatos priežiūros sektoriui.
„Nors techniniai iššūkiai bus realūs, problema pirmiausiai bus sprendžiama koncepcijos lygmenyje. Svarbu tai, kad šios programos tikslas yra ne mokyti moksleivius naudotis esamais dirbtinio intelekto įrankiais, o būtent kurti naujus sprendimus. Vėliau moksleiviai galės prisijungti prie mūsų partnerių „Lietuvos Junior Achievment“ programos ir toliau vystyti savo projektus. Taip pat tikimės, kad ateityje programoje dalyvaus vis daugiau mokyklų, o jos turinys taps įprastų informatikos pamokų dalimi“, – sako M. Katkutė-Gelžinė.
Tikslas – ugdyti ateities inovatorius ir lyderius
Organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė priduria, kad programa yra orientuota į mokymąsi per praktinę patirtį, o įgyvendindami savo idėjas moksleiviai galės įgyti komandinio darbo, laiko planavimo įgūdžių, išmoks geriau valdyti rizikas ir pasitikėti savo jėgomis. Visa tai ateityje pasitarnaus jų profesiniame kelyje, kuriant ir vystant savo verslus.
„Tikimės, kad ši programa ne tik padės dalyviams įgyti verslumo ir naujų technologinių kompetencijų, bet ir suteiks tvirtą pagrindą inovatyvių mokomųjų mokinių bendrovių bei savo startuolių mokykloje kūrimo ir vystymo. Tuo pačiu ši programa yra puikus būdas paskatinti moksleivių kūrybiškumą ir savarankiškumą, ugdyti jų kritinį mąstymą bei problemų sprendimo gebėjimus. Tai suteiks tvirtą pagrindą jų ateities pasiekimams ir prisidės prie iniciatyvių, motyvuotų ir atkaklių visuomenės lyderių ugdymo“, – sako A. Rusteikienė.
Pinigų klausimai – svarbūs ir paaugliams: žinias tikrinsis viktorinoje
Lietuvoje skaitmeninę bangą kėlė net 80 tūkst. dalyvių
Paaugliams – pinigų viktorina: ar tikrai žinai viską apie finansus?
Didžiausiame švietimo forume Lietuvoje – šokiruojantys iššūkiai, inovacijos ir emocinė sveikata
ILTE finansuos maisto biotechnologijos pramonės projektą
15 įmonių sėkmingai baigė socialinio verslo akceleravimo programą: išaugusios kompetencijos ir stipresnė ekosistema
Lietuvos startuoliai pristato savo idėjas „Web Summit 2024”: didžiausia technologijų konferencija prasidėjo
Verslumo įgūdžių moko jau mokyklos suole: ar tai raktas į sėkmingą ateitį?
Inovacijų agentūra kviečia nemokamai konsultuotis tvarumo tema: tai ne tik mada, bet ir reali nauda verslui
Audros ir stiprūs vėjai kasmet sukelia nemažai problemų sodybų ar nuosavų sklypų savininkams – nulūžusios šakos ar išvirtę medžiai gali...
Orams vis labiau pavasarėjant gatvėse sutinkame vis daugiau dviratininkų. Vis tik, profesionalus dviratininkas Venantas Lašinis įspėja, kad išriedėti į gatves...
Darbe dauguma mūsų praleidžiame didžiąją dalį dienos laiko, bet kai darbo aplinka – nepatogi ir chaotiška, kyla noras pokyčiams. Būtent...
Artėjant vienai didžiausių metų švenčių, kone visos šeimos stengiasi paruošti įvairesnį stalą ir primarginti kiaušinių. Prekybos tinklo „Rimi“ duomenimis, šiemet...
Nors daugelis gyventojų puikiai žino, kad tapus sukčiavimo auka reikia informuoti savo banką ir policiją, kas dešimtas bandytų susitvarkyti savarankiškai...
Gera derliaus kokybė, kenkėjams ir kitoms negandoms atsparūs pasėliai – kiekvieno ūkininko siekiamybė, kurią stiprina susidomėjimas biostimuliatoriais. Tačiau tinkamas jų...