Sekite naujienas

Lietuvoje

„Michelin“ restoraną savo darbais papuošęs fotografas D. Ščiuka: buvau vienas pirmųjų lojalių lankytojų

Paskelbta

-

Žinomas fotografas ir „Samsung“ ambasadorius Lietuvoje Dainius Ščiuka gali pasidžiaugti daugybe pasiekimų savo srityje. Vienas jų – fotografijos darbai puošiantys neseniai „Michelin“ žvaigždę gavusio „Demo restorano“ erdvę.

Prie kompiuterio praleidžia visą darbo dieną

D. Ščiuka pasakoja, kad darbas prie kompiuterio užima didelę dalį jo dienos. Paprastai jis prie jo praleidžia apie 6-8 val., todėl norėdamas, kad darbas vyktų kuo našiau – didelį dėmesį jis skiria kokybiškam monitoriui.

„Kiekvienam vizualios profesijos atstovui monitorius yra viena iš būtiniausių investicijų. Žinau, kad investavęs į kokybišką ekraną galėsiu negalvoti apie tai gerus penkis metus ar net daugiau, todėl monitorių renkuosi labai atsakingai. Pagrindiniai dalykai, į kuriuos pats atkreipiu dėmesį rinkdamasis šį įrenginį: tikslus spalvų atvaizdavimas, didelė raiška, detalės ir didelis ekranas. Dėl didelio ekrano darbas vyksta daug patogiau, ne taip pavargsta akys“, – sako žinomas fotografas.

Svarbu – kokybiška raiška, galimybė prijungti įvairius įrenginius

Dar viena svarbi savybė, kurią privalo turėti monitorius – įrenginys turi turėti galimybę būti kalibruojamas – jo spalvos turėtų būti pritaikomos spaudai.

„Ši funkcija man yra būtina, nes savo fotografijas aš dažnai spausdinu, dėl to turi būti tikslus spalvų atkūrimas. Taip pat ir 4K arba 5K raiška – ji leidžia matyti smulkias detales ir dirbti su didelės raiškos vaizdais nesumažinant jų kokybės. Labai svarbu, kad monitorius tiksliai atvaizduotų spalvas, todėl patarčiau rinktis tokius, kurie palaiko plačiausią spalvų spektrą“, – pasakoja D. Ščiuka.

Būtent šiomis savybėmis: vaizdo kokybe ir detalesne grafika pasižymi „Samsung“ 1440p (Quad HD) ir 4K (Ultra HD) monitoriai.

Dirbdamas fotografas dažniausiai naudoja 27 colių ekraną – tokios įstrižainės ekranas jam atrodo pats optimaliausias. Rinkdamasis monitorių D. Ščiuka taip pat atsižvelgia ir į IPS (In-Plane Switching) paneles. Anot jo, lyginant su kitų tipų panelėmis šios užtikrina geresnį spalvų atvaizdavimą ir platesnius matymo kampus. Be to, tam, kad darbas vyktų kuo našiau ir būtų lengva prie monitoriaus prijungti įvairius įrenginius, jis privalo turėti įvairias jungtis: USB-C, HDMI ir „DisplayPort“.

Nors fotografijai ir dizainui ne visada būtina aukštas atnaujinimo dažnis (refresh rate) bei greitas atsako laikas (response time) ar ryškumą ir kontrastą užtikrinantis didelis šviesumas (nuo 300-400 nitų), anot D. Ščiukos, šios funkcijos gali būti naudingos dirbant su filmuota vaizdo medžiaga ar animacija, todėl tiems, kam šios sritys aktualios – jis pataria dėmesį atkreipti į išvardintas funkcijas.

Fotografijos puošia „Michelin“ žvaigždę gavusio restorano erdvę


Visai neseniai restoranas, kurį puošia D. Ščiukos darbai sulaukė ilgai laukto pripažinimo ir buvo įvertintas „Michelin“ žvaigžde. Fotografas džiaugiasi, kad mėgstama jo vieta sulaukė tokio dėmesio, o jo darbus – galėjo apžiūrėti restorane apsilankę „Michelin“ vertintojai.

„Būdamas Vilniaus naujoku vis ieškodavau patogios vietos dirbti, socializuotis, tad šalia mano namų atsidarius tuomet dar „Demolofto“ kavinei, ten žygiuodavau kiekvieną dieną. Tapau vienu pirmųjų jų lojalių lankytojų. Mačiau daug gražaus, tačiau iššūkių kupino darbo virtuvėje, didelio komandos noro turėti jaukius, bendruomeniškus namus ir siekio, kad ši vieta turėtų gilesnį konceptą“, – pasakoja jis.

Užgimus draugystei su viena iš „Demo“ įkūrėjų Dalia Mauricaite-Kalinauskiene, ji D. Ščiukai pristatė kaimynų portretų konceptą ir pakvietė jame nusifotografuoti. Kaip sako jis pats, taip labai greitai jis tapo oficialiu Ševčenkos gatvės kaimynų bendruomenės nariu.

„Demo restorane“ mano fotografijos kabo ne tik ant sienų. Viena fotografija yra integruota į interjerą, kaip baldo dalis. Tai pat fotografavau dalį kaimynų, kurių portretai iškabinti restorano erdvėje. Ši idėja gimė iš komandos noro kurti bendruomeniškumą. Vėliau pats ėmiausi šio projekto. Tokių fotosesijų principas buvo paprastas: kaimynai visą dieną lankėsi mano studijoje ir fotografavosi. Taip turėjome galimybę susipažinti ir įsikaimyninti“, – sako menininkas ir priduria, kad šio ciklo nuotraukų restorane nepastebėti – neįmanoma.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |