Sekite naujienas

Verslas

Tyrimas: kiek šiemet išleisime kalėdinėms dovanoms ir kaip sutaupyti?

Paskelbta

-

Dovanos – mūsų dėmesio ir rūpesčio artimaisiais simbolis, be kurio neįsivaizduojame didžiųjų žiemos švenčių. Kiek šiais metais kalėdinėms dovanoms planuoja išleisti Lietuvos gyventojai? „Lidl Lietuva“ komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis pasakoja, ką atskleidžia atliktos apklausos rezultatai ir dalijasi keliais patarimais, kaip sumažinti išlaidas šventėms ir sutaupyti bei išradingai nudžiuginti artimuosius.

„Nors metų pradžioje ekonomikos ekspertai rudeniui ir žiemai nežadėjo džiugių finansinių prognozių, vis dėlto dauguma pirkėjų dovanoms šiemet planuoja išleisti panašiai kaip pernai arba net šiek tiek daugiau. Šį variantą rinkosi 43 proc. apklaustųjų“, – komentuodamas naujausią „Lidl Lietuva“ užsakymu bendrovės „Norstat“ atliktą reprezentatyvią apklausą sako A. Bubnelis.

Reklama:

21 proc. respondentų dovanoms ketina išleisti mažiau nei pernai, 5 proc. planuoja išleisti ženkliai mažiau, o 3 proc. – ženkliai daugiau nei pernai. Didinti savo išlaidas kalėdinėms dovanoms mažiausiai yra linkę 45–64 metų asmenys (tik 2 proc. šios amžiaus grupės apklaustųjų).

5 proc. dalyvavusių apklausoje prisipažino šiemet išvis neplanuojantys pirkti dovanų. Daugiausiai tarp dovanų neketinančių pirkti apklaustųjų sudarė vyriausiai amžiaus grupei (65-74 m.) priklausantys asmenys.

Daugiausiai planuoja išleisti klaipėdiečiai


Apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojai šiemet kalėdinėms dovanoms planuoja išleisti įvairias sumas. Daugiausiai apklaustųjų – 17 proc. – dovanoms ketina skirti 101–150 eurų. Šią sumą dažniausiai minėjo 25–34 m. amžiaus asmenys (22 proc. šios amžiaus grupės respondentų).

Po 16 proc. apklaustųjų teigė dovanoms išleisią 51–100 ir 151–200 eurų, 10 proc. – 0–50 eurų, 12 proc. – 201–300 eurų, 4 proc. – 301–400 eurų, 5 proc. – daugiau nei 400 eurų, o 21 proc. teigė dar nežinantys, kokią sumą skirs dovanoms.

„Dauguma sostinės gyventojų dovanoms ketina išleisti kiek kuklesnes sumas nei kitų didžiųjų miestų gyventojai. Jų planuose pirkiniai, kainuojantys 51–100 eurų (20 proc. apklaustųjų). Kaune daugiausiai respondentų teigė dovanoms išleisią 101–150 eurų (20 proc. apklaustųjų), Klaipėdoje – 151– 200 eurų (21 proc.)“, – pastebi A. Bubnelis.

Nebrangios ir kokybiškos dovanos

Nebrangių, bet kokybiškų dovanų galima rasti ir „Lidl“ parduotuvėse. Netikėtais skoniais, aukšta kokybe ir gera kaina pasižyminčios prekės nustebins net ir išrankiausius artimuosius ar draugus. Tokiomis savybėmis pasižymi maisto produktų „Deluxe“ asortimentas, kuriame – nuo mėsos ir žuvies produktų bei jūros gėrybių iki prieskonių ir padažų, nuo užkandžių iki paruoštų vartoti desertų, įvairių ilgesnio galiojimo, konservuotų, vakuumuotų bei šaldytų produktų.

Saldumynų mėgėjus siūloma palepinti saldžiomis „Favorina“ dovanomis – nuo šokoladų, keksų, pyragų, iki švenčių laukimo džiaugsmą sustiprinančių Advento kalendorių.

„Saldi ar kitokia valgoma dovana gali tapti išsigelbėjimu nežinant ką dovanoti – ji yra be galo universali. Vis dėlto, dovanas „Lidl“ parduotuvėse galima rasti ir meistrauti mėgstantiems tėčiams, ir gyvenimo be aktyvaus laisvalaikio neįsivaizduojančioms mamoms, ir mada besidominčioms sesėms ar gaminti mėgstantiems broliams. Gerų ir, svarbiausia, nebrangių, bet kokybiškų pasiūlymų turime visiems, o planuoti ir dovanų žvalgytis pradėjus anksčiau, galima papildomai sutaupyti akcijų metu bei išvengti streso ieškant pirkinių paskutinę akimirką, būtent todėl kalėdinę prekybą pradėjome dar lapkričio pradžioje, kad pirkinius planuojantys išvengtų ir papildomo finansinio streso“, – sako A. Bubnelis.

„Lidl“ parduotuvėse netrūksta ir dovanų idėjų patiems mažiausiems. Šiemet siūlomas itin platus kokybiškų ir saugių medinių žaislų pasirinkimas – nuo dėlionių, supamų arkliukų, dviratukų iki geležinkelio rinkinių, virtuvėlių, lėlių namelių.

„Visi „Lidl“ mediniai žaislai yra padengti saugiomis medžiagomis, tirpiklių neturinčiais lakais bei vandens pagrindu pagamintais dažais ir gaminami naudojant sertifikuotą, iš atsakingai tvarkomų miškų išgautą medieną. Tad pirkdami šiuos žaislus mažyliams galite būti ramūs, kad jie bus saugūs“, – sako A. Bubnelis.

Pačių kurtos dovanos – šiltesnės


Vis dėlto, pasitelkus fantaziją, kūrybingumą arba šiek tiek panaršius internete, galima sugalvoti įvairiausių idėjų, kaip dovanas pagaminti patiems.

„Nors rankų darbo dovanos iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti paprastos, bet yra vertingos, nes į jas įdėsite savo laiką, rūpestį ir mintis apie žmogų, kuriam tą dovaną kuriate. O reikalingas dovanoms gaminti kokybiškas prekes visada galima nebrangiai įsigyti „Lidl“ parduotuvėse“, – tikina A. Bubnelis.

Populiariausios valgomos namuose gamintos dovanos – įvairiausi sausainiai, pyragai, naminė granola, namuose gaminti prieskonių mišiniai ar net arbata. Ją gaminti patariama žaliąją arba juodąją arbatą maišant su įvairiais prieskoniais arba džiovintais vaisiais.

Turintys vaikų gali kurti tradiciją kartu gaminti rankų darbo kalėdinius žaisliukus – piešti, lipdyti, gaminti iš cinamono lazdelių ar džiovintų apelsinų skiltelių, sausainių.

Mėgstantys megzti gali artimuosius nudžiuginti pačių kurtais šalikais, kepurėmis ar pirštinėmis, mokantys piešti – pačių kurtu paveikslu, atviruku ar skirtuku knygai. Šiltos ir jaukios rankų darbo dovanos – namuose gaminta žvakė, muilas, vonios burbulas, o bendras akimirkas įprasmina padovanota įrėminta nuotrauka ar nuotraukų albumas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |