Sekite naujienas

Verslas

Žaliųjų degalų bandymai aplink Baltijos jūrą – viltis regiono ekologiniam spurtui

Paskelbta

-

Transporto sektoriaus tarša sudaro 25 proc. ES CO2 emisijų, tad akivaizdu, kad jo netransformavus, tvarią ateitį ir toliau slėps tiršta išmetamųjų dujų uždanga. Šalia antžeminio sunkiojo transporto, svarbų vaidmenį turi ir orlaiviai. O štai šioje srityje ambicijas ima demonstruoti Baltijos jūros regiono šalys – ar šios pastangos sukurs pagrindą regiono ekologiniam pranašumui?

Reklama

Darnios aviacijos pradininkai – Latvijoje

Jūrmalos oro uostas pasirašė ketinimų protokolą su bendrove „Evia-aero GmbH“, siekdami paversti šį oro uostą pirmuoju vykdančiu tvarią aviaciją. Toks drąsus užmojis apima 50 MW saulės elektrinės ir žaliojo vandenilio gamybos bei saugojimo projektų vystymą, kuris sukurtų tvarios aviacijos precedentą regione.

Bornholmo energetikos sala Danijoje – žaliųjų degalų gamybos centras

Bornholmo energijos salos projekto tikslas – išvystyti 3,8 GW jūros vėjo elektros parką ir jo sukuriamais resursais vykdyti ekologiško kuro gamybos tyrimus, išnagrinėti techninius ir ekonominius žaliųjų degalų pramonės kūrimo aspektus, daugiausia dėmesio skiriant sunkiausiai pertvarkomiems sektoriams: aviacijos, jūrų ir sunkiasvorio transporto.

„Iniciatyvos Baltijos ir Šiaurės šalyse rodo regiono įsipareigojimą integruoti tvarią praktiką į aviacijos ir energijos gamybą. Naudojant vietinius išteklius ir atsinaujinančiosios energijos technologijas, šiais projektais siekiama sumažinti poveikį aplinkai ir sukurti tvaresnę ateitį. Be to, sėkmingas šių projektų įgyvendinimas galėtų tapti pavyzdžiu pasaulinėms pastangoms kovojant su klimato kaita“,– sako „Green Genius“ Didmeninės prekybos skyriaus vadovas Povilas Emilis Čėsna.

Ereliška „Vestas“ akis – į sraigtasparnius

Pasaulinė tvarios energijos bendrovė „Vestas“ Baltijos jūros vėjo jėgainių parke pradėjo bandomąjį sraigtasparnių žaliojo kuro projektą – juo siekiama pradėti naudoti iki 40 proc. žaliąją energiją tų sraigtasparnių kure, kuriais transportuojami vėjo turbinas statantys darbuotojai. Iki 2024 m. rugsėjo mėn. truksiančio projekto tikslas – vieno skrydžio metu sumažinti išmetamo CO2 kiekį maždaug 32 proc., palyginti su tradiciniais degalais. Pasak „Vestas“, toks pokytis būtų reikšmingas žingsnis, iki 2030 m. siekiant anglies dioksido neutralumo.

„Žaliųjų degalų integravimas į esamus orlaivius ir infrastruktūrą be didesnių pakeitimų padidina jų pritaikomumą ir turimos technikos naudojimo ciklą, taip irgi prisidedant prie tvaraus vartojimo. Dabartinės ES taisyklės leidžia naudoti ne daugiau kaip 50 proc. žaliosios energijos kuro mišiniuose, o iki 2030 m. tikimasi šį kiekį padidinti iki 100 procentų“, – pastebi. P. E. Čėsna.

Šios iniciatyvos Baltijos ir Šiaurės šalyse rodo regiono įsipareigojimą integruoti tvarią praktiką į aviacijos ir energijos gamybą. Naudojant vietinius išteklius ir atsinaujinančiosios energijos technologijas, šiais projektais siekiama sumažinti poveikį aplinkai ir sukurti tvaresnę aviacijos ateitį. Sėkmingas šių projektų įgyvendinimas galėtų tapti pavyzdžiu pasaulinėms pastangoms kovojant su klimato kaita.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Soc. tinkluose išgarsėjusi Mokytoja Veronika: „Mokytojo darbas – tai ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas“

Drąsi, charizmatiška ir aktyvi – taip galėtume apibūdinti soc. tinkluose daugumai gerai žinomą mokytoją Veroniką. Pradėjusi savo darbo kasdienybe, ugdymo...

Technologijos7 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai8 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas9 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai10 mėnesių prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Visos teisės saugomos.© 2015-2024 | Kopijuoti draudžiama |