Sekite naujienas

Auto

Lietuva pirmą kartą taps automobilių pramonės susitikimo centru: forumas jau gegužę

Paskelbta

-

Lietuvoje veikiantis Baltijos automobilių detalių klasteris (Baltic Automotive Components Cluster – BACC) kartu su „Investuok Lietuvoje“ rengia pirmąjį savo atstovaujamam sektoriui skirtą tarptautinį „Automobilių pramonės forumą ‘24“ (angl. „Automotive Industry Forum’24“), kuris įvyks gegužės 16 dieną Vilniuje.

Lietuvos sostinė tądien taps centru, kuriame savo patirtimi ir įžvalgomis dalinsis pasaulio automobilių pramonės profesionalai ir ekspertai. Tarp jų automobilių gamintojos „Ford“, superautomobilių gamintojos „Koenigsegg“, Vokietijos automobilių dalių tiekėjų „Continental“ ir „Forvia / Hella“, didžiausios pasaulyje dviračių gamintojos „Pon.Bike“, Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės „Teltonika“, Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Švedijos nacionalinių automobilių asociacijų atstovai.

Forumo dalyvius pasveikins mūsų šalies ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė bei susisiekimo ministras Marius Skuodis.

BACC valdybos pirmininkas Giedrius Valuckas sako, kad Lietuvoje veikiančios automobilių pramonės įmonės, paslaugų teikėjai, kartu su mokslo įstaigomis yra patikima ir neatsiejama globalaus verslo bei inovacijų dalis.

„Mūsų klasteris yra pasiryžęs būti pramonės pokyčių priešakyje, prisidėti prie naujų sprendimų kūrimo, kurie atitiktų šiandienos ir ateities aktualijas. Pirmasis tokio tipo renginys Lietuvoje yra skirtas pritraukti pasaulinio masto įmonių dėmesį į mūsų šalį. Tradiciškai mes mielai dalyvautume panašiuose renginiuose užsienyje, tačiau dabar atveriame galimybę tarptautinei bendruomenei susitikti Lietuvoje, pabrėždami mūsų norą būti inovacijų ir verslo bendradarbiavimo centru“, – teigia valdybos pirmininkas.

G. Valucko teigimu, forumas atveria galimybių verslo susitikimams ir tarpusavio bendradarbiavimui visame mobilumo sektoriuje, pradedant startuoliais ir technologijų kūrėjais, baigiant didelėmis tarptautinėmis korporacijomis. Tai yra vieta, kur galima ne tik susitikti su svarbiais industrijos veikėjais, bet ir užmegzti svarbius kontaktus, kurie gali atverti naujas bendradarbiavimo galimybes, bendras įmones ar sukurti naujus verslo modelius.

„Automobilių pramonės forume ‘24“ aktualiausiomis temomis bus autonominio vairavimo technologijos, elektromobiliai, tvarus ir efektyvus transportas, pramonės skaitmeninimas ir kiti klausimai. Forume ir verslo susitikimuose jau dalyvauja tokios įmonės kaip „Astra“, „Telesoftas“, „Elinta Motors“, „Histeel“, „Elameta“ ir „CIE LT Forge“ ir kiti.

„Automobilis šiandien yra ne tik transporto priemonė, bet ir sudėtingas įrenginys, integruojantis pažangias informacines technologijas, elektronikos sprendimus, o tai leidžia kalbėti apie visiškai naują transporto priemonės sampratą. Todėl susiduriame su tokiais iššūkiais kaip greitas technologijų pasenimas, būtinybė užtikrinti kibernetinį saugumą, naujų įgūdžių poreikis darbuotojams ir tvarios gamybos procesų integracija. Tuo pačiu tai atveria milžiniškų galimybių klasterio nariams – tiek IT sprendimų kūrėjams, tiek elektronikos komponentų tiekėjams, tiek naujųjų medžiagų ir gamybos technologijų kūrėjams“, – pabrėžia BACC valdybos pirmininkas.

2013 metais įkurtą, šiemet dešimtmetį švenčiantį Baltijos automobilių detalių klasterį (BACC) sudaro daugiau kaip 20 automobilių dalių, komponentų gamintojų, paslaugų teikėjų ir mokslo įstaigų. Lietuvos automobilių pramonės įmonėse dirba apie 15 tūkst. darbuotojų, jų metų apyvarta viršija 1 mlrd. BACC, vienija Vokietijos, Švedijos, Lietuvos kapitalo įmones, kurios daugiau kaip 15 metų gamina autodalis ir komponentus automobilių, žemės ūkio, statybos technikos pramonei.

„Automobilių pramonės forumas‘24“ vyks gegužės 16 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“, parodos „Balttechnika“ metu.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |