Paskelbta
5 mėnesiai prieš-
Nespėji atlikti visų darbų ir atrodo, kad laiko niekad neužtenka? „WoW University“ dėstytoja ir „Vinted“ inžinerijos vadovė Aliona Sosunova-Piurko dalijasi penkiomis paprastomis gudrybėmis, kaip pritaikyti technologijas darbe, kad sutaupytum laiko, dirbtum produktyviau ir išvengtum pervargimo. Išbandyk šiuos patarimus ir pamatysi, koks produktyvus gali būti!
Ilgametę patirtį technologijų komandų formavime turinti ekspertė išskiria penkis svarbiausius dalykus, kuriuos naudinga žinoti kiekvienam darbuotojui bei vadovui, kurie siekia efektyviau išnaudoti savo laiką, pasitelkdami šiuolaikines technologijas.
Įsivardyti, kokios veiklos darbe dažniausios
Gal tai susitikimų organizavimas? O gal prezentacijų kūrimas? Darbo lentelės ir grafikai? Tekstų, laiškų, dokumentų rašymas? Programavimas? Analitika? Pagal dažniausiai darbe atliekamas veiklas reikia išsirinkti 2–3 populiariausius dirbtinio intelekto įrankius. Šią informaciją paprasta gauti atlikus paiešką „Google“ puslapyje arba paklausus nemokamo dirbtinio intelekto įrankio „chatGPT“. Tada beliks paskirti bent po valandą bandant atlikti savo darbus pasiūlytais įrankiais ir išsirinkti tą, kuris yra patogiausias jums naudoti.
Teisingai susidėlioti prioritetus
Vienintelis resursas, kurio negalime nusipirkti, yra laikas. Nespėdami ir nevaldydami laiko darbe, vagiame jį iš savo šeimos, hobių ar tiesiog savo miego, todėl laiko valdymas yra labai svarbi kompetencija, kurią gali padėti įgyti tokie įrankiai kaip „Reclaim Ai“ ar „Rescuetime“, kurių pavadinimai kalba patys už save.
Naudinga kasdien susirašyti tris svarbiausias užduotis darbe ir asmeniniame gyvenime ir nedaryti nieko kito, kol jų neatliksite. Kitą dieną daryti tą patį. Galite nustebinti patys save, nes dažnai į „Top 3“ netilpusios užduotys netampa ir kitos dienos „Top trejetuku“. Darant šį pratimą bent dvi savaites, pastebėsite, kad daugiau spėjate padaryti ir geriau suprantate prioritetus. Dažniausiai žmonių nereikia mokyti valdyti laiko, jiems reikia padėti išsigryninti prioritetus ir atsisakyti įpročio paraleliai daryti kelis darbus.
Išmokti tinkamai naudotis šiuolaikiniais įrankiais
Kartais sugaištame labai daug brangaus laiko atlikdami užduotis, kurias už mus per sekundę gali padaryti technologijos, pavyzdžiui, rasti ir susisteminti informaciją, parašyti ar išversti laišką, suskaičiuoti ir pan. Visgi, yra ir kita pusė: kai kurios technologijos turi itin daug funkcijų ir jose galima pasimesti, tikintis, kad technologijos mus išgelbės. Tiesa ta, kad visų pirma turime žinoti ką su konkrečiu įrankiu norime išspręsti ir kaip konkreti šiuolaikinė technologija gali mums padėti, kitaip valgysime „sriubą šakute“. Būtent todėl reikia skirti laiko išsirinkti mūsų užduotis atitinkantį įrankį ir paskirti laiko jam perprasti, įgusti teisingai naudoti.
Neapsiriboti vienu įrankiu
Pasitaiko, kad komandos pasirenka naudoti per sudėtingus įrankius ir tampa jų įkaitais, nes kaštai vėliau atsisakant šių technologijų jau yra per dideli. Jei nežinote ką norite automatizuoti ar pasiekti be technologijos, maža tikimybė, kad technologija išgelbės.
Dirbant su technologijomis pagrindinis kriterijus yra patogus jų naudojimas. O naudoti galima tiek, kiek jums patogu – kad ir dešimt. Tik reikėtų atkreipti dėmesį, kad jei naudosite įmonės nepatvirtintus įrankius ir į juos kelsite savo įmonės informaciją, tai gali prieštarauti įmonės vidaus taisyklėmis ir sukurti saugumo spragas. Tad tokių įrankių naudojimą jautriai informacijai reikėtų suderinti.
Daryti vieną dalyką vienu metu
Tai vienas svarbiausių faktorių, norint sutaupyti laiko ir būti efektyviems. Taip pat reikėtų suprasti, kad tik apie 20 proc. jūsų darbo sukuria 80 proc. vertės. Retas darbuotojas ir net vadovas žino, kad likusius 80 proc. reikia bandyti deleguoti bei automatizuoti.
Daugiau praktinių patarimų ir konkrečių įrankių, kurie padės dirbti efektyviau, mažinti darbo krūvį, veikti produktyviau ir pasiekti geresnių rezultatų galite įgyti „WoW University“ Tech įrankių kurse.
„Vinted“ įkrovimo stotelės: kaip jos įtikino kolegas rinktis elektromobilį?
Vienišoms mamoms – nemokama mentorystės programa finansiniam raštingumui lavinti
Lietuvos suaugusieji mokosi per mažai: ekspertai įspėja apie atsparumo neapibrėžtumui stoką
Suaugusiųjų raštingumas Lietuvoje – vienas prasčiausių Europoje: sprendimų ieškos specialioje konferencijoje
Šioje srityje esame paskutiniai tarp Baltijos šalių – ekspertai ragina keisti tiek visuomenės, tiek verslo požiūrį
Startuoliai pernai sumokėjo 473 mln. eurų mokesčių, o vidutinis atlyginimas viršijo 4 tūkst. eurų.
IT darbo rinka Lietuvoje: kokių talentų trūksta labiausiai ir kokias sąlygas jie gauna?
Lietuvos startuolių vertė išaugo iki 16 mlrd. eurų
Ryškiausi technologijų lyderiai įvertinti prestižiniais „Vilnius TechFusion Awards 2024“ apdovanojimais
Transporto ir logistikos paslaugų grupė GBY Group pristato naują prekių ženklo vizualinį identitetą. Pokytis žymi ne tik šiemet minimą 30-ąjį...
Kibernetiniai sukčiai nuolat ieško naujų būdų, kaip išvilioti asmeninius duomenis, o viena iš efektyviausių priemonių nuo to apsisaugoti – dviejų...
Prasidėjus šiltajam sezonui vis daugiau žmonių leidžiasi į trumpas ar ilgesnes išvykas po Lietuvą – nuo poilsio pajūryje iki savaitgalio...
Elektrinius paspirtukus ar dviračius šiandien turi kone kiekviena šeima. Tačiau kartu su jų populiarumu auga ir pavojai – vien per...
Tobulėjant sukčiams, tenka skirti vis daugiau laiko ir pastangų, kad atskirtume kenksmingus laiškus, skambučius ar žinutes nuo realiai egzistuojančių žmonių...
Nors Lietuvos darbo rinkoje šiuo metu dominuoja Y kartos, gimusių 1981–1996 m., darbuotojai, vyresnių kartų – demografinio sprogimo (gimę 1946–1964...