Paskelbta
6 mėnesiai prieš-
Kas antras Lietuvos gyventojas, norėdamas įsigyti jam reikalingus daiktus, nekantriai laukia didelių nuolaidų, rodo tarptautinis „DPD” „E. barometro” tyrimas. Visų laukiamas juodasis penktadienis (angl. Black Friday) ar kibernetinis pirmadienis (angl. Cyber Monday) gali padėti sutaupyti didelę sumą pinigų, tačiau jų metu didėja rizika pasiduoti emocijai ir įsigyti impulsyvių pirkinių. „DPD Lietuva” komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila sako, kad planuojant išpardavimų pirkinius, būtina atlikti namų darbus, kurie padės sutaupyti.
„Tiek internetinėse, tiek fizinėse parduotuvėse pamačius įspūdingas nuolaidas lengva pamesti galvą bei įsigyti galbūt ne visai reikalingų produktų ir taip ne sutaupyti, tačiau išleisti dar daugiau nei planavote. Didžiųjų išpardavimų karštinėje verta prisiminti vieną taisyklę – jei prekę ketinote pirkti nepaisant jos kainos ir įsigijote jai atpigus, tai reiškia, kad sutaupėte. Jei visgi prekė nebuvo jūsų pirkinių sąraše prieš išpardavimus, to taupymu pavadinti negalima”, – sako T. Vaišvila.
Jis pratęsia, kad norint išvengti neplanuotų išlaidų, didiesiems išpardavimams naudinga pasiruošti iš anksto – itin pravartu apgalvoti netgi artimiausio pusmečio pirkinius bei būti atidiems ir aklai nepasitikėti prekybininkų gudrybėmis.
Sudarykite pirkinių sąrašą
Norint sutaupyti, planuoti ir pasiruošti yra privalu, todėl efektyvus taupymas prasideda nuo reikalingų produktų sąrašo sudarymo.
„Atidžiai pergalvokite, kokių produktų jums iš tiesų reikia. Tai gali būti drabužiai, elektronika, namų apyvokos prekės, baldai ar net dovanos artimiesiems – juodasis penktadienis be abejo yra itin gera proga iš anksto pasirūpinti kalėdinėmis dovanomis. Toks pasiruošimas padės ne tik nepraleisti progos reikalingus daiktus įsigyti pigiau, bet ir išvengti impulsyvių pirkinių”, – tvirtina komunikacijos vadovas.
Nusistatykite biudžetą
Nuolaidos neretai paskatina pirkti daugiau nei derėtų, todėl siekiant išvengti per didelių išlaidų svarbu nusistatyti tikslų biudžetą ir jo laikytis.
„Nusistačius biudžetą ne tik galite lengviau kontroliuoti išlaidas, bet ir protingai jas paskirstyti. Pavyzdžiui, biudžetas padeda teikti pirmenybę tokiems daiktams, kurių jums iš tiesų reikia ir nepasiduoti spontaniškiems ir mažiau jums naudingiems pasiūlymams”, – teigia T. Vaišvila.
Palyginkite kainas
Turint reikalingų prekių sąrašą ir nusistačius biudžetą laikas atlikti tyrimą – atidžiai peržiūrėti konkrečių produktų kainas skirtingose parduotuvėse.
„Šį žingsnį galima atlikti ne vieną kartą net likus keletui mėnesių iki didžiųjų nuolaidų. Pasiimkite savo sudarytą sąrašą ir patikrinkite kiekvienos prekės kainą. Rekomenduojama tuo pačiu pasilyginti kainas ir kainų palyginimo svetainėse. Šalia produkto užrašykite datą ir kiek tuo metu jis kainavo. Visa tai pakartokite po mėnesio bei išpardavimo dieną. Taip galėsite palyginti, ar didelės nuolaidos ir viliojantys pasiūlymai nėra tik prekybininkų triukas bei įsigyti produktą už geriausią kainą”, – pasakoja „DPD Lietuva” komunikacijos vadovas.
Būkite budrūs ir nepakliūkite į sukčių pinkles
Tyrimai rodo, kad didžiųjų išpardavimų laikotarpio metu padaugėja ne tik nuolaidų, tačiau ir sukčių atakų. Kad siekis sutaupyti netaptų finansiniu nuostoliu, itin svarbu išlikti budriems ir apsisaugoti nuo kibernetinių piktavalių.
„Prieš prasidedant juodojo penktadienio nuolaidoms, prekybininkai dažnai atsiunčia pasiūlymus SMS žinute arba el. laišku. Todėl užuot iškart spragtelėję atsiųstą nuolaidą pirmiausia patikrinkite prekybininko svetainę. Taip pat ieškodami nuolaidų venkite pirkti iš nepažįstamų arba įtartinų svetainių – prieš vedant bet kokius asmeninius duomenis atidžiai patikrinkite puslapį. Perskaitykite atsiliepimus, atkreipkite dėmesį į prekybininko kontaktus ar svetainėje nėra gramatikos klaidų., pažiūrėkite ar yra nurodytas pardavėjo adresas ir reali kontaktinė informacija.”, – atkreipia dėmesį T. Vaišvila.
Verslas nori daugiau nei pristatymo: pusė klientų tikisi matyti logistikos partnerio pastangas mažinti CO2
„DPD“ tinklas Lietuvoje plečiasi – šiemet paštomatų plėtrai investuos 800 tūkst. eurų
Paštomatų bumas ir siuntinių augimas: kaip 2024 m. pasikeitė pašto rinka?
Įsisiautę žiemiški orai – pavojus siuntoms! Kai kuriuos daiktus šaltis gali sugadinti negrįžtamai
Išvykote atostogauti, o siunta atkeliavo? Šie patarimai padės išvengti siuntos gražinimo
Kur Vilniuje kvėpuoti pavojingiausia? Prasčiausios oro kokybės mikrorajonai atskleisti
Kalėdinės dovanos nepateisino lūkesčių? Ekspertas atskleidžia, ką su jomis daryti
Mišrainė nuo kalėdinio stalo tiesiai į paštomatą? Ekspertas primena, ką draudžiama siųsti paštomatu
Išsaugokite staigmeną – geriausios vietos, kuriose galite nuo namiškių paslėpti kalėdines dovanas
Svarstant apie naujo būsto įsigijimą, gyventojai dažnai daug dėmesio skiria būsto plotui, kainai ar vaizdui pro langą, tačiau pamiršta vieną...
Automobilių sporto mėgėjams ir lenktynininkams atėjęs pavasaris žymi naujo sezono pradžią. Norinčių varžytis populiarumo viršūnėje Lietuvoje karaliaujančiame „drifte“ netrūksta, tačiau,...
„Citadele“ banko inicijuota Baltijos šalių gyventojų apklausa atskleidžia, kad Lietuvoje gyventojai labiausiai nerimauja dėl geopolitinės įtampos (56 proc.) ir augančių...
Telefoniniai sukčiai, prisidengdami institucijomis ar paslaugų tiekėjais, ir toliau vilioja pinigus iš gyventojų. Ekspertas atskleidžia, koks pagrindinis signalas, kad skambina...
Daugelis esame pratę saugoti savo pinigus nuo sukčių internete, tačiau ne kiekvienas susimąstome, kad apsaugos nuo apgavikų reikia ir mūsų...