Paskelbta
6 mėnesiai prieš-
Apsipirkimo internetu naudą jau pajuto daugelis – toks būdas padeda ne tik sutaupyti laiko bei pinigų, bet ir suteikia galimybę rinktis iš platesnio asortimento nei fizinėse parduotuvėse. Visgi didėjant e. parduotuvių pasiūlai, svarbu atidžiai apgalvoti kiekvieną pirkinį, taip užtikrinant, kad savo apsipirkimo patirtį pakelsite į aukščiausią lygį. Ekspertai atskleidžia, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, kad įsigytos prekės būtų kokybiškos ir atitiktų jūsų lūkesčius.
„Impulsyvūs pirkiniai dažnai sukelia nusivylimą, nes per skubėjimą neįvertiname svarbiausių prekių savybių. Todėl itin svarbu „nepamesti galvos“ ir skirti laiko prekių analizei. Pirkimas internetu suteikia daug galimybių, tačiau, norint išnaudoti jas maksimaliai, svarbu ne tik sekti akcijas, bet ir įvertinti, ar perkama prekė atitinka jūsų tikruosius poreikius“, – sako „DPD Lietuva“ komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila.
Pirmiausia – apsisaugoti nuo sukčių
Pirmas žingsnis, kurį privalome padaryti, apsiperkant internetu – patikrinti, ar parduotuvė yra patikima. Pasak e. parduotuvės „Varlė“ komercijos vadovo Justino Kaušinio, sukčiai sparčiai tobulėja – gerėja jų įgūdžiai bei įrankiai.
„Itin svarbu įvertinti e. parduotuvės patikimumą – pirmiausia joje turi būti pateikti aiškūs kontaktiniai duomenys, tokie kaip adresas, įmonės kodas, taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kiek e. parduotuvė turi darbuotojų. Be to, dauguma patikimų pardavėjų leis už prekę atsiskaityti pristatymo arba atsiėmimo metu, tokiu atveju rizika prarasti pinigus visiškai sumažės“, – tvirtina J. Kaušinis.
Jam pritaria ir T. Vaišvila, pridurdamas, kad e. parduotuvių svetaines vertinti kritiškai itin svarbu, net jei iš jų perkate ne pirmą kartą ir gerai pažįstate prekės ženklą.
„Dažnai sukčiai kuria svetaines, kurios atrodo kaip esamos žinomų prekės ženklų parduotuvės. Todėl šie tinklalapiai gali būti labai profesionalūs – galima pamatyti tokį pat turinį, dizainą, žinomus logotipus ar net panašų svetainės adresą. Todėl būkite itin atidūs, ar netyčia nepapuolėte į sukčių sukurtą alternatyvą“, – sako „DPD Lietuva“ komunikacijos vadovas.
Atlikite produkto analizę
Visiems žinoma, kad apsipirkimas internetu padeda sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko, tačiau, pasak J. Kaušinio, net ir pamačius mažesnę prekės kainą nei fizinėje parduotuvėje, svarbu atlikti išsamią analizę.
„Renkantis prekę rekomenduojama apie ją paskaityti bent dviejuose skirtinguose šaltiniuose. Pasidomėti ne tik apie produkto kainą, bet ir susipažinti su jo charakteristikomis, garantinėmis sąlygomis, pristatymo terminais bei atsiskaitymo būdais. Tai padės užtikrinti, kad jūsų apsipirkimo patirtis būtų geresnė ir gauta prekė atitiktų lūkesčius“, – akcentuoja „Varlė“ komercijos vadovas.
T. Vaišvila priduria, kad itin vertinga patikrinti produktą įsigijusių vartotojų atsiliepimus.
„Dauguma įmonių suteikia galimybę palikti atsiliepimus, todėl jie gali tapti itin naudingu informacijos apie produktą šaltiniu. Svarbu ieškoti kuo išsamesnių atsiliepimų, taip pat iš tokių vartotojų, kurie turėjo panašius poreikius ir situacijas kaip jūsų. Ieškokite ne tik populiarios žvaigždučių vertinimo sistemos, bet ir išsamių aprašymų bei realių žmonių nuotraukų“, – aiškina T. Vaišvila.
Pasinaudokite didžiųjų išpardavimų dienomis
Kad apsiperkant internetu iš tiesų pavyktų sutaupyti, J. Kaušinis rekomenduoja palaukti didelių lapkričio mėnesio išpardavimų, tokių kaip 11.11, t.y. „vienišių dienos“, juodojo penktadienio, ar kibernetinio pirmadienio.
„Apsiperkant internetu pravartu aklai nepasiduoti siūlomoms akcijoms ir kainas patikrinti dar prieš didžiąsias išpardavimų dienas. Mat nemažai nesąžiningų prekeivių nuolaidas didžiųjų išpardavimų metu gali tik imituoti. Tik atidžiai patikrinus kainą, galima pasinaudoti tikrai įspūdingais pasiūlymais“, – teigia J. Kaušinis.
Jis priduria, kad sutaupyti perkant internetu galima ne tik per didžiąsias išpardavimų dienas, bet ir pasibaigus skirtingiems sezonams. Pavyzdžiui, rudenį išparduodamos sodo bei daržo priežiūros prekės, baseinai, maudymosi kostiumėliai ir pan., o praėjus Kalėdų karštinei patraukliomis kainomis galima įsigyti šventinių dekoracijų.
„DPD“ tinklas Lietuvoje plečiasi – šiemet paštomatų plėtrai investuos 800 tūkst. eurų
Paštomatų bumas ir siuntinių augimas: kaip 2024 m. pasikeitė pašto rinka?
Įsisiautę žiemiški orai – pavojus siuntoms! Kai kuriuos daiktus šaltis gali sugadinti negrįžtamai
Išvykote atostogauti, o siunta atkeliavo? Šie patarimai padės išvengti siuntos gražinimo
Kur Vilniuje kvėpuoti pavojingiausia? Prasčiausios oro kokybės mikrorajonai atskleisti
Kalėdinės dovanos nepateisino lūkesčių? Ekspertas atskleidžia, ką su jomis daryti
Mišrainė nuo kalėdinio stalo tiesiai į paštomatą? Ekspertas primena, ką draudžiama siųsti paštomatu
Išsaugokite staigmeną – geriausios vietos, kuriose galite nuo namiškių paslėpti kalėdines dovanas
Šventinio stalo karalienė – silkė: kaip išsirinkti tinkamiausią?
Komentaro autorius Leonas Lingis, profesinių paslaugų bendrovės EY vykdantysis partneris Baltijos šalyse Įmonių valdybos šiemet ypač daug dėmesio skiria geopolitiniams...
Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis siekia ambicingo tikslo – užtikrinti, kad iki 2050 metų keliuose nežūtų nė vienas...
Hibridinis darbo modelis vis labiau trina ribas tarp asmeninio ir darbo laiko – nuotoliu dirbantys darbuotojai neretai linkę prisėsti prie...
Sveikatos specialistai teigia, kad tai, ką valgome kasdien, daro tiesioginę įtaką mūsų sveikatai, energijai ir gyvenimo kokybei. Balandžio 7-oji –...
Lietuvoje vyraujant permainingiems orams, vairuotojai dažnai susiduria su dilema: kada plauti automobilį? Vieną dieną nuplauta transporto priemonė jau kitą gali...
Į Lietuvą grįžus šiltesniems orams, gyventojai vis aktyviau imasi lauko darbų savo namų kiemuose, soduose ir sodybose. Kartu didėja ir...
Padangų keitimas nėra vien tik sezoniškumo klausimas – svarbu įvertinti ir jų realią būklę. Net jei protektoriaus gylis atrodo pakankamas,...