Sekite naujienas

Prekės

Polietilenas – kaip jis pakeitė mūsų gyvenimus

Paskelbta

-

Polietileno plėvele yra nepaprastas išradimas žmonijos istorijoje. Net nesusimąstome kokias galimybes jis mums suteikia kai reikia ką nors supakuoti, vynioti, apsaugoti daiktų išorę ir savybes įvairiems daiktams bet kokiomis aplinkybėmis ir oro sąlygomis. Suskaičiuota, kad visame pasaulyje polietileno plėvelė užima daugiau nei pusę rinkos visų pakuojamų medžiagų panaudojime. Svetainėje www.polietilenas.lt teigiama, kad nuo polietileno plėvelės storumo ar plonumo priklauso kaip gerai ir saugiau supakuosime prekes, stambių gabaritų siuntinius. Plėvelių įvairovė yra labai didelė, kiekviena jų turi konkrečią savo panaudojimo paskirtį ir fizikines savybes, cheminę sudėtį. Pagrindinės šios plėvelės panaudojimo sritys yra pakavimo ir prekybos pramonės šakos.

Reklama

Plėvelės storis skaičiuojami mikronais, dažniausiai naudojami nuo 3 iki 5 mikronų egzemplioriai. Dėka savo plonumo ir minkštumo, sugebėjimo apgaubti tiek mažus tiek ir didžiulius daiktus tai yra viena efektyviausių priemonių skirtų apdengimui, apsaugojimui, izoliavimui. Plėvelės vienas didžiausių pranašumų prieš kitas medžiagas yra jos nelaidumas vandeniu, tai įgalina dar įvairesnes panaudojimo galimybes. Plėvelės su pigmentu gali nepraleisti arba tik iš dalies praleisti šviesą, tam tikromis aplinkybėmis tai gali būti naudinga. Polietileno plėvelės gaminimo procesas yra labai paprastas todėl nereikalauja sudėtingų įrengimų ir žmogiškųjų darbo išteklių. Svarbiausią kad visų rūšių plėvelė yra sėkmingai surenkama ir tinkamai perdirbama visose Vakarų Europos šalyse ir besivystančiose Azijos šalyse. Galima sakyti perdirbimo įmonių surinkta plastikinė plėvelė atgimsta naujuose gaminiuose, ir tai įvyksta ne vieną kartą. Mokslininkai apskaičiavo, iki to momento kai polietilenas turi būti galutinai utilizuojamas jis panaudojamas net iki 5 kartų. Šiuo metu beveik visi polietileniniai maišai skirti šiukšlėms ir parduotuvių maišeliai visame pasaulyje gaminami iš perdirbto pluošto.

Nors dėl naudojimo saugumo kyla daug ginčių tačiau konkrečių atvejų kad dėl toksiško polietileno poveikio būtų nustatytos žmonių mirtys faktų nėra. Vis dar tvirtinama, ad tai draugiška gamtai medžiaga tačiau tai priklauso kokiu kampu pažiūrėsime ir pasversime naudą ir nuostolius kuriuos gauna individualus žmogus ir bendrai visa žmonija dėl polietileno didelių kiekių šiukšlių susikaupimo mūsų visatoje. Kasmetinių akcijų metu surenkama tik nedidelė polietileno plėvelių šiukšlių dalis kuriuos vėliau utilizuojamos. Mokslininkų teigimų ilgą laiką laikyti maistą ir gėrimus plastikinėje taroje galima ir jie neišskiria toksinų. Bendrai polietileno plėvele skirstomą į pramoninę ir maistinę. Maistinė plėvelė nepakeičia supakuotų maisto produktų skonio ir kvapo.

Pramoninę galima naudoti bet kur tačiau ji gali turėti specifinį kvapą ir išskirti alergenus kurie kenkia žmogaus organizmui. Nepamirškime fakto, kad polietileno plėvelę galima perforuoti, kad ji praleistų garus į išorę ir nesusidarytų garai. Taip vadinamos kvėpuojančios polietileno plėvelės yra didžiausia technologinė naujiena kuri naudojama maisto pramonėje. Ant polietileno plėvele jau galima ir spausdinti daryti vandens ženklus ir išgaubti norima forma. Apvyniojus polietileno plėvelę aplink objektą ji gali atlikti ir sutvirtinimo funkciją. Kombinuojant medžiagas tarpusavyje, pavyzdžiui suklijavus plėvelę su aliuminio folija galima išgauti dvigubą efektą ir tuomet toks sluoksnis yra ir atsparesnis karščiui ir ne toks minkštas beformis todėl tinka įvairių netaisyklingų formų daiktams apjuosti. Polietileno gamybos procesas yra išties paprastas, jo esmė ta, kad iš skystos karštos plastiko masės besisukančių volų pagalba suspaudžiama ir išgaunama plona skaidri juosta kuri akimirksniu atšaldoma pavirsta polietileno plėvele.Šiuolaikinis mokslas sparčiai vystosi, atrandamos naujos polietileno plėvelės atmainos kurios pasižymi dar didesniu stangrumu, atsparumu aštriems daiktams.

Komentuokite

Kokia jūsų nuomonė?

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Skaitykite

Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |