Sekite naujienas

Verslas

Silumamums.lt vadovas Aivaras Misiukonis: „Esu didelis optimistas ir tai veda į priekį“

Paskelbta

-

Šilumos siurbliais, rekuperatoriais, kondicionieriais, katilais, šilumos valdikliais ir kitais būtiniausiais naujakuriams įrenginiais prekiaujanti ir juos montuojanti įmonė silumamums.lt gyvuoja jau septynerius metus, tačiau įmonės vadovas Aivaras Misiukonis šiame versle sukaupęs net 17 metų patirtį. Įmonės vadovas sako, kad jo variklis – optimizmas, kuris neleidžia sustoti ir nuleisti rankų. Įmonė sėkmingai išgyveno pandemiją ir gali suskaičiuoti net apie 250 laimingų klientų per metus. Kokia sėkmingo verslo paslaptis bei ko galėtų palinkėti pradedantiesiems verslininkams – kalbamės su A. Misiukoniu.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

– Kiek metų skaičiuoja jūsų verslas? Kuo prekiaujate, kuo aprūpinate žmones?

– Mes patys šiame versle esame jau tikrai ilgai, 17 metų. Įmonė gyvuoja 7 metus. Iš tiesų, ilgas laiko tarpas. Kaip aš sakau, parduodame tai, ko šiai dienai žmogui labiausiai reikia. Jei ateiname į naują būstą, tai mes jame įdiegiame šildymo, vandentiekio, nuotėkų, vėdinimo sistemas. Taip pat vėsinimo sistemas. Viską, be ko naujuose namuose žmogus tiesiog negalėtų gyventi.

– Sakote, kad 17 metų užsiimate tokia veikla, tačiau verslas skaičiuoja 7 metus. Kaip kilo idėja įkurti nuosavą verslą? Kaip mokėtės šio verslo subtilybių? Juk universitete nėra specialybės, kur mokytų ir ruoštų būtent šiam verslui.

– Pradžia buvo visai nuo jaunų dienų. Mano paties kelias šioje srityje prasidėjo kaip montuotojo. Tai buvo toks pirmasis darbas. Kaip juokauju, vos ne mama už rankos atvedė, kad „sūnau, eik dirbti“. Bėgant metams, dirbant, galima sakyti buvome priversti atsidaryti savo įmonę, nes kažkam kitam dirbti nesinorėjo. Labai norėjosi visas savo žinias ir patirtį tiesiogiai perteikti klientui.

Tame ir esmė, kad jokio universiteto, kuris mokytų šio amato, nėra. Viskas atėjo per patirtį, teko mokytis ir iš klaidų. Buvo įvairių nesuderinimų, bet metai savo padarė – dabar galime plačiai girtis, kad tikrai galime įdiegti šiuolaikiškas ir patvarias sistemas.

– Ar sunki būna toji verslo pradžia? Nesinorėjo nuleisti rankų ir pasakyti sau, kad viso to nereikia? O gal kaip tik viskas ėjosi labai sklandžiai?

– Aš pats esu didelis optimistas ir tai veda į priekį. Tai, kad kažkas nesiseka, ar kažkas atsitiko, tai yra kasdienybė ir reikia su tuo susitaikyti. Tikrai nereikia nuleisti rankų, o dirbti toliau, kovoti už tai, ką pradedi kurti, daryti. Reikia tiesiog atkovoti, atstovėti, o po to blogio ateina gėris. Aš tiesiog visada tuo tikiu.

– Kokių patarimų jūsų dažniausiai klausia klientai? Kaip jiems žinoti, ką išsirinkti?

– Žinot, čia ne skalbimo mašina, kad išsirinko ir pardavėm. Mes dirbam su kiekvienu klientu individualiai. Visos sistemos paslepiamos po grindimis, lubomis, todėl kokybė ir patvarumas turi būti 100 procentų garantuoti. Tai, žinoma, padedam ir klientui išsirinkti visas sistemas, ir patarinėjam pagal kiekvieną būstą individualiai.

– Esate skaičiavę, kiek klientų turėjote? Arba kiek jų turite, pavyzdžiui, per metus?

– Daug, žinokit. Labai daug. Per metus mes turime panašiai apie 250 klientų, tai per visą darbo laikotarpį – tūkstančiais.

– O karantino laikotarpiu? Kaip jums sekėsi? Daug kas skundžiasi, jog jei ne sumažėja klientų, tai brangsta žaliavos arba jų labai trūksta.

– Aišku, iš pradžių mums, kaip ir visiems, buvo šokas. Žmonės gal taip pat kiek pabijojo išsileisti pinigus, tad atidėjo darbus prie namų statybos. Bet kad stovėjom, nedirbom ir laukėm, kol kažkas pasibaigs, tai taip tikrai nebuvo.

Dabar išvis dirbame pilnu pajėgumu, tik taip, kaip jūs ir minėjote, žaliavų trūkumas jaučiamas. Kai kurių specifinių prekių, kurios anksčiau atkeliaudavo per savaitę, dabar tenka laukti iki dviejų mėnesių. Todėl reikia labai viską sužiūrėti, gerai planuoti, kad tos prekės, kurios turi atkeliauti, kad jų turėtume šiek tiek daugiau. Kaip sakant, į priekį. Reikia tikrai geriau viską numatyti.

– Daug visko turite atlikti. Ar didelė jūsų komanda?

– 5 žmonės. Aš pats daug dirbu, ieškau prekių, kad jos kuo greičiau pasiektų klientus. Taip pat turime meistrus, kurie atlieka darbus.

– Kokių patarimų turėtumėte naujiems verslininkams? Gal jūsų srityje, o gal ir kitose. Ar iš viso jūsų nišoje dar yra vietos naujiems verslininkams?

– Šiame versle meistrų ir įmonių, kurios atlieka tokius darbus, tikrai yra labai daug. Konkurencija didelė. Bet žmogus, kuris turi įdirbį, žinių, gali pradėti vystyti tokią veiklą. Tik reikia apsišarvuoti kantrybe. Juk ir klientų būna visokiausių, su įvairiais pageidavimais. Reikia atstovėti, atkentėti, nes klientas visada teisus.

Aišku, reikia nepamiršti įrodyti savo tiesą, kad turi būti būtent taip, o ne kitaip. Juk profesionalas esate jūs. Gal šiai dienai dar ir egzistuoja žmonių, kur iš laikraščių kažką renkasi, bet iš esmės atgyveno visi „iš lūpų į lūpas“. Visi nori patikimumo, bendravimo ir bendradarbiavimo.

– Prakalbote apie „iš lūpų į lūpas“. O kaip jūs reklamuojatės? Ar užtenka klientų, ar visgi reikia save parodyti tam tikroje erdvėje?

– Sakykim apie 70 procentų mus žmonės žino. Šioje vietoje mums tikrai didelis pliusas. Čia gal ir sutaupome reklamoms. Bet taip, investavome ir į keletą svetainių, turime elektroninę parduotuvę, investuojame ir į reklamą.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |