Sekite naujienas

Ekspertai

Ko nežino kiti: Juodąjį penktadienį šitaip sutaupysite daugiausia

Paskelbta

-

Nuo 2005 m. „Juodasis penktadienis“ laikomas intensyviausia apsipirkimo diena metuose, nors pastaruoju metu išpardavimų laikotarpis tęsiasi ilgiau negu vieną konkrečią dieną. Tačiau kol milijonai pirkėjų visame pasaulyje skuba į parduotuves pasinaudoti nuolaidomis, žymiai daugiau sutaupysite į jas net nekreipdami dėmesio. Apie tai, kaip iš tiesų sutaupyti, pasakoja „Luminor“ banko Mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius.

Reklama

Ieškokite paslėptų išlaidų

Pirmiausia, įprastai iš pirmo žvilgsnio nepastebime papildomų išlaidų, tokių kaip siuntimo mokesčiai ar nuolaidos pritaikymas tik įsigyjant kelis prekės vienetus. Dėl to visada svarbu atkreipti dėmesį į papildomas Juodojo penktadienio pasiūlymų sąlygas, teigia ekspertas.

„Pavyzdžiui, kartais pardavėjai vilioja pirkėjus didelėmis nuolaidomis, tačiau kompensuoja jas pristatymo mokesčiais, ypač už didelius ar sunkius daiktus, o tai, vertinant bendrą sumokamą sumą, sumažina gaunamos nuolaidos dydį. Todėl, prieš sumokėdami, visada pirmiausia patikrinkite bendrą pirkinio sumą, įskaitant pristatymo kainą ir kitas išlaidas“, – pataria E. Jurevičius.

Lyginkite kainas

Antra, Juodasis penktadienis garsėja gerais pasiūlymais, tačiau ne visos nuolaidos yra vienodos ir kainas būtina palyginti tarpusavyje.

„Internete galima rasti daug kainų palyginimo įrankių arba naršyklės plėtinių, kurie padeda atskirti geriausius pasiūlymus. Be to, ne visos Juodojo penktadienio nuolaidos visada yra tokios geros, kaip atrodo. Tai yra, kartais pardavėjai išpučia pradinę kainą, kad nuolaidos atrodytų didesnės nei iš tikrųjų, todėl labai svarbu atlikti namų darbus ir palyginti kainas kelios savaitės iki būsimo išpardavimo ir jo metu“, – sako ekspertas.

Venkite emocinio išlaidavimo

Taip pat, Juodojo penktadienio rinkodara dažniausiai sukuria skubos jausmą, kuris gali paskatinti emocinį išlaidavimą. Tai reiškia, kad galime paskubėti priimti sprendimą pirkti neatsižvelgdami į ilgalaikes to pasekmes.

„Impulsyvios išlaidos ne visada yra blogai, tačiau jeigu jos trukdo mums siekti išsikeltų finansinių tikslų ir laikytis numatyto biudžeto – tampa problema. Dėl to turime atpažinti emocinius dirgiklius, kurie mus skatina pirkti. Tam gali padėti kad ir „24 valandų taisyklė“, kai prieš pirkdami daiktą bent dieną palaukiame ir pagalvojame, ar mums jo tikrai reikia. Žinoma, jei kitą dieną po Juodojo penktadienio nuspręsite, kad pirkinio vis tik norite, gali būti ir per vėlu. Vis dėlto, tai bus žymiai geriau, nei išleisti pinigus ir vėliau gailėtis“, – pasakoja E. Jurevičius.

Be to, priduria ekspertas, atkreipkite dėmesį, ar el. parduotuvėje prie prekių informuojama apie paskutinius jų vienetus – pasitikrinkite, ar tokios pačios informacijos nėra ir prie kitų prekių. Taip galėsite įvertinti, ar tai ne rinkodarinis triukas, siekiantis sukurti skubą įsigyti tokį daiktą, tarsi informuojant apie likusį mažą jo kiekį.

Tačiau jei jau taip nutiko, kad įsigijote emocinį pirkinį, verta prisiminti, jog internetu įsigytoms prekėms taikoma 14 dienų grąžinimo garantija, tad galimybė pakeisti sprendimą vis dar yra.

Susikurkite išlaidų rėmus

Dar vienas būdas neišleisti per daug – susidaryti asmeninį biudžetą, kuriame numatysite konkrečią pinigų sumą visiems pirkiniams. Tai padės užtikrinti, kad neišleisite daugiau nei iš tikrųjų galite sau leisti.

„Be to, galite pabandyti pirkinius planuoti iš anksto, sudarydami išsamų pirkinių sąrašą. Šitaip būsite tikri, kad pirksite tik tai, ko jums reikia, aiškiai suprasdami, kokia įprasta to pirkinio kaina, ir ar taikoma nuolaida iš tiesų yra reikšminga – nesusigundysite paskutinės minutės pasiūlymais“, – sako ekspertas.

E. Jurevičius primena, kad per didelis išlaidavimas per Juodąjį penktadienį gali sukelti finansinę įtampą, ypač atsiradus netikėtoms išlaidoms.

Taupykite artėjančios metų šventėms

Galiausiai, atminkite, kad Juodasis penktadienis yra tik šventinių išlaidų sezono pradžia.

„Likus dviems mėnesiams iki metų galo, pats laikas pamažu planuoti išlaidas ir didžiosioms metų šventėms. Tai padaryti visada galite susikurdami specialias taupomąsias sąskaitas arba pasinaudodami automatinėmis taupymo priemonėmis. Pavyzdžiui, itin lengva pradėti taupyti naudojantis e. taupyklės paslauga, su kuria nustatyta suma į e. taupyklės sąskaitą pervedama automatiškai kaskart, kai atsiskaitote kortele“, – priduria E. Jurevičius.

Taip pat dažnai užmirštame, kad perkant su mokėjimo kortele ar jos duomenimis, pavyzdžiui, su „Luminor Black“, įsigytai prekei yra pritaikomas pirkinių draudimas. Jis apsaugos nuo netikėtų nemalonumų, tarkim, jeigu prekė būtų kaip nors pažeista ar sugadinta, primena ekspertas.

Visų svarbiausia, apibendrina E. Jurevičius, nors apsipirkinėti daugeliui yra malonu, nereikėtų pamiršti ir ilgalaikių savo finansinių tikslų – tokių kaip skolų grąžinimas, pinigų taupymas nenumatytiems gyvenimo atvejams ar lėšų kaupimas pensijai. Tai svarbiau nei bet kokie pasiūlymai, nuolaidos ir trumpalaikiai malonumai.

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Soc. tinkluose išgarsėjusi Mokytoja Veronika: „Mokytojo darbas – tai ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas“

Drąsi, charizmatiška ir aktyvi – taip galėtume apibūdinti soc. tinkluose daugumai gerai žinomą mokytoją Veroniką. Pradėjusi savo darbo kasdienybe, ugdymo...

Technologijos7 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai8 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas9 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai10 mėnesių prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Visos teisės saugomos.© 2015-2024 | Kopijuoti draudžiama |