Sekite naujienas

Startuoliai

Ignas Mikutis: „Nuo pat pradžių buvome orientuoti į ateities technologijas“

Paskelbta

-

„Elinta Charge“ – elektrinių transporto priemonių įkrovimo stotelių vystytoja ir gamintoja ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Neseniai 7 mln. eurų investiciją gavusi įmonė ir toliau siekia išsikeltų tikslų tapti top 10 lyderiaujančių EU stotelių gamintojų Europoje. Apie verslo įkūrimą, iššūkius ir pasiekimus kalbamės su įmonės direktoriumi Ignu Mikučiu.

Papasakokite, nuo ko prasidėjo Jūsų įmonės kelionė? Kas paskatino imtis šios verslo idėjos?

Reklama:

Pirmoji elektromobilių įkrovimo stotelė Lietuvoje buvo sukonstruota prieš maždaug dešimtmetį Elintos dirbtuvėse. Tai buvo mūsų technikos direktoriaus Dainiaus, tuomet praktikanto Elintoje, bakalauro darbo baigiamasis projektas. Elintos įkūrėjai visada buvo orientuoti į ateities technologijas net ir tuomet, kai Lietuvoje apie elektromobilius dar niekas nekalbėjo, Elintoje pradėta testuoti pirmoji stotelė. Prieš 4 metus šis projektas išaugo į atskirą įmonę, užsiimančią įkrovimo stotelių kūrimu ir gamyba.

Kodėl nusprendėte užsiimti būtent elektromobilių įkrovimo stotelėmis?

Elintoje buvo dirbama prie įvairių ateities technologijų, tokių kaip elektrinės pavaros (variklio gamyba). Šis projektas išaugo į atskirą įmonę „Elinta Motors“. Pradėti konstruoti stoteles buvo natūrali veiklos tąsa, nes pasigedome rinkoje patikimų sprendimų elektromobilių įkrovimui.

Kuo išskirtinės ir naudingos Jūsų įkrovimo stotelės?

Visada pabrėžiame ilgaamžiškumą, o jį mes suprantame kaip nesenstantį dizainą, patikimus inžinerinius sprendimus ir išmanumą. 2018 m. mūsų pagrindinis produktas – viešo įkrovimo stotelė CityCharge V2, buvo apdovanota RedDot už produkto dizainą. Manau galime teigti, jog gavome dizaino oskarą. Dizainas yra svarbus ilgaamžiškumo aspektas, nes bėgant laikui bei didėjant stotelių kiekiui gatvėse ir parkavimo aikštelėse, vis daugiau dėmesio kreipsime į tai, kaip tinkamai įkrovimo infrastruktūra įsilieja ir kartais net papildo urbanistiką. Siekiame, jog net po dešimtmečio mūsų stotelės atrodytų moderniai. Savo produktams naudojame tik industrijos lyderių komponentus, tad galime būti tikri, jog produktas tarnaus ilgai. Išmanumas turėtų tapti neatsiejama stotelių dalimi, o tokios funkcijos kaip galios balansavimas, dinaminis apkrovos valdymas – industrijos standartu. Tik išmanios (IoT) stotelės gali prisidėti prie tvaraus emobilumo augimo, efektyviai naudoti turimus energijos bei piniginius resursus.

Neseniai gavote 7 mln. eurų investiciją elektromobilių įkrovimo sprendimams. Kaip manote, ko reikia, kad verslas gautų tokias investicijas?

Skirtingi investuotojai bei investiciniai fondai domisi skirtingomis įmonėmis. Mūsų atveju, fondas domėjosi tik green-tech įmonėmis, kurios demonstravo išskirtinį augimą. Savo veikloje nesame naujokai, produktas tobulinamas jau daug metų ir yra patikimas bei veikia 30-yje pasaulio rinkų. Manau, jog visi šie faktoriai padėjo pritraukti investuotojų susidomėjimą. Produkto kūrimo fazę jau esame seniai pabaigę, liko tobulinimo darbai. Šiuo metu aktualiausias verslo auginimas, plėtra naujose rinkose – tam ir bus skirtos investicijos lėšos.

Šiuolaikiniame pasaulyje labai daug konkurencijos, kuri verslininkams neretai būna labai sunki. Kas sunkiausia Jums, vystant verslą? Su kokiais iššūkiais susiduriate ir kaip juos sprendžiate?

Technologijų pasaulyje viskas keičiasi ir tobulėja labai greitai. Sunkiausia yra neatsilikti nuo pokyčių, stengtis išlikti priešaky, tačiau nepamesti fokuso, nes darant per daug dalykų, gali nukentėti kokybė. Įmonės viduje dirbanti inžinierių komanda leidžia greitai reaguoti į pasikeitimus rinkoje, operatyviai prisitaikyti prie kintančių klientų poreikių bei užtikrinti kokybę.

Pirmosios mūsų stotelės buvo sukurtos prieš dešimtmetį, todėl tikimės, jog dar ne vieną dešimtmetį vystysime veiklą. Jaučiame atsakomybę prieš savo partnerius ir klientus ne tik dėl savo produkto kokybės ir sklandaus veikimo, bet taip pat ir dėl darbo etikos bei garbingo konkuravimo.

Kaip Jums atrodo, kokie dalykai ar savybės svarbiausios versle? Ko palinkėtumėte jaunam žmogui, nedrįstančiam pradėti savo verslo?

Žingeidumas, tikėjimas pasirinkta sritimi, atkaklumas bei tolerancija. Tinkama taip pat ne kartą girdėta frazė – gailimės ne to, ką padarėme, o to, ko nepadarėme.

Naujienos

Verslo Vikingai

Finansai1 savaitė prieš

Techninių analitikų mokytojas Tomas Dulkys: „Didžiausia investuotojų ir spekuliantų klaida – noras praturtėti, o ne tapti šios srities profesionalu“

Kriptovaliutos, akcijų prekyba rinkoje, spekuliavimas, investavimas – vieniems šios temos atrodo nepažįstamos ir sunkiai perprantamos, o kiti sukaupia tiek žinių,...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

„A Management“ vadovė Aušra Virkietytė: Sužvaigždėjimas renginių organizatoriui – karjeros pabaiga

Renginių organizatoriaus darbas atrodo nesibaigianti šventė. Tad norinčių dirbti šioje srityje turėtų netrūkti. „Iš dalies taip ir yra, – sutinka...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

LAVA SALES kompanijos vadovas Paulius Gumbelevičius: „Komanda – branduolys, padedantis sukurti sėkmingą verslą”

Neseniai įsikūrusios kampanijos LAVA SALES tikslas – pritraukti naujų klientų šaltų skambučių pagalba ir taip padėti verslui augti. Telemarketingo paslaugas...

Startuoliai2 mėnesiai prieš

Saugių sandorių platforma „EscrowPack“ padės internete pirkti ir parduoti nesibaiminant sukčių

Tikrai ne vieną kartą pačiam teko patirti ar iš draugų girdėti apie sukčiavimo atvejus, kuomet perkant prekes iš fizinių asmenų...

Finansai2 mėnesiai prieš

29-erių į pensiją išėjęs Gintaras Pociūnas: „Finansiškai raštingas ir investuojantis žmogus – turtingo mąstymo žmogus“

Taupymas, investavimas, akcijų biržos – terminai, kurių daugelis dar nepažįsta, o gal laiko tolima siekiamybe. Praktinius patarimus geresniam finansų valdymui...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |