Paskelbta
3 mėnesiai prieš-
By
LukasNeseniai prasidėjęs naujas studijų semestras – nauja galimybė gauti papildomų pajamų ne tik pragyvenimui, bet ir pramogoms. Ekspertai aiškinasi, kokios galimybės užsidirbti papildomai ir įgyti reikiamos praktikos studijų metu? Kaip derinti darbą su studijomis, kad nepritrūktų laiko mokslams bei pramogoms, rašoma „Corepetitus“ pranešime žiniasklaidai.
Iššūkiai gali virsti galimybėmis
Kaip pastebi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Skaitmeninių ženkliukų sistemos plėtros vadovė doc. dr. Ingrida Leščauskienė, šiuolaikiniai studentai susiduria su iššūkiais, bandydami suderinti studijas su papildomomis veiklomis ar darbu.
„Kartais tenka išgirsti ir neigiamų kai kurių dėstytojų atsiliepimų apie aktyvų studentų įsitraukimą į papildomas veiklas, nepaisant to, jog visapusiškam asmenybės tobulėjimui yra tiesiog būtina ugdyti tiek kietuosius (profesinius), tiek minkštuosius įgūdžius, tokius kaip komunikacija, lyderystė, komandinis darbas, tvarumas ar socialinė atsakomybė. Deja, šių kompetencijų, dar vadinamų esminėmis, įgyti vien sėdint paskaitose yra neįmanoma“, – sako I. Leščauskienė.
Suprantant tai, VILNIUS TECH universitete, studentams jau pernai buvo pasiūlyta galimybė skaitmeniniais ženkliukais (skaitmeninių sertifikatų atitikmuo) įvertinti studentų aktyvumą ir įsitraukimą. Surinkus pakankamą jų kiekį studentas gali gauti ir universiteto vardu išduodamą skaitmeninį sertifikatą, patvirtinantį studento neformalių/papildomų veiklų metu tobulintas kompetencijas.
Studentai dažniausiai ieško nuotolinio darbo
Universiteto atstovė pastebi, jog pastaraisiais metais vis daugiau studentų renkasi dirbti studijų metu. Tai daroma ne tik siekiant užsidirbti lėšų, reikalingų padengti pragyvenimo išlaidas ar susimokėti už mokslą, bet ir dėl noro įgyti praktinės patirties.
„Kadangi inžinerinių specialybių specialistų poreikis rinkoje yra tikrai didelis, nemaža dalis mūsų studentų jau trečiame ar ketvirtame bakalauro kurse susiranda darbą. Deja, bet tenka pripažinti, jog tai neigiamai veikia paskaitų lankomumą, ypač jei darbo grafikas sunkiai suderinamas su paskaitų tvarkaraščiu. Paskaitų nelankymas sąlygoja žinių ir įgūdžių spragas, laiku neatsiskaitytus praktinius darbus ir prastėjančius studijų rezultatus“, – pastebi I. Leščauskienė.
Pasak jos, dėl šių priežasčių lankstus darbo grafikas ar nuotolinis darbas yra vieni iš esminių raktažodžių, kurių darbo skelbimuose ieško studentai.
„Kūrybiški, laiko valdymo įgūdžių turintys ir prasmingos veiklos ieškantys studentai vis dažniau atkreipia dėmesį į korepetitoriaus pozicijas. Viena iš mano kolegių, ką tik pabaigusi bakalauro ir sėkmingai pradėjusi magistro studijas, būtent tokiu būdu ir gauna pragyvenimui reikalingų pajamų. Toks užsiėmimas ne didina atsakomybės jausmą, komunikacijos ir viešojo kalbėjimo įgūdžius, bet ir leidžia labiau įsigilinti į dėstomą dalyką. Tad nieko keisto, jog tarp dėstytojų dažnai išgirstamas posakis, jog geriausiai išmokstame mokydami kitus“, – teigia specialistė.
Papildoma veikla formuoja karjeros kelią
Įmonės vis dažniau pastebi, kad studentai gali greitai adaptuotis naujose vietose, nesibaimina iššūkių ir yra pasirengę mokytis „čia ir dabar“. Jų lankstumas ir greitas mokymasis daro juos vertingais komandos nariais, kurie gali greitai prisidėti prie organizacijos augimo ir inovacijų diegimo.
„Vienas didžiausių studentų pranašumų darbo rinkoje – gebėjimas greitai įsisavinti naują informaciją. Mokymosi įgūdžiai, kuriuos jie įgyja mokyklose, dažnai pritaikomi ir darbo rinkoje. Jie yra pripratę prie nuolatinio informacijos srauto ir iššūkių, tad greitai prisitaiko prie naujų užduočių bei procesų“, –pastebi Corepetitus įmonės vadovas Tadas Jonaitis.
Ne paslaptis, jog papildoma veikla studijų metu gali atnešti ne tik naujų pažinčių, bet ir nulemti tolimesnę karjeros augimo kryptį. Pasak T. Jonaičio, tam puikiai tinka korepetitoriaus veikla. Lankstus grafikas leidžia paprasčiau derinti studijų laiką daugiau dėmesio skiriant mokslams, žinoma, nepamirštant ir laisvalaikio. Be to, ši veikla pilna galimybių ir atneša daug smagių naujų pažinčių.
Pasak startuolio įkūrėjo, dažnas jaunuolis studijų pradžioje vis dar jaučiasi pasimetęs, bando ieškoti savo karjeros kelio, nori pradėti gyventi savarankiškai ir pasiruošti suaugusio žmogaus gyvenimui. Daugelis jų susiduria su pirmojo darbo paieškos iššūkiais bei įsipareigojimais. Pavyzdžiui, prieš prisijungdami prie mūsų platformos studentai kviečiami pasirašyti sutartį metams. Nors kai kuriuos šis įsipareigojimo terminas gąsdina, tie, kurie išdrįsta, didžioji dalis pasilieka ir ilgesniam laikui.
„Suprantame, kad jaunam žmogui tokia sutartis yra didelis įsipareigojimas, tačiau šia veikla užsiimame jau ketvirtus metus ir žinome kaip geriausiai padėti, turime didžiausia korepetitorių bendruomenę ir specialistus pasiruošusius visada padėti, veiklos pradžioje suteikiame išsamius mokymus.“, – sako T. Jonaitis.
Kasmet studentai–korepetitoriai kviečiami pasilikti dar vieniems metams. Pasak vadovo, pastebima tendencija, kad sutartį pratęsia vis daugiau korepetitorių nei praėjusiais metais.
Už pažinčių programėlių „princų“ slepiasi nusikaltėliai: kaip nepakliūti į sukčių pinkles?
Sprendimas turintiems nereikalingų statybinių medžiagų – nauja mainų platforma
Paaiškėjo konkurso „Metų automobilis 2025“ nugalėtojai
Daugėja netradicinių „Juodojo penktadienio“ pasiūlymų: ekspertai atskleidžia, kurie tikrai verti dėmesio
Verslo dienos proga – įžvalgos apie kritinį vadovo vaidmenį verslo sėkmei
D. Sipavičiūtė – apie darbą žinomame startuolyje: prisideda prie duomenų optimizavimo procesų tobulinimo
Išmanieji miestai: kaip 5G keičia miestų veidą?
Pasaulio ekonomika ruošiasi sudėtingai ir dinamiškai 2024 m. pabaigai: kokios tendencijos vyrauja?
Klimato kaitos diena: kaip šiluma Vilniuje bus gaminama ateityje?
Siuntų siuntimo platformą siuskpigiau.lt ir kitus internetinės prekybos verslus vystanti „Masiva group“ įsigijo 100 proc. sutelktinio rėmimo platformos „Contribee“ akcijų....
„Tesonet“ investicijų komandos vadovė Eglė Eidimtaitė tapo pirmąja lietuve „PayPal“ klientų valdyboje (CAD). Ši valdyba buvo įkurta siekiant padėti bendrovei...
Naujoji technologija leidžia darbdaviams greičiau susitelkti į geriausiai pozicijai tinkančius darbo ieškančiuosius, supaprastindama pirminį atrankos etapą. Inovacija Lietuvos darbo rinkojeReklama...
Metams einant į pabaigą ir didžiosioms šventėms nenumaldomai artėjant, prekybos tinklas „Rimi“ tęsia savo plėtrą ir šiandien Šiauliuose atidarė 89-ąją...
„Tinder“, „Bumble“, „Hinge“, „Badoo“ ir panašios pažinčių programėlės neatsiejamos nuo šiuolaikinio pasaulio. „Mano draugė ištekėjo radusi puikų vaikiną tinderyje“, „Bumblėje...
Kalėdos – stebuklų ir dovanų metas, per kurį Lietuvoje ir į užsienį siunčiamų siuntų kiekiai išauga iki 50 proc. Tačiau,...
Iki Kalėdų likus visai nedaug laiko skubama pirkti dovanas artimiesiems. Kartais šalia kalėdinės eglutės atsiduria ir buitį gerinantys elektroniniai įrenginiai....
Kompanijai „Google“ pristačius kasmetinę „Year in Search“ apžvalgą, paaiškėjo, ko internete šiemet dažniausiai ieškojo Lietuvos gyventojai. O tarp labiausiai jiems...
Kalėdinė karštinė įgauna pagreitį – vis daugiau žmonių dovanų artimiesiems ieško tiek prekybos centruose, tiek internetinėse parduotuvėse, todėl siuntų pristatymo...