Sekite naujienas

Finansai

Prieš kreipiantis paskolos: kokių klaidų nedaryti?

Paskelbta

-

Finansavimo besikreipiantis verslas, ypač smulkesnės bendrovės, dažnai kartoja tas pačias klaidas, dėl kurių pačios sau pakiša koją ir negauna taip reikalingų pinigų plėtrai ar veiklai užtikrinti. Alternatyvaus finansuotojo „Finbee Verslui“ vadovas Tomas Mačiulaitis apžvelgia dažniausiai pasitaikančias klaidas ir dalijasi naudingais patarimais, kaip jų išvengti.

Informacijos stoka

Kai kurios įmonės vengia detaliau papasakoti, kuo užsiima ar kam nori pasiskolinti.

Patarimas. Verslai turi suprasti, kad ši informacija būtina siekiant suvokti veiklos modelį ir finansavimo poreikį. Nebijokite papasakoti apie savo verslą – kredito analitikams priimant sprendimus labai svarbu suprasti kuo užsiima įmonė, kokie verslo planai ir ko reikia jiems įgyvendinti. Turint šią informaciją apie verslą susidaro kur kas aiškesnis paveikslas ir gali būti pritaikomas geresnis finansavimo pasiūlymas.

Netiksli informacija

Dažnai pasitaiko neatitikimų įmonių finansinėse ataskaitose, kurios būna užpildytos neatsakingai, kai, pavyzdžiui, įmonės balanso ataskaitoje turtas neatitinka įsipareigojimų. Pasitaiko net ir tokių atvejų, kai bendrovės tikslingai nuslepia informaciją savo pateiktuose banko išrašuose ar pateikia apskritai ne savo verslo banko išrašus, ko gero, manydamos, jog niekas nepastebės.

Patarimas. Finansines ataskaitas užpildyti reikia itin atsakingai: duomenys turi būti tikslūs, atspindėti tikrą įmonės paveikslą ir pateikti laikantis apskaitos taisyklių. Taip pat pelno-nuostolio ataskaita turi atitikti realias įmonės gaunamas pajamas bei atitinkamai būti susieta su nepaskirstytu pelnu. Taip pavyks sutaupyti laiko ir finansavimo pasiūlymą gauti kur kas greičiau.

Rizikų valdymas

Neretai finansavimo kreipiasi įmonės, kurios įsteigtos vos prieš mėnesį ar kelis, dar negeneruojančios pajamų.

Patarimas. Itin jaunoms įmonėms finansavimas yra gyvybiškai svarbus, tačiau paprastai įmonė veiklą turi vykdyti tęstinai bent 3 mėnesius ir būti sugeneravusi apie 15-20 tūkst. eurų apyvartą. Pradėdami veiklą pasistenkite iš karto atsakingai įvertinti galimybes užtikrinti veiklos tęstinumą ir gerą kredito istoriją. Įmonės turi suprasti, kad finansinis partneris privalo įvertinti galimą riziką, įskaitant ir tai, kaip paskola bus grąžinta.

Neišgryninti poreikiai ir galimybės

Mažesni verslai ne visada gerai apgalvoja, ar jie pajėgūs pasiskolinti tam tikrą sumą. Pavyzdžiui, smulki įmonė teikia paraišką 100 000 Eur finansavimui dviem mėnesiams, tačiau tik sudėliojus preliminarų grafiką pamatoma, kad paskolos įmoka yra didesnė nei gaunamos pajamos ir paskolos aptarnauti tiesiog nepavyktų.

Patarimas. Papildomas finansavimas neabejotinai gali padėti įmonei augti ir plėstis, tačiau užtikrintai įvertinti galima tik istorinę ir dabartinę įmonės finansinę situaciją. Prieš teikdami finansavimo paraišką, įvertinkite pinigų srautus bei jau esamus įsipareigojimus. Dažnu atveju finansavimo suma yra apytiksli įmonės vidutinei mėnesio apyvartai.

Žingsniai, padėsiantys gauti finansavimą užtikrinčiau ir operatyviau:

● Skirkite laiko tarpinėms finansinėms ataskaitoms paruošti – jaunam verslui, ypač tam, kuris neturi ilgos istorijos, rekomenduojama teikiant finansavimo paraišką pasidalinti tarpinėmis finansinėmis ataskaitomis.

● Laiku atsiskaitykite su savo partneriais bei tiekėjais. Finansinės įstaigos, vertindamos pakolų paraiškas, visada atsižvelgia į mokumo istoriją. Kredito biurai suteikia informaciją apie istorinius vėlavimus, turto areštus – ši informacija neigiamai paveikia verslo kredito balą ir sumažina galimybę gauti finansavimą palankiomis sąlygomis.

● Skolinimosi apimtis geriau auginkite dažniau, bet mažesnėmis sumomis. Rekomenduojama finansavimą planuotis ketvirčiui.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |