Sekite naujienas

Finansai

Renata Medvedeva. Šiais metais Kalėdoms išleisiu mažiau. Bet ar tai įmanoma?

Paskelbta

-

Praėjusiais metais persistengiau. Tad šiais metais ruošiantis šventėms tikrai pataupysiu ir išlaidausiu protingiau. Tikėtina, jog tai yra situacija bent kartą gyvenime palietusi daugelį iš Jūsų. Pradedant nuo „Juodojo penktadienio”, baigiant paskutinės minutės išpardavimais. Prieš Kalėdas žmonės patiria tiek išlaidų, kad vėliau belieka tik graužtis nagus – nejaugi šiuo laikotarpiu neįmanoma nė kiek sutaupyti?

Neabejoju, jog kiekvienas iš mūsų sugalvotumėme daugybę priežasčių, kodėl verta išleisti santaupas ties vienais ar kitais dalykais, taip bandant pagrįsti per šventes gerokai išaugusias išlaidas.

Reklama:

Tačiau ne veltui kažkada garsus finansų konsultantas, verslininkas ir rašytojas Bodo Schaeferis yra pasakęs „Pinigai visada turi būtent tą reikšmę, kokią mes jiems suteikiame”.

Tad jei kasmet po Kalėdinio laikotarpio tik kraipote galvą ir piktinatės, kad Jūsų santaupos ir vėl netikėtai išgaravo, į savo gyvenimą įneškite keletą naujų įpročių. Pamatysite, nemaloni situacija kaip mat pasikeis.

Sakykite „Ne” atsitiktinumui ir impulsyvumui

Finansų kompanija „Credit karma” 2023 m. pradžioje Didžiojoje Britanijoje atliko tyrimą, kuris parodė, kad praėjusių metų šventiniu laikotarpiu, net du trečdaliai (63 proc.) šios šalies namų ūkių išlaidoms padengti naudojosi kredito kortelėmis, paskolomis. Vidutinė vieno šeimos ūkio skola po švenčių siekė maždaug 900 svarų sterlingų.

JAV kompanija „DebtHammer”, kuri žmonėms pataria skolinimosi klausimais, visai neseniai apklausė maždaug 1000 amerikiečių ir daugiau nei pusė iš jų tvirtino, kad šiemet po švenčių neabejotinai turės išaugusias skolas.

Tai yra tik keletas iš kasmet atliekamų tyrimų, kurie aiškiai parodo, kad šventinis laikotarpis, didžiąją dalį žmonių nustumia į skolas, kurių jie visai neplanavo ir jiems visai nereikia.

Deja, bet šventinės skolos neateina iš niekur. Šventiniu laikotarpiu jas sukuria impulsyvus ir atsitiktinis pirkimas, kai, pavyzdžiui, be išankstinio plano nukeliaujama į parduotuvę, kurioje siekiama pasirūpinti dovanomis bei kitais šventei svarbiais atributais.

Pasak psichologų, impulsyvumu besivadovaujantis žmogus maždaug 25 procentais labiau linkęs įsigyti pirkinius, kurie vėliau pasirodo buvę visai nereikalingi.

Tad jeigu ruošiantis šventėms impulsyvumo atsikratysite, analizuosite ir į parduotuvę važiuosite tik su konkrečiu planu bei „pavalgę”, sėkmingiau ir taupysite.

Labai svarbu paminėti, kad išankstinis planavimas ruošiantis Kalėdoms leis nepasimauti ir ant prekybininkų kabliuko.

Jeigu anksčiau pasidomėsite tam tikru pirkiniu bei žinosite jo kainas, aiškiau matysite ir tai, ar tikrai, tam tikro daikto kaina kinta per „Juodąjį penktadienį” bei kitus išpardavimus.

Atsikratykite studento sindromo

Kas tik nėra girdėjęs to garsiojo posakio, kai studentai egzaminui ruošiasi paskutinę naktį. Dauguma iš mūsų tą ir savo pačių kailiu esame patyrę.

Ne kitaip ir su kalėdiniu laikotarpiu – visapusis pasiruošimas gražiausioms metų šventėms daugelio gyventojų yra atidedamas paskutinei minutei. Pasineriama į avantiūras, nors šventiniam laikotarpiui buvo galima ruoštis kone ištisus metus.

Studento sindromas, o ypač kalbant apie finansus, yra tikras blogis. Kaip tokiu sindromu nesusirgti? Niekada nelaukite, kol šventės ims kaboti ant nosies ir pradėkite joms ruoštis gerokai anksčiau.

Dar likus keliems mėnesiams, savaitėms iki švenčių susidarykite būtiniausių pirkinių sąrašą bei numatykite, kiek ir kam reikės išleisti, kur ir ką įsigysite.

Nereikia būti vienišu vilku

Kadaise legendinis krepšininkas Michaelas Jordanas yra sakęs, kad talentas laimi rungtynes, bet komandinis darbas ir sumanumas laimi čempionatus.

Pasiruošimo Kalėdoms čempionatą, protingai išlaidaudami ir sutaupydami laimėsite ir Jūs. Jeigu veiksite ne kaip vienišas vilkas, o ruošitės komandiškai ir tam tikriems darbams „pasamdysite” visą šeimą.

Kelios galvos visada geriau nei viena. Juk ir kiekvieno žmogaus mąstysena skiriasi.

Štai JAV įsikūrusi įmonė „Gallup” prieš porą mėnesių atliko apklausą ir beveik 30 proc. joje dalyvavusių moterų teigė, kad dar rugsėjo mėnesį pradėjo apsipirkinėti arba planavo apsipirkti šventėms per išpardavimus. Tuo tarpu lygiai tą patį tvirtino beveik dvigubai mažiau vyrų – 18 proc.

Be to, 27 proc. apklausoje dalyvavysių vyrų teigė, jog planuoja pradėti apsipirkinėti tik gruodžio mėnesį, kai tą darysiančios tvirtino vos 13 proc. moterų.

Kalėdos yra šeimos šventė. Tad ruošiantis šventėms niekada nepamirškite ne tik planuoti, tačiau tą daryti ir per ryšį su savo artimaisiais. Svarbiausius sprendimus šeimoje ar su draugais priiminėkite kartu. Deleguokite tam tikras užduotis, pasitarkite, ko reikia ir ko nereikia.

Juk jeigu ne Jūs, galbūt tai, jog nebūtina pirkti vieno ar kito dalyko bei patirti kur kas mažiau išlaidų supras Jums artimas žmogus.

Renata Medvedeva, Finansinių konsultacijų įmonės „iFuture INVESTMENTS” vadovė

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |