Paskelbta
4 mėnesiai prieš-
Artėjančios šventės priverčia susimąstyti apie svarbiausius dalykus – šeimą ir saugumą. „Luminor investicijų valdymas“ vadovė Loreta Načajienė pasakoja, kad finansinį saugumą atžalai galite padovanoti dar ankstyvoje kūdikystėje, o ši prasminga dovana augs kartu su vaiku. Pasirūpinti vaikų finansine ateitimi ir pastatyti tvirtą pagrindą galima pradėjus kaupti III pensijų pakopoje.
„Nors visuomenėje sklando klaidingi įsitikinimai, kad susirūpinti savo pensija reikėtų tik artėjant pensiniam amžiui, iš tiesų, kuo anksčiau pradedama kaupti, tuo didesnės naudos galima tikėtis“, – sako L. Načajienė.
Ekspertė pabrėžia, kad trečioji pakopa yra ne tik lanksti investavimo priemonė, leidžianti tėvams pasirinkti įmokų dydį ir dažnį, bet ir ilgalaikė galimybė užtikrinti savo vaikų finansinį saugumą.
„Pradėjus kaupti nuo ankstyvo amžiaus, investuotos lėšos turi daugiau perspektyvų augti, o pastovus kaupimas padeda mažinti rinkos svyravimų poveikį. Be to, tai prasminga dovana ir netgi pavyzdys vaikams, kuris ne tik padeda sukaupti finansinę bazę ateičiai, bet ir moko atsakingai valdyti finansus“, – papildo L. Načajienė.
Kaip atidaryti vaiko fondą?
Trečios pakopos pensijų fondą galima atidaryti nuo bet kokio amžiaus, netgi ir vos gimusiam vaikui. Nepilnamečiai asmenys savarankiškai negali sudaryti tokių sutarčių, tad šį procesą turi vykdyti vaiko tėvai.
„Nors sutartį pasirašo vaiko tėvai ar globėjai, sutartis sudaroma vaiko vardu. Tai paprastas procesas, kurio metu tėvai nurodo, kaip bus atliekamos įmokos ir pasirenka, kokiu būdu norima investuoti. Svarbu paminėti, kad įmokas į fondą gali atlikti ne tik tėvai, bet ir kiti artimi asmenys – sesės, broliai, seneliai ir t.t.”, – pasakoja banko ekspertė.
Pasak L. Načajienės, sutarties sąlygos ir pasirinktos investavimo strategijos gali skirtis priklausomai nuo pasirinkto fondo tipo. Norint pasiekti geriausius rezultatus, rekomenduojama konsultuotis su banko specialistais.
Kodėl verta pradėti dabar?
„III pakopoje kaupiamos lėšos nuolat investuojamos, todėl tėvai gali tikėtis sukaupti didesnę sumą nei taupant pinigus kitoje sąskaitoje. Laikui bėgant pinigai nuvertėja, todėl kuo anksčiau pradedama kaupti, tuo didesnį finansinį saugumą vaikui galima užtikrinti”, – pasakoja ekspertė.
Valstybė skatina gyventojus kaupti trečios pakopos pensijų fonduose, suteikiant galimybę naudotis gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata. Tai reiškia, kad visi nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kurių pajamos apmokestinamos 15, 20, 27 arba 32 proc. GPM, gali susigrąžinti iki 20 proc. sumokėtų įmokų. Jau turintiems bei atsidarysiantiems trečios pakopos pensijų fondą iki šių metų pabaigos, lengvata galios dar artimiausius 10 metų.
„Iki šių metų pabaigos į savo trečios pakopos pensijų fondą pervedus papildomas įmokas, galima ne tik dar labiau prisidėti prie savo arba vaiko finansinės gerovės, bet ir džiaugtis didesne grąžinta suma kitais metais. Svarbu paminėti, kad maksimali grąžinama GPM suma siekia 300 eurų – į ją įeina tiek asmeninis, tiek vaiko kaupimas. Norint pasinaudoti šia galimybe, papildomas įmokas reikėtų atlikti dar iki šių metų gruodžio 31 d., o pajamų deklaraciją pateikti kitais metais įprastu laiku“, – paaiškina L. Načajienė.
Kas nutinka su pensijų fonduose sukauptais pinigais mirties atveju?
Investavimas be streso: genialus būdas, kurio dar neišbandėte
Pamirškite investavimo stresą: būdas, apie kurį niekada nepagalvojote
Kas vyksta finansų rinkose? Vytenis Lapinskas pateikia sausio mėnesio apžvalgą
Ar esi pasiruošęs? Antros pakopos pensijų fondų pokyčiai 2025-aisiais, kurių negali ignoruoti
Kas vyko finansų rinkose gruodžio mėnesį? Ši apžvalga jus nustebins
Priminimas investuojantiems į trečią pensijų pakopą: ką rekomenduojama padaryti iki metų galo
Kas vyksta finansų rinkose? Lapkričio mėnesio apžvalga
Išėjote vaiko priežiūros atostogų: kas nutinka su pensijos kaupimu?
Elektrinius paspirtukus ar dviračius šiandien turi kone kiekviena šeima. Tačiau kartu su jų populiarumu auga ir pavojai – vien per...
Tobulėjant sukčiams, tenka skirti vis daugiau laiko ir pastangų, kad atskirtume kenksmingus laiškus, skambučius ar žinutes nuo realiai egzistuojančių žmonių...
Nors Lietuvos darbo rinkoje šiuo metu dominuoja Y kartos, gimusių 1981–1996 m., darbuotojai, vyresnių kartų – demografinio sprogimo (gimę 1946–1964...
Atsinaujinanti energija tampa vis svarbesniu veiksniu, kalbant apie verslo tvarumą ir ilgalaikę sėkmę. Šiandien, kai pasaulis susiduria su klimato kaita...
Elektromobiliams vis labiau įsitvirtinant pasaulinėje rinkoje kaip aplinkai draugiškoms ir ekonomiškoms transporto priemonėms, jų populiarumas auga ir Lietuvoje. Vykstant sparčiai...