Sekite naujienas

Verslas

Išskirtinis dėmesys Lietuvai – balandžio 11 d. Vilniuje vyks Trijų jūrų iniciatyvos verslo forumas

Paskelbta

-

Lietuva pirmininkauja Trijų jūrų iniciatyvai ir 2024 m. balandžio 11 d. organizuoja Trijų jūrų iniciatyvos vadovų viršūnių susitikimą bei neatsiejamą visos iniciatyvos dalį – tarptautinį Verslo forumą Vilniuje. Iniciatyvos tikslas – skatinti spartesnį šio regiono vystymąsi ir konvergenciją, didinant dalyvaujančių šalių junglumą transporto, energetikos ir skaitmenizacijos srityse, ypač Šiaurės ir Pietų ašyje, stiprinti sanglaudą ES ir transatlantinius saitus tarp ES ir JAV. Pirmininkavimo metu Lietuva ypatingą dėmesį skirs Ukrainai ir transatlantių ryšių stiprinimui.

Šių metų balandžio 11 dieną Lietuvoje pirmą kartą vyks Trijų jūrų iniciatyvos (3Seas) verslo forumas, į sostinę sukviesiantis 13 valstybių-narių ir šios iniciatyvos strateginių partnerių, asocijuotų narių ir besidominčių šalių verslo įmones, investuotojus. Verslo forume dalyvaus aukšto lygio valstybių pareigūnai. Vienos dienos renginys verslui apims diskusijas visam regionui svarbiomis temomis, tarp jų ir saugumą, sklandų energetinį bei transporto junglumą regione. Bus pristatyti svarbiausi regioną transformuojantys projektai, prie kurių gali prisidėti verslas, taip pat vyks B2B/B2G susitikimai.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Kasmet vyksiančiame verslo forume bus aptariami ilgalaikiai 3Seas tikslai, ypatingą dėmesį skiriant energetiniam saugumui ir klimato kaitai neutralios ekonomikos kūrimui, susisiekimo gerinimui, transatlantinio bendradarbiavimo stiprinimui ir asocijuotųjų ES valstybių, ypatingai – Ukrainos ir Moldovos, integracijos rėmimui.

3Seas verslo forume taip pat bus diskutuojama apie finansines priemones regionų vystymuisi, paramą Ukrainai ir jos rekonstrukciją, skaitmeninės infrastruktūros kūrimą, kibernetinio saugumo stiprinimą regione ir žaliąsias (angl. Net-zero) technologijas.

„Trijų jūrų iniciatyvos verslo forumas – tai unikalus formatas, suburiantis politikos formuotojus ir verslo bendruomenes aptarti energetikos, transporto, skaitmenizacijos ir kitus regionui aktualius klausimus. Tai puiki vieta megzti naujus verslo ryšius tarp iniciatyvos verslo bendruomenių ir partnerių Europoje, JAV ir kitose valstybėse, drauge ieškant inovatyvių sprendimų. Lietuvos, kaip pirmininkaujančios Trijų jūrų iniciatyvai šalies, vizija – stipri Europa ir stiprus transatlantinis ryšys.“, – apie sostinėje vyksiantį verslo forumą sako Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

Trijų jūrų verslo forume bus plačiau aptarti regioną transformuojantys projektai, tokie kaip Rail Baltica projektas, tiesiogiai apimantis penkias Europos Sąjungos šalis: Lenkiją, Lietuvą, Latviją, Estiją ir Suomiją, taip pat tokie daugiašaliai kelių infrastruktūros projektai kaip Via Baltica ir Via Carpatia. Taip pat Baltijos valstybių elektros sistemos integracija ir sinchronizacija su Europos tinklais bei kiti svarbūs strateginiai atsinaujinančios energetikos bei junglumo projektai, kuriuose gali dalyvauti verslas.

„Lietuva vėl dėmesio centre. Šį kartą į mūsų šalį atvyks apie 20 delegacijų. Turime stiprią inžinerijos pramonę ir pasaulinio lygio inovatyvius sprendimus lazerių srityje, o informacinių ir komunikacinių technologijų sektorius sudaro 5,3 % Lietuvos BVP. Šalies inovacijų potencialas yra didelis, todėl tikrai turime ką pasiūlyti tarptautiniams partneriams ir kartu galime sukurti daugiau galimybių bendram regiono augimui”, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Verslo forumą organizuojančios Inovacijų agentūros vadovė Romualda Stragienė džiaugiasi, kad Inovacijų agentūrai buvo patikėta organizuoti tokio masto ir svarbos renginį, subursiantį verslo profesionalus bei potencialius investuotojus.

„Šis verslo forumas yra puiki galimybė Lietuvos verslams išplėsti partnerių tinklą ir surasti naujų kontaktų, o tai stiprina įmonių eksporto kompetencijas ir skatina Lietuvos įmonių tarptautiškumą. Dalyvavimas tokiuose renginiuose – viena efektyviausių verslo plėtros priemonių, padedanti rasti potencialius verslo partnerius, apjungti kompetencijas, pasidalinti patirtimi ir kurti inovacijas. Užmegztos strateginės partnerytės su kitomis šalims suteikia galimybę Lietuvos verslams būti konkurencingais pasaulinėje inovacijų sistemoje“, – dalinasi R. Stragienė.

Inovacijų agentūros vadovės teigimu, Trijų jūrų verslo forumas yra neeilinė galimybė pritraukti tarptautinį dėmesį į Lietuvos ekonomikos potencialą, verslo galimybes ir investicijų aplinką.

„Lietuva jau yra ryški informacijos ir ryšių technologijų srityje. Garsėjame kokybiška ir gerai išvystyta infrastruktūra, ambicingų jaunų talentų gausa ir novatoriškomis technologijų įmonėmis. Pagrindinės šio sektoriaus sritys yra lazerių industrija, finansinės technologijos, programinės įrangos inžinerija bei kibernetinis saugumas, kuriame turime ir vienaragį. Didelė dalis šių paslaugų yra eksportuojamos į užsienio šalis, tad verslo forumas taip pat gali tapti puikia platforma šios srities verslams pasirodyti, rasti tarptautinių partnerių ir dar labiau augti“, – sako R. Stragienė.

Trijų jūrų iniciatyva jungia 13 Europos Sąjungos valstybių: Austriją, Bulgariją, Kroatiją, Čekiją, Estiją, Vengriją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Rumuniją, Slovakiją ir Slovėniją ir Graikiją, taip pat 2 asocijuotas valstybes nares Ukrainą ir Moldovą. Iniciatyvos strateginės partnerės – JAV, Vokietija ir Europos komisija.

Iniciatyvos tikslas – skatinti spartesnį šio regiono vystymąsi ir konvergenciją, didinant dalyvaujančių šalių jungiamumą transporto, energetikos ir skaitmenizacijos srityse, ypač Šiaurės ir Pietų ašyje, stiprinant sanglaudą ES ir transatlantinius saitus tarp ES ir JAV.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |