Sekite naujienas

Dirbtinis intelektas

Dirbtinis intelektas – jau ir „Chrome“ naršyklėje: perims teksto rašymą ir už mus sutvarkys išsibarsčiusius skirtukus

Paskelbta

-

Po naujausio „Google Chrome“ atnaujinimo dirbtinis intelektas (DI) dar arčiau priartės prie paprastų vartotojų. Populiariausia pasaulyje naršyklė praėjusią savaitę pasipildė trimis naujomis DI funkcijomis, kurios padės nepasimesti skirtukų gausoje, padailins naršyklės išvaizdą ir netgi už mus parašys tekstą, kai to prireiks. „Telia“ Skaitmeninės pažangos centro ekspertai atskleidžia, kaip šiomis naujovėmis bus galima pasinaudoti.

„DI jau antrus metus iš eilės yra karščiausia tema technologijų industrijoje, o jo vystymosi tempai ir toliau išlieka įspūdingi. Tačiau DI populiarėjimas yra viena, kai tam reikia eiti į specializuotą internetinį puslapį ar naudoti išmanymo reikalaujančius įrankius, o visai kita, kai jis tiesiog atsiduria 3 milijardų žmonių naudojamoje naršyklėje ir dar veikia automatiškai. „Chrome“ atsiradusios mašininio mokymosi funkcijos ne tik pakeis tai, kaip naršome internete, bet ir DI galimybes leis išbandyti tiems, kas tam iki šiol neturėjo motyvacijos arba nejautė poreikio“, – atnaujinimo reikšmę pabrėžia „Telia“ Skaitmeninės pažangos centro skaitmenizacijos ekspertė Diana Gold.

Ekspertė atkreipia dėmesį, kad nors sparčiai išpopuliarėjus „OpenAI“ įrankiams, „Google“ savo DI įrankį LLM išleido po daugiau nei metų, tačiau kaip didžiausia paieškos platforma nesiruošia atsisakyti lyderio pozicijos DI vystymo ir pritaikymo srityje.

Skirtukų betvarkei – viso gero

Planuojant kelionę ar atliekant kitą atsakingą užduotį, daugelio mūsų naršyklėse skirtukų skirtukų pridygsta lyg grybų po lietaus. Skrydžio bilietų svetainę veja viešbučių rezervacija, paskui jas seka orų prognozių puslapis ir naujo lagamino paieškos internetinėse parduotuvėse. O galiausiai visa svarbi informacija pasimeta tarp „YouTube“ kelionių laidų ir susirašinėjimų socialiniuose tinkluose.

„Tvarkingai sudėlioti skirtukai turėtų palengvinti kelių darbų atlikimą vienu metu, bet juos grupuoti rankiniu būdu daug kam yra didelis vargas. Laimė, naujausioje M121 „Chrome“ versijoje tą už mus gali atlikti DI – tereikia užvesti kursorių ant norimo skirtuko ir spustelėjus dešinįjį pelės klavišą pasirinkti „Organize Similar Tabs“ arba šią funkciją aktyvuoti paspaudus skirtukų skilties pradžioje esančią, žemyn nukreiptą rodyklę. „Chrome“ skirtukus suskirstys pagal temą, sugalvos grupių pavadinimus ar net joms labiausiai tinkančius jaustukus“, – paaiškina D. Gold.

Skirtukų grupių tipai gali būti patys įvairiausi. Jei renkatės naują išmanųjį ir skaitote daug įvairiausių apžvalgų, DI jas suskirstys pagal telefono modelį. Ieškant pigių skrydžių ir apartamentų, „dirbtinės smegenys“ skirtukus atskirs į atitinkamas grupes. Bandote vienu metu suderinti darbinės ataskaitos rengimą ir filmo vakarui paieškas? „Chrome“ DI pasirūpins, kad šie darbai nesusipainiotų.

Budintis rašymo pagalbininkas

Skaitmeninėje erdvėje šiandien beveik neįmanoma pabėgti nuo rašymo. Nesvarbu, ar tai būtų eilinis atsakymas į kolegos elektroninį laišką, ar socialinio tinklo įrašas – mokėti artikuliuotai reikšti mintis raštu tampa vis svarbesniu įgūdžiu. Visgi tam talentą turime ne visi, o net jeigu ir esame tuo apdovanoti, kartais būname tiesiog pernelyg pavargę, kad sugebėtume internetinę plunksną tinkamai „pagaląsti“.

Šią problemą jau kurį laiką galėjome spręsti naudodami „ChatGPT“ ar „Bard“ DI asistentus, bet neretai to atsisakydavome dėl teksto trumpumo ar nepatogaus teksto kopijavimo/įklijavimo proceso. Tačiau „Chrome“ bet kokius DI naudojimo stabdžius „išjungia“ su nauju „Help Me Write’ funkcionalumu. Spustelėjus dešinį pelės klavišą ant bet kokio teksto lauko ir pasirinkus minėtą naujovę, pakaks parašyti kelis žodžius ir likusį tekstą už vartotoją sukurs „Gemini“ didžiuoju kalbos modeliu (LLM) paremtas pagalbininkas.

„Tai gali būti bet kas – „LinkedIn“ įrašas apie pasiekimus profesinėje srityje, sveikinimas draugui gimtadienio proga, mandagus atsakymas į verslo partnerio užklausą, kvietimas į konferenciją ir daug kitų pačių įvairiausių rašto darbų. „Chrome“ įdiegtam asistentui tereikia duoti šiek tiek konteksto ir jis parašys profesionaliai skambantį tekstą. Jei vartotojui DI kūrybos rezultatas nebūtų priimtinas, „Chrome“ netgi leidžia pasikoreguoti sugeneruoto teksto ilgį ir toną, kad jis skambėtų profesionaliau arba draugiškiau“, – pasakoja „Telia“ Skaitmeninės pažangos centro ekspertė.

„Google“ aplikacijų tyrinėjimais pagarsėjęs tinklaraštininkas „AssembleDebug“ taip pat neseniai aptiko įrodymų, kad naujausiose „Android“ ir naršyklėms skirtose „Gmail“ versijose „Help Me Write“ funkcija žengs dar vieną žingsnį į priekį. Gavusi šiek tiek konteksto, ji ne tik sugebės parengti elektroninio laiško juodraštį, bet ir šio darbo instrukcijas priimti balsu. Kitaip tariant, netrukus atsakinėti į elektroninius laiškus bus galima tiesiog DI padiktavus trumpą santrauką to, ką jis turėtų parašyti pašnekovui.

Atnaujinimo gali tekti šiek tiek palaukti

Paskutinis DI magija pripildytas „Chrome“ atnaujinimas – individualizuoti naršyklės ekrano fonai. Šoniniame naršyklės meniu atvėrus „Customize Chrome“ skiltį ir pasirinkus „Change Theme“, išvysime naują punktą „Create With AI“. Jis leis naršyklės siūlomas temas geriau pritaikyti savo skoniui, pakeičiant jų stilių ir spalvų gamą. Pavyzdžiui, pasirinkus šiaurės pašvaistės temą, DI gali padėti išryškinti violetinį toną ar paveikslą suanimuoti.

Visos trys DI naujovės integruotos į naujausią „Windows“ ir „Mac“ platformoms skirtą „Chrome (121)“ versiją, bet jų aktyvavimas vykdomas pamažu. Kadangi „Google“ jas vadina eksperimentinėmis, kol kas DI funkcijos veikia tik daliai JAV gyvenančių vartotojų, kurie „Chrome“ prisijungimui naudoja įprastą, o ne mokslui ar verslui skirtą „Workspace“ paskyrą. Vis dėlto „Google“ pažadėjo „Chrome“ DI prieinamumą plėsti, todėl išmaniosios galimybės anksčiau ar vėliau pasieks ir Lietuvos gyventojus.

Pasak D. Gold, norint pasitikrinti, ar jas jau galima aktyvuoti savo kompiuteryje, reikėtų spustelėti dešiniajame viršutiniame naršyklės kampe esančius tris taškus, atverti nustatymų meniu ir jame ieškoti „Experimental AI“ puslapio. Jei jo neradote, reiškia „Google“ DI funkcionalumo jūsų paskyrai dar kol kas neaktyvavo.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |