Sekite naujienas

Finansai

Naujas „ZeroSum Asset Management“ fondas į Lietuvos įmonių obligacijas investavo 5 mln. eurų

Paskelbta

-

Lietuvos investicijų valdymo įmonės „ZeroSum Asset Management“ šiemet įsteigtas uždaro tipo privačios skolos fondas „ZeroSum Debt Fund I“ pradėjo aktyvų investicijų etapą ir į Lietuvos įmonių skolos vertybinius popierius jau investavo 5 mln. eurų.

Lėšos buvo nukreiptos anksčiau jau leistų obligacijų emisijų perpirkimui iš kitų investuotojų.

„Matome iki galo neišnaudojamą potencialą Lietuvos verslui naudotis privačių skolos fondų paslaugomis ir gauti greitą, lankstų bei einamuosius finansavimo poreikius užtikrinantį finansavimą, kokį ir siūlome. Tokiu finansavimo šaltinių diversifikavimu galėtų pasidomėti daugelyje sričių veikiančios bendrovės, nes yra ne vienas tokio tipo finansavimo privalumas, lyginant su tradiciniais verslo finansavimo šaltiniais”, –  sako vienas fondo „ZeroSum Debt Fund I“ valdymo komandos narių Tomas Šidlauskas.

Anot fondo valdytojų, kaip rodo neseniai įgyvendinti sandoriai, „ZeroSum Debt Fund I“ yra atviras ir investuotojams, kurie ieško pirkėjų savo turimoms investicijoms į įmonių skolos vertybinius popierius, arba tiems, kurie domisi investavimu į sparčiai augančias įmones.

„Lietuvos įmonių obligacijų rinka yra pasiekusi tam tikrą brandą ir natūralu, kad dalis į obligacijas investuojančių investuotojų nori pasitraukti ir reinvestuoti savo lėšas, nelaukdami obligacijų išpirkimo termino. Šioje vietoje irgi galime būti naudingi kaip išskirtinai į įmonių skolos vertybinius popierius orientuotas rinkos žaidėjas, galintis pasiūlyti geras įsigijimo sąlygas”, – teigia T. Šidlauskas.

Iš pirmosios 5 mln. eurų investicijų sumos „ZeroSum Debt Fund I“ didžiausią dalį lėšų investavo į obligacijas, kurias išleido alternatyvūs smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) finansuotojai, aukštųjų technologijų ir nekilnojamojo turto plėtros įmonės. Mažesnė dalis lėšų nukreipta į statybų ir skolų valdymo bendrovių skolos vertybinius popierius (detalus investicijų pasiskirstymas – žemiau ir atskirai prisegtoje byloje).

Šiemet spalį veiklą pradėjęs „ZeroSum Debt Fund I“ per pirmuosius metus nuo veiklos starto planuoja suformuoti 10 mln. eurų dydžio investicijų portfelį, o per visą veiklos laikotarpį į „ZeroSum Debt Fund I“ fondą planuojama pritraukti 40 mln. eurų.

„ZeroSum Debt Fund I“ veiklos trukmė – 8 metai, esant poreikiui ji gali būti pratęsta dar 2 metams. Minimali investavimo suma siekia 125 tūkst. eurų, planuojama investicijų metinė grąža – 8–10 proc., o numatomi dividendai – 3–4 proc. per metus.

Fondas verslui teikia tarpinį finansavimą, „mezzanine“ bei „bridge“ tipo paskolas, investuoja į įmonių naujai leidžiamas ir anksčiau išleistas obligacijas, netiesiogiai skolina Baltijos ir Šiaurės šalių įmonėms, turinčioms sėkmingai veikiantį ar perspektyvų startuojantį verslo modelį, plėtros potencialą, bet susiduriančioms su kapitalo trūkumu.

Apie „ZeroSum Asset Management“

„ZeroSum Asset Management“ – nuo 2018 metų veikianti turto valdytojų komanda, atverianti investuotojams naujas investavimo galimybes netradiciniuose sektoriuose. „ZeroSum Asset Management“ komanda nuolat ieško dar mažiau ištirtų verslo sričių, siekdama užtikrinti ambicingą, bet subalansuotą grąžą investuotojams. Be naujai įsteigto fondo, „ZeroSum Asset Managementtaip pat valdo Baltijos šalių srautinių NT objektų ir vystymo fondus „ZeroSum Mixed Fund I“ ir „Zerosum RE Fund I“.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |