Sekite naujienas

Verslo vikingai

Projektų vadovas ir profesionalus keliautojas Filip Borcov: „Nėra svarbu, kuo tu gyvenime užsiimi, svarbu yra tai, kiek tu tobulėji”.

Paskelbta

-

Nors profesionalus keliautojas ir projektų vadovas Filpas savo darbą projektinėse veiklose pradėjo prieš 20 metų Lietuvoje, tačiau viskam tobulėjant, atsirado galimybės save realizuoti ir užsienio projektuose. Dabar Filipas vykdo kelis projektus, tačiau mintyse sukasi ne vienas tikslas ir ne vienas naujas projektas. Apie iššūkius, pasiekimus ir tikslus kalbamės su Filipu.

Filipai, esate projektų vadovas. Koks tai darbas? Kuo jis patraukė jus?

Reklama:

Nors pagal darbo sutartį mano pareigos – projektų vadovas, visai nesvarbu, kokios pareigos nurodytos darbo sutartyje, svarbu, kokį vaidmenį žmogus atlieka ir ką jis daro. Vadinamieji „klasikinio pobūdžio“ projektų vadovai egzistavo prieš 10 metų. Pas mus įmonėje irgi dirbo tokie projektų vadovai ir žymiausia šių pareigų supratimo prasmė — vadovas tas, kuris eina ir vadovauja.

Papasakokite, kiek laiko dirbate, kokie didžiausi ar įsimintiniausi projektai?

Šia veikla užsiimu apie 20 metų. Savo karjerą pradėjau kaip programuotojas, projektų vadovas, direktorius, o po to pareigos šiek tiek keitėsi. Man labai džiugu, kad yra žmonių, su kuriais pradėjome dirbti kartu ir kurie yra neatsiejama mūsų kompanijos dalis.

Kalbant apie projektus, jų vykdome tris. Vienas projekas – didžiausia, Lietuvoje lyderiaujanti apskaitos programa „B1.lt“. Džiugu, kad nemažai verslų naudojasi šia programa, ji sparčiai vystosi. Kitas projektas – „Site.pro“ svetainių konstruktorius. Tai yra tarptautinis projektas, kuriuo naudojasi įmonės iš viso pasaulio. Mums labai džiugu, kad vis daugiau klientų prisijungia ir  Lietuvoje. Šis projektas – tai galimybė kiekvienam vartotojui susikurti svetainę pačiam, neužsakinėjant brangių programuotojų ar dizainerių. Dar vienas mūsų projektas gana įdomiu pavadinimu – „Kliento diena“. Tai yra tarptautinė šventė, kurią organizuojame mes. Tai tarptautinis ne pelno siekiantis projektas, kurio tikslas yra įteisinti kliento dieną, sukurtą Lietuvoje, Klaipėdoje.

Esate profesionalus keliautojas. Ar šis pomėgis kažkaip susijęs su projektų vadovo darbu? O galbūt kelionės – tai poilsis ir atitrūkimas nuo darbų?

Esu profesionalus keliautojas – žmogus, kuris kelionėms skiria didesnę laiko dalį, nei paprastas žmogus. Paskutinė kelionė truko apie metus laiko. Šiais metais planuoju keliauti apie 2 metus, siekti rekordo. Kelionės, manau, labai padeda darbui, nes galima pailsėti, sutikti labai daug įdomių žmonių. Akivaizdu, kad kelionės padeda ir verslui. Aš filmuoju, kuriu video kai kuriems projektams, savo asmeniniam kanalui. Medžiagą, sukauptą kelionių metu, dalinuosi su žmonėmis tam, kad suteikčiau naudos žiūrintiesiems. Mano kuriami filmukai daugiau yra motyvuojantys keliauti, tobulėti. Šiais metais norėčiau startuoti su nauju projektu, kurio esmė – nuotraukų ir žemėlapio kūrimas. Nuotraukas iš skirtingų pasaulio kampelių aš jau turiu, bet tam projektui įgyvendinti trūksta laiko ir resursų.

Projektų vadovo darbas tikrai pritrauktų daugelį jaunų žmonių, tačiau juos išgąsdinti gali konkurencingumas, kuris matomas bene kiekviename versle. Ar šiame darbe jo būna daug? Kaip pavyksta jį priimti?

Manau, kad konkurencija egzistuoja kiekviename versle. Tai yra normalu. Jeigu konkurencija yra labai maža — vadinasi dirbi ne ten, kur reikia. Reikia tuo pačiu metu ir dirbti konkurencingoje nišoje, ir dirbti taip, kad nebūtų konkurencijos. Yra geras posakis: kiekvienas žmogus gimsta unikalus, o miršta kopija. Tai jeigu jūs esate unikalus ir ieškote savęs — jums niekada nebus konkurencijos, nes jūs pats būsite unikalus. Jeigu jūs ieškote savęs, nuolat tobulėjate, tai akivaizdu, kad klientai, rinka ar darbdavys jus įvertins bei leis jums tobulėti. Tokiu atveju, konkurentas jums bus daugiau pozityvus negu negatyvus.

Kaip jums atrodo, kokie dalykai ar savybės svarbiausios versle? Ko palinkėtumėte jaunam žmogui, nedrįstančiam pradėti savo verslo arba atrasti naujų pomėgių ar užsiėmimų?

Žmonės turi nuolat mąstyti ir tobulėti. Dažniausiai žmonės yra tingūs ir nieko nebenori, bet svarbu yra užsiimti bet kokia, nors ir beprasmiška veikla, kuri atneša naudos. O kol jūs užsiimate beprasmiška veikla, jums kyla kitos – originalios ir tikslingos mintys. Mano nuomone, pagrindinės savybės versle – tobulėti ir siekti tikslo.

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt