Sekite naujienas

Pasaulis

J. Bidenas sako, kad Kinija padarė „didelę klaidą” nedalyvaudama Cop26: „Tai milžiniškas klausimas, o jie pasitraukė”

Paskelbta

-

Joe Bidenas sako, kad Kinija padarė „didelę klaidą” nedalyvaudama Cop26 konferencijoje.

Reklama

Pasibaigus dvi dienas Glazge vykusiam aukščiausiojo lygio susitikimui dėl klimato kaitos, JAV prezidentas buvo nusiteikęs optimistiškai, tačiau teigė, kad jis ir toliau „nerimauja” dėl klimato krizės ir kad reikia nuveikti daugiau.

Jis kritikavo Kiniją dėl jos nedalyvavimo, sakydamas, kad ji norėjo būti pasaulio lyderė, bet šiuo klausimu „pasitraukė”.

Prieš išvykdamas iš klimato konferencijos, kalbėdamas su spauda, prezidentas sakė: „Tai milžiniškas klausimas, o jie pasitraukė”.

„Tai, kad Kinija [bando], suprantama, įtvirtinti naują pasaulio lyderės vaidmenį pasaulyje, o nepasirodo, nagi!” pridūrė Prezidentas J. Bidenas.

„Likęs pasaulis žvelgs į Kiniją ir sakys, kokią pridėtinę vertę jie teikia ir kokią prarado kurdami įtaką žmonėms visame pasaulyje ir visiems žmonėms čia,
Prezidentas pažymėjo, kad dalyvaudamos klimato konferencijoje po iš esmės priešiškos Donaldo Trumpo pozicijos aplinkosaugos klausimu JAV padarė „didelę įtaką tam, kaip likęs pasaulis žvelgia į Jungtines Valstijas, atliekančias lyderės vaidmenį”.

Kalbėdamas apie Rusiją, J. Bidenas sakė, kad prezidentas Vladimiras Putinas susiduria su didelėmis klimato problemomis, ir atkreipė dėmesį, kad tundra tiesiogine prasme dega, tačiau teigė, kad apie krizę „nekalba”.

carvertical VIN patikra

Paklaustas, kodėl JAV turėtų įsipareigoti skirti lėšų kovai su klimato krize, jei Rusija, Kinija ir Indija to nedarys, J. Bidenas atsakė: „Nes mes norime turėti galimybę kvėpuoti. Ir mes norime pirmauti pasaulyje.”

Prezidentas pažymėjo, kad klimato krizė suteikia „milžinišką galimybę” pagerinti ekonomiką ir kad dauguma pasaulio lyderių tai žino.
„Jie žino, kad ekonomikos augimas priklauso nuo to, kaip sprendžiami ekonomikos klausimai, kurie turi įtakos visai idėjai, ką mes ketiname daryti su klimato kaita”, – sakė jis.

Salėje taip pat dalyvavo J. Bideno specialusis pasiuntinys klimato klausimais Johnas Kerry ir valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

Prezidentas konferenciją pavadino sėkminga, sakydamas, kad, jo manymu, „mes daug nuveikėme”, kad įvyko „daug esminių susitikimų” ir kad Jungtinėms Valstijoms buvo „labai svarbu čia dalyvauti”.

Reaguodama į J. Bideno spaudos konferenciją, Biologinės įvairovės centro energetikos teisingumo direktorė Jean Su sakė: Bidenas: „Mes matėme, kaip jo retorika klimato klausimais virsta veiksmais. Iš pradžių jis prašo Opec pumpuoti daugiau naftos, paskui pasakoja, kad nerimauja dėl klimato kaitos siaubo. Kad jo ambicijos klimato srityje būtų teisingos, jam reikėtų grįžti į Vašingtoną ir paskelbti nacionalinę nepaprastąją klimato padėtį, kad būtų sustabdytas žalios naftos eksportas. Tai tik viena iš priemonių, kurias J. Bidenas turi, kad be Kongreso imtųsi permainingų veiksmų klimato srityje.”

Ji pridūrė: „J. Bidenas atrodo toks pat susirūpinęs kaip ir mes visi, tačiau jis turi galią, kuri niekam kitam nepriklauso. Dėl mūsų ir planetos gerovės jis turi ja pasinaudoti.”
Tarp konferencijos pasiekimų – pasaulio lyderių įsipareigojimai apsaugoti Žemės miškus, smarkiai sumažinti metano išmetimą ir padėti Pietų Afrikai atsisakyti priklausomybės nuo anglies.

JK teigė gavusi daugiau nei 85 proc. pasaulio miškų atstovaujančių lyderių pažadus iki 2030 m. sustabdyti ir pakeisti miškų naikinimą. Tarp jų yra kelios šalys, turinčios didžiulius miškus, įskaitant Braziliją, Kiniją, Kolumbiją, Kongą, Indoneziją, Rusiją, Indoneziją ir Jungtines Valstijas. Šiam planui įgyvendinti įsipareigota skirti daugiau kaip 19 mlrd. dolerių viešųjų ir privačių lėšų.

J. Bideno administracija pradėjo įgyvendinti metano išmetimo mažinimo planą, kuris yra platesnio masto pastangų kartu su Europos Sąjunga ir kitomis valstybėmis iki 2030 m. 30 proc. sumažinti bendrą pasaulinį išmetamų teršalų kiekį dalis.

Atskirai JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija ir Vokietija paskelbė apie planą per penkerius metus suteikti 8,5 mlrd. dolerių paskolų ir dotacijų, kad padėtų Pietų Afrikai laipsniškai atsisakyti anglies. Pietų Afrika apie 90 proc. elektros energijos gauna iš anglimi kūrenamų elektrinių, kurios yra pagrindinis šiltnamio efektą sukeliančių dujų šaltinis.

Komentuokite

Kokia jūsų nuomonė?

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |