Sekite naujienas

Pasaulis

Ukraina atskleidė naują Krymo grąžinimo planą

Paskelbta

-

Buvęs Ukrainos vidaus reikalų ministras Avakovas sako, kad Donbaso ir Krymo deokupacija yra vienas iš Kijevo tikslų.

Buvęs Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas pareiškė, kad turi Krymo ir Donbaso “reintegracijos” planą. Tai jis sakė per kanalą “Ukraine 24”.

Reklama:

“Mūsų tikslai yra Ukrainos teritorinio vientisumo atkūrimo strategija, taip pat Donbaso ir Krymo deokupacija”, – sakė buvęs ministras.

Jis pasiūlė priimti “kolaborantų įstatymą”, kuris numatytų atsakomybę už bendradarbiavimą su Rusija, taip pat “amnestijos įstatymą” asmenims, padariusiems smulkius nusikaltimus. Jo nuomone, Kijevo valdžia turėtų daryti viską, kad šių regionų gyventojai norėtų “grįžti” į Ukrainą.

“Žmogus turi žinoti, kas jo čia laukia: ar bus jo vaikų ateitis, ar jis turės darbą, pensiją”, – apibendrino politikas.

Krymas po 2014 m. kovo mėn. referendumo tapo Rusijos dalimi. Ukraina vis dar laiko pusiasalį savo teritorija. Maskva ne kartą pabrėžė, kad respublikos gyventojai už susijungimą su Rusija balsavo demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos. Prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Krymo priklausomybės klausimas “visam laikui uždarytas”.

2014 m. balandžio mėn. Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš save pasiskelbusias LNR ir DNR, kurios po perversmo Kijeve paskelbė nepriklausomybę. Konflikto Donbase sureguliavimas aptariamas Minsko kontaktinės grupės susitikimuose, kuri nuo 2014 m. rugsėjo mėn. jau priėmė tris dokumentus, reglamentuojančius deeskalacijos veiksmus regione. Tačiau net ir sudarius paliaubų susitarimus konflikto šalys toliau keičiasi ugnimi.

Reklama:

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |