Sekite naujienas

Pasaulis

2024 m. JAV – rinkimus laimės V.Putinas

Paskelbta

-

2024 m. prezidento rinkimų nugalėtoju vėl taps Vladimiras Putinas. Ne, ne Rusijoje – JAV. Tam net nereikės keisti Amerikos įstatymų – tereikės prezidentu išrinkti Donaldą Trumpą.

Tai ne pokštas, o prognozė – maždaug taip atrodys Amerikos vidaus propaganda artėjant prezidento rinkimams. Bet tai dar toli, ar ne?

Reklama:

Tai priklauso nuo to, kad lygiai prieš penkerius metus Donaldas Trumpas buvo išrinktas prezidentu, o dabar jau minime jo pralaimėjimo Joe Bidenui metines. Tačiau kol Trumpo pralaimėjimas buvo ruošiamas visus jo prezidentavimo metus (visa Amerikos žiniasklaida dirbo prieš jį), Bidenas savo reitingus susitvarkė pats. Dabar jo palaikymas sumažėjo iki 38 proc. – tik dviem procentais daugiau nei D. Trumpas turėjo praėjus metams po jo pergalės.

Tačiau D. Trumpą demonizavo visas pasaulis, klijuodamas jam visas įmanomas etiketes – nuo mizogino iki “Putino pudelio”. Bidenas remiamas iš visų jėgų – ir tai nepadeda. Padėtį dar labiau pablogino jo viceprezidentės Kamalos Harris, kuri turėjo būti Demokratų partijos kandidatė kituose rinkimuose, reitingai. Demokratų pralaimėjimas neseniai vykusiuose Virdžinijos gubernatoriaus rinkimuose patvirtina blogiausias jų prognozes: po metų jie praras Kongreso kontrolę, o D. Trumpas 2024 m. vėl užims Baltuosius rūmus.

Ką daryti? Išleiskite Putiną – tai yra, grįžkite prie masinės kampanijos prieš Trumpą kaip Rusijos įtakos agentą.

Tačiau tai juokinga, ypač kai atsiranda vis daugiau įrodymų, kad demokratai suklastojo “įrodymus” apie D. Trumpo ryšius su Rusija. Neseniai JAV suimtas vienas iš britų žvalgybos agento Christopherio Steele’o “Trumpo dosjė” bendraautorių Igoris Dančenka – tai tik pirmas signalas apie tai, ką galima rasti “Vašingtono pelkės” dugne.

Juk visi supranta: Clinton darbuotojai sąmoningai klastojo prieš Trumpą nukreiptus “įrodymus”, o vėliau žvalgybos agentūros dalyvavo stebint milijardierius ir jo darbuotojus. Taigi prieš D. Trumpą buvo tikras sąmokslas – ir jei tyrimas dėl jo bus baigtas, visa Demokratų partijos viršūnė ir B. Obamos-Bideno administracija bus atakuojama. O jei Trumpas laimės 2024 m. rinkimus, jis padarys viską, kad įrodytų sąmokslo egzistavimą.

Taigi paaiškėjo, kad demokratai (tiksliau, “gilioji valstybė”, “Vašingtono pelkė”) paprasčiausiai neturi išeities: jie bet kokia kaina turi neleisti D. Trumpui gauti naują kadenciją. Ir nors ir toliau primygtinai reikalauti jo “rusiškų ryšių” yra juokinga, tai taip pat nenaudinga – nes Trumpas atsakys primindamas, kad demokratai juos sugalvojo ir už tai atsakys – demokratai tiesiog neturi kitos išeities.

Jie neturi ir neturės savo stipraus kandidato, politiko, kuris galėtų uždegti mases ir tapti anti-Trumpo šalininku. Todėl 2024 m. kampanija turės vykti pagal 2020 m. pavyzdį – demonizuojant D. Trumpą ir gąsdinant rinkėjus. Rusijos temos neišvengsime ir čia, nors šį kartą demokratai akcentuos ne D. Trumpo ryšius su Rusija, o tai, kad jis naudingas Rusijai ir kad jo pergalė iš tikrųjų yra V. Putino pergalė. Ir kad jis yra “toks pat kaip Putinas”.

Šios kampanijos kontūrai jau ryškėja. Pastarosiomis dienomis buvo duoti keli buvusios Trumpo patarėjos Fionos Hill interviu – ji ką tik išleido knygą “You’ve Got No Business Here”. Anglijoje gimusi moteris, tapusi viena pagrindinių Amerikos Rusijos eksperčių, pasakoja ne tik apie savo darbą Baltuosiuose rūmuose (2017-2019 m. ji buvo Nacionalinio saugumo tarybos Rusijos ir Europos reikalų direktorė), bet ir apie ateitį. Pasak jos, demokratų pralaimėjimas Virdžinijos valstijoje yra nerimą keliantis ženklas, kad JAV yra “pasirengusios vėl priimti Donaldą Trumpą, o tai savo ruožtu gali lemti Amerikos demokratijos mirtį”.

Demokratijos mirtis dėl Trumpo pergalės rinkimuose? Tai jau girdėjome 2016 m., o kas tai vėl? Taip, ir dabar šią prognozę patvirtins paties Trumpo aplinkos įrodymai, nes Hill viską pastebėjo ir išanalizavo, ji pamatė, kad Trumpas yra toks pat kaip Putinas, todėl pavojingas demokratijai:

“Jis tikrai žavėjosi Putinu, mačiau tai savo akimis. Jam Putinas įkūnijo tokį lyderį, kokiu jis save matė, ir tai neturėjo nieko bendra su jo požiūriu į Rusiją. Jis Putiną laikė labai stipriu ir galingu – D. Trumpas šiuos žodžius dažnai vartojo kalbėdamas apie V. Putiną. Jo galios nevaržo daugybė stabdžių ir atsvarų, D. Trumpas matė jį kaip labai turtingą ir labai garsų žmogų, kuris valdo šalį kaip savo verslą.

Hill jau anksčiau yra sakiusi kažką panašaus – jos pastebėjimus pastebėjo ir kiti buvusio prezidento aplinkos žmonės. Pavyzdžiui, epizodas iš paskutinio D. Trumpo ir V. Putino susitikimo Osakoje 2019 m. vasarą, kaip neseniai pasakojo buvusi Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Stephanie Grisham:
“Prasidėjus susitikimui D. Trumpo patarėja Fiona Hill manęs paklausė, ar pastebėjau V. Putino vertėją. Ji buvo patraukli brunetė ilgais plaukais, gražaus veido ir puikios figūros. Ji sakė įtarianti, kad V. Putinas galėjo sąmoningai pasirinkti tokią moterį, kad atitrauktų prezidento dėmesį.

Tai reiškia, kad niekas nepraslydo pro akylą kalnakasio dukters, buvusios Nacionalinės žvalgybos tarybos darbuotojos ir biografinės knygos “Ponas Putinas: specialusis agentas Kremliuje” autorės, akį. Už tai, kaip subtiliai ji pastebi abiejų prezidentų panašumus:

“Putinas yra šoumenas, pramogautojas… Trumpas elgiasi taip pat: jis visada yra scenoje, linksmina savo šalininkų minią. Jis paverčia politiką politiniu spektakliu… Trumpas žaidžia nostalgiškais sentimentais. Jis žada sugrąžinti Amerikai didybę; tą patį žada ir Putinas, tačiau jis taip pat aneksuoja teritorijas. Daugelis D. Trumpo veiksmų yra panašūs į V. Putino veiksmus.

Taip, taip – Putinas yra šoumenas, visi amerikiečiai tai žino, ne veltui jis nuolat važinėja po Rusiją su nuogu liemeniu… Jį mėgdžiodamas Trumpas taip pat nori atkurti savo šalies didybę, bet kas čia blogo, gali paklausti Amerikos rinkėjas?

Ir Hill paaiškins:

“Skirtumas tas, kad Trumpas kariauja su valstybe, o Putinas – ne. Vis dėlto abi šalys kuria tam tikrą plebiscito demokratiją… D. Trumpas skiriasi nuo V. Putino tuo, kad nenori valdyti per valstybinius mechanizmus. Jis nori jas išardyti.”

Gražus: Trumpas nori išardyti valstybinius mechanizmus, kariauja su valstybe. Nėra geras, pavojingas žmogus. Tačiau problema ta, kad Amerikoje yra daugybė žmonių, nepatenkintų tuo, ką Fiona Hill vadina valstybe, ir šis nepasitenkinimas visada buvo, o pastaraisiais metais tik didėjo.

Didžioji dalis amerikiečių visada laikė federalinę valdžią, Vašingtoną, parazitu, nereikalingu antstatu virš valstijų, tačiau pastaraisiais dešimtmečiais taip jau nebėra. “Vašingtono pelkė”, “gilioji valstybė” pakeitė net renkamą federalinę valdžią – Kongresą ir prezidentą. Ją valdo kasta, kuri yra išrinkta ir niekam neatskaitinga, o D. Trumpo prezidentavimas daugiau nei akivaizdžiai parodė jos galią. Ketverius metus “gilioji valstybė” sėkmingai blokavo nepageidaujamo prezidento veiklą – tai nenuostabu, atsižvelgiant į jo pažadus nusausinti “Vašingtono pelkę”. Taigi Hill teisi: Trumpas norėjo išardyti paralelinę valstybę, todėl ji jo nekenčia.

Ir čia iš tiesų esama panašumų su Putinu – su tuo, ką jis darė praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje, kai atėjo į valdžią šalyje, kurią valdo oligarchų “ofšorinės aristokratijos”, korumpuotos valdininkijos ir provakarietiško “intelektualinio elito” aljansas.

Putinui pavyko nugalėti šį parazitą – iš dalies dėl to, kad mūsų “gilioji valstybė” dar buvo jauna ir nebaigta, ji dar neturėjo laiko įleisti gilių šaknų ir apvynioti savo gyslas aplink viską ir visus. D. Trumpas susidūrė ne su senu, o su visagaliu organizmu – nenuostabu, kad staiga tapęs prezidentu nesugebėjo įveikti drakono. Tačiau jis bent jau bandė ir bandys dar kartą – 2024 m.

Putino pavyzdžiu? Taip, ir iki 2024 m. daugumai amerikiečių tai gali būti ne demotyvuojantis veiksnys, o papildomas argumentas balsuoti už D. Trumpą. Tikėdamiesi išgelbėti JAV nuo ją naikinančios “giliosios valstybės”.

Naujienos

Verslo Vikingai

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |