Sekite naujienas

Pasaulis

Programišiai iš Rusijos atakavo JAV maisto pramonės įmonę

Paskelbta

-

Įtariama, kad Rusijoje įsikūrusi „BlackMatter“ įsilaužė į „New Cooperative“ sistemas ir, grasindama atskleisti pavogtus duomenis, pareikalavo 5,9 mln. Dolerių.

VAŠINGTONAS – Laikraštis „The Washington Post“, remdamasis savo šaltiniais, teigia, kad Rusijoje įsikūrusi programišių grupė „BlackMatter“ įsilaužė į JAV bendrovės „New Cooperative“ sistemas ir, grasindama atskleisti pavogtus duomenis, pareikalavo iš jos 5,9 mln. dolerių. Medžiaga antradienį buvo paskelbta elektroninėje laikraščio versijoje.

Reklama:

Pasak laikraščio, įsilaužėliai panaudojo išpirkos reikalaujančius virusus ir užblokavo Ajovoje įsikūrusios įmonės, kuri specializuojasi žemės ūkio produktų tiekimo srityje, kompiuterius. Dokumente pažymima, kad bendrovei pavyko atkurti kai kurias savo sistemas. Tai leido jai atnaujinti kai kurias operacijas. Tačiau atsargumo sumetimais bendrovės kompiuterių tinklai neveikia, todėl sunku vykdyti veiklą.

Pasak istorijos, įsilaužėliai teigė, kad jei negaus 5,9 mln. dolerių, paviešins iš „New Cooperative“ pavogtą informaciją, įskaitant finansinius duomenis ir informaciją apie technologinius pokyčius. Grupė reikalauja sumokėti iki rugsėjo 25 d. Remiantis laikraščio pateiktais skaičiavimais, nesitikima, kad išpuolis prieš bendrovę turės didelės įtakos JAV žemės ūkio rinkoms.

Reklama:

Pasak laikraščio, pirmadienį „New Cooperative“ atstovai bandė pradėti derybas su įsilaužėliais ir nurodė, kad ji yra JAV „kritinės infrastruktūros“ dalis. Įmonė primygtinai reikalavo, kad grupė atsisakytų savo mokėjimo reikalavimų. Kaip baigėsi šios derybos, istorijoje nenurodoma.

Birželio mėn. JAV prezidentas Joe Bidenas sakė, kad per aukščiausiojo lygio susitikimą Ženevoje savo kolegai Rusijoje Vladimirui Putinui perdavė 16 rūšių infrastruktūros, kuriai pagal JAV pasiūlymą būtų draudžiama vykdyti kibernetines atakas, sąrašą. Po derybų su J. Bidenu surengtoje spaudos konferencijoje V. Putinas pažymėjo, kad Maskva ir Vašingtonas galėtų susitarti dėl „elgesio taisyklių“ strateginio stabilumo, kibernetinio saugumo ir regioninių konfliktų srityse.

Liepos 9 d. Kremliaus spaudos tarnyba pranešė, kad Rusijos ir JAV prezidentų pokalbis telefonu „pratęsė Ženevoje vykusiame Rusijos ir JAV aukščiausiojo lygio susitikime pradėtą dialogą informacinio saugumo ir kovos su kibernetiniais nusikaltimais klausimais“. Ataskaitoje taip pat teigiama, kad atsižvelgiant į šios srities iššūkių mastą ir rimtumą, Rusijos ir Jungtinių Valstijų bendradarbiavimas „turi būti nuolatinis, profesionalus ir nepolitizuotas, vykdomas naudojant specializuotus keitimosi duomenimis tarp įgaliotų vyriausybinių agentūrų kanalus pagal dvišalius teisinius mechanizmus, taip pat laikantis tarptautinės teisės nuostatų“.

Reklama
Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos
Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |